Jak opiekować się psem w czasie pandemii koronawirusa?

Jak opiekować się psem w czasie pandemii koronawirusa?

Pandemia koronawirusa wprowadziła niemałe zamieszanie do naszego życia. Zmiany w codziennym harmonogramie dnia, ograniczenia w zakupach, podróżowaniu i spacerowaniu sprawiły, że runął także uporządkowany świat naszych czworonożnych podopiecznych. Jak opiekować się psem w czasie pandemii koronawirusa? Co zrobić, by ułatwić czworonogowi przetrwanie tego trudnego okresu?

10 najlepszych pomysłów na spędzenie czasu z psem podczas kwarantanny

Jak przyzwyczaić psa do zmian związanych z pandemią koronawirusa?

Pandemia koronawirusa to dla wielu psich właścicieli wyjątkowo trudny moment w opiece nad podopiecznymi. Z dnia na dzień zmieniło się niemal wszystko. Trzeba było przeorganizować dotychczasowe życie i zrezygnować z wielu codziennych rytuałów. Dla psiaków te nagłe zmiany są zupełnie niezrozumiałe i stresujące. Nasze czworonogi z pewnością chciałyby jak dawniej udać się na długi spacer czy spotkać psich i ludzkich przyjaciół. Wielu psiakom dodatkowo udzielają się nasze lęki. Podopieczni doskonale widzą, że nasza nieprzerwana obecność w domu wcale nie ma związku z wakacjami. Dostrzegają zdenerwowanie, niepokój, przygnębienie. Wszystko to sprawia, że – podobnie jak my – dotkliwie odczuwają izolację.

Aby ułatwić psu przetrwanie pandemii koronawirusa, warto spróbować chociaż częściowo zachować codzienne zwyczaje i aktywności. Oczywiście nie będzie to łatwe, ale wbrew pozorom nie musimy całkowicie zmieniać psiego życia. Utrzymajmy dotychczasowe pory karmienia czy szkolenia czworonoga. Zachowajmy wspólne rytuały, a jeśli to niemożliwe – poszukajmy aktywności zastępczych. Jeśli nasz pupil do tej pory uwielbiał eksplorować park, nic nie stoi na przeszkodzie, by teraz penetrował domowe zakamarki w poszukiwaniu ukrytych łakoci. Koniecznie uwzględnijmy w psim planie dnia czas przeznaczony na samotny wypoczynek. Nie przyzwyczajajmy czworonoga, że zawsze jesteśmy obok, bo gdy pandemia ustanie, może mieć poważne trudności z ponownym zaakceptowaniem naszej nieobecności. Jeśli naszemu pupilowi trudno przyzwyczaić się do zmian, sięgnijmy po obrożę adaptacyjną lub inne preparaty uspokajające dla psa.

↓ PREPARATY USPOKAJAJĄCE DLA PSA ↓

Pandemia koronawirusa, a opieka nad psem

Jednym z głównych środków zaradczych przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa jest ograniczenie wychodzenia z domu do minimum. W czasie pandemii należy więc zrezygnować z kontrolnych wizyt u weterynarza i ograniczyć zakupy w stacjonarnych sklepach zoologicznych.

Dobrym pomysłem jest zrobienie zapasu karmy i niezbędnych środków pielęgnacyjnych. Najlepiej kupić taką ilość produktów, by wystarczyła na co najmniej kilka tygodni. Warto skorzystać z zakupów w sklepie internetowym Kakadu » z dowozem do domu, które są znacznie bezpieczniejsze niż tradycyjne.

W czasie pandemii opieka weterynaryjna jest ograniczona. Warto zatem zawczasu skontaktować się z lekarzem prowadzącym zwierzaka i dowiedzieć się, w jakich godzinach pracuje. Jeśli pupil jest przewlekle chory, należy zaopatrzyć się w dawkę leków wystarczającą na kilka tygodni. W nagłych sytuacjach powinniśmy kontaktować się z lekarzem telefonicznie i umawiać na wizyty dopiero po jego rekomendacji. Do lekarza najlepiej udać się własnym środkiem transportu. Zamiast czekać w poczekalni, czas przed wizytą można spędzić w samochodzie. W okresie pandemii nie należy zaniedbywać profilaktyki zdrowotnej – stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, witamin czy środków przeciwpasożytniczych skutecznie zmniejszy ryzyko problemów zdrowotnych u pupila i ograniczy potrzebę konsultacji weterynaryjnych.

Jak bezpiecznie spacerować z psem w czasie pandemii koronawirusa?

W czasie spacerów z psem podczas pandemii koronawirusa trzeba szczególnie dbać o własne zdrowie i zdrowie innych spacerowiczów. Należy zrezygnować z długich przechadzek i zmniejszyć częstotliwość spacerów. Jeśli dysponujemy własnym ogrodem, zamiast udawać się na spacer z psem, powinniśmy pozwolić pupilowi eksplorować zamknięty teren. Warto spacerować z czworonogiem wyłącznie w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zamieszkania i zachowywać co najmniej 2-metrową odległość od innych osób. Lepiej unikać miejsc często uczęszczanych – okolic sklepów, przystanków czy szpitali. Pod żadnym pozorem nie można spuszczać psiaka ze smyczy. Po powrocie ze spaceru należy dokładnie umyć ręce wodą z mydłem. Warto ponadto zdezynfekować smycz i obrożę czworonoga.

↓ SMYCZ DLA PSA ↓

Jak sprawić, by pies nie nudził się w domu w czasie pandemii?

Nuda z pewnością nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Nie skazujmy więc zwierzaka na monotonne wyglądanie za okno. Zaskakujmy go nowymi przekąskami czy zabawami. Uczmy zwierzaka nowych umiejętności i ćwiczmy komendy, które już zna (dowiedz się, jak nauczyć psa podstawowych komend KLIK »). Regularnie podawajmy pupilowi przekąski wymagające długiego gryzienia. Pozwólmy mu zapracować na smakołyki wykonaniem sztuczki czy rozwiązaniem łamigłówki. Wtedy z pewnością czas spędzony w domu nie będzie dla niego stracony.

↓ NATURALNE PRZYSMAKI DLA PSA

Jak pogodzić pracę w domu z opieką nad psem?

W okresie pandemii wiele firm korzysta z pracy zdalnej. Taki system niejednokrotnie przysparza trudności opiekunom czworonogów. Bo jak opiekować się psem w czasie pandemii koronawirusa, który domaga się głaskania czy zaprasza do zabawy, a jednocześnie skupić się na swoich obowiązkach zawodowych? Przede wszystkim należy wyznaczyć jasne granice. Psiak musi wiedzieć, kiedy jesteśmy dla niego zupełnie niedostępni. Przed rozpoczęciem pracy warto namówić pupila do spokojnego wypoczynku na legowisku. Można dodatkowo zaoferować mu smaczną przekąskę do gryzienia. Nie należy też reagować na żadne psie zaczepki. Jeśli trudno nam skłonić podopiecznego do grzecznego wypoczynku, możemy spróbować odtworzyć całą sekwencję czynności poprzedzających nasze wyjście do pracy, a następnie udać się do pomieszczenia niedostępnego dla psiaka. W miarę możliwości starajmy się przestrzegać wcześniejszego harmonogramu pracy – zwierzakowi łatwiej będzie wtedy pogodzić się ze spędzaniem czasu w samotności.

↓ INTERAKTYWNE ZABAWKI DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © kerkezz — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu