{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Jak przyzwyczaić psa do kagańca?

Nigdy nie wiadomo, kiedy nasz domowy czworonóg będzie musiał skorzystać z kagańca. Niektóre psiaki sprzętu tego używają na co dzień, podczas każdego wyjścia na spacer. Inne okazjonalnie, gdy w podróż wyruszają autobusem lub pociągiem. Nawet czworonogi stroniące od kagańca, powinny być z nim zaznajomione. Akcesorium to okazać może się niezbędne np. podczas wizyty u weterynarza. Zawczasu warto więc zadbać o to, by na widok kagańca pies nie wpadał w panikę.

Jaki kaganiec wybrać powinniśmy na początek?

Wybór kagańca ściśle związany powinien być ze sposobem, w jaki sprzęt ów zamierzamy wykorzystywać. Inny model przyda nam się wówczas, gdy pies w kagańcu udawać będzie się na spacery, inny zaś na krótką wizytę do weterynarza. Ponadto typ kagańca dopasowany powinien być do warunków atmosferycznych panujących na dworze oraz oczywiście do wielkości psiaka.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj kagańca się zdecydujemy, zadbać powinniśmy o to, by zwierzak swobodnie mógł w nim otworzyć pysk. Pies reguluje swą temperaturę ciała, sapiąc i dysząc – przy pomocy języka zwiększa on swą powierzchnię parowania. Kaganiec uniemożliwiający należytą wentylację, szybko doprowadzić może do przegrzania (poczytaj więcej o kagańcach dla psa KLIK).

Różne kagańce, w różnym stopniu umożliwiają zwierzakowi kontakt z otoczeniem. Niektóre skonstruowane są tak, by zwierzak podczas przechadzki nie mógł podjeść przypadkowo znalezionych kąsków. Wersja taka znakomicie sprawdzi się wówczas, gdy pupil nasz w zwyczaju ma np. konsumpcję psich odchodów. W trakcie treningu przyzwyczajającego psa do kagańca wybrać powinniśmy jednak taki model, który pozwoli zwierzakowi przyjmować przekąski. W roli tej dobrze sprawdzi się kaganiec fizjologiczny » lub skórzany » czy plastikowy kaganiec koszykowy ».

Prosty trik pozwalający przekonać psa do kagańca

Niewiele psów z marszu da się ubrać w kaganiec. Z reguły, gdy tylko zapniemy go na psim pysku, zwierzak rozpoczyna szarpaninę i walkę zmierzającą do wyzwolenia się z potrzasku. Wbrew często panującym przekonaniom kaganiec psa nie krzywdzi, dlatego też każdy czworonóg może nosić go na swej kufie. Jeśli chcemy, aby zwierzak w kagańcu zachowywał się spokojnie, zawczasu powinniśmy zadbać o to, by przyzwyczaił się do tej nowości. Zachęta w postaci smakowitej nagrody i w tym wypadku okaże się strzałem w dziesiątkę.

Pies z kagańcem zaznajamiać powinien się bezstresowo i pomału. Wygospodarować powinniśmy więc odpowiednią ilość czasu na ćwiczenia. Warto też zadbać o to, by przebiegały one w miłej, przyjaznej atmosferze. Pies przyzwyczai się do kagańca, jeśli tylko ten będzie mu się dobrze kojarzył. Zapomnijmy więc o natychmiastowym założeniu i zapięciu go i postawmy na metodę małych kroczków.

KAGANIEC PLASTIKOWY DLA PSA

Umieszczenie przekąski w kagańcu jest świetnym pomysłem. Ułóżmy ją w środku tak, by zwierzak sam mógł po nią sięgnąć pyskiem. Kolejnym krokiem w zabawie jest pozostawianie niezapiętego kagańca na kufie zwierzaka. Psiaka smakołykiem nagradzamy wówczas, gdy ten siedzi grzecznie i od razu nie zrzuca swego namordnika. Dopiero w ostatnim etapie kaganiec zapinamy i pomału wydłużamy czas, w jakim pupila nasz ma go na sobie. Wszystkie wspomniane etapy warto rozciągnąć w czasie, tak by stopniowo oswoić zwierzaka.

↓ KAGANIEC SKÓRZANY DLA PSA ↓

Co jeszcze pomoże nam przyzwyczaić zwierzaka do kagańca?

Dobrą nagrodą jest nie tylko przekąska, ale i wspólna zabawa. Gdy zwierzak kaganiec ma już zapięty na pysku, warto pobawić się z nim nieco w ogrodzie bądź zabrać na krótką przechadzkę. Zapewniając psiakowi takie atrakcje, sprawimy, że już na sam widok kagańca będzie on zadowolony. Wspólna zabawa spowoduje, że to wyjściowe akcesorium psiakowi zacznie się dobrze kojarzyć. Dodatkowo podczas zaangażowania w ogrodowe harce nasz milusiński szybko zapomni o tym, że ma coś na nosie.

↓ MATERIAŁOWY KAGANIEC DLA PSA

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu