jak odklaczyc kota 938x535 - Jak odkłaczyć kota?

Jak odkłaczyć kota?

Koty to prawdziwe czyściochy. Uwielbiają wylizywać sobie futerko. Niektóre mruczki dokonują takich zabiegów pielęgnacyjnych nawet kilka razy dziennie! To zupełnie naturalne i nie należy się tym przejmować. Częste wylizywanie łączy się jednak z połykaniem przez zwierzaka dużych ilości futra. Z czasem sierść zaczyna kumulować się w układzie pokarmowym i może stanowić spory problem zdrowotny. Aby nie dopuścić do utworzenia się zatorów w organizmie pupila, należy wspomagać go w walce z futrem i ułatwiać mu pozbywanie się go naturalną drogą, czyli poprzez wymioty lub wydalanie. Metod jest kilka. Jedne są naturalne, inne wymagają odpowiednich środków. Warto o nich wiedzieć coś więcej.

Dlaczego futro w układzie pokarmowym kota to problem?

Kot nie zwraca uwagi na duże ilości sierści, którą połyka podczas codziennego wylizywania się. Język mruczków jest szorstki, więc działa jak tarka i usuwa wiele martwego futra. Wszystkie te włoski wędrują razem ze śliną do gardła, a potem do żołądka i jelit. W małych ilościach nie są dla organizmu żadnym problemem, ale kiedy zacznie ich przybywać, mogą pojawić się kłopoty. Futro w dużych ilości tworzy czasami zatory, co oznacza, że mruczek jest „zatkany”. Zapewne przestanie wtedy jeść, będzie się starał wywoływać wymioty albo pozbyć się włosów poprzez wydanie. Niestety, solidny zator tak łatwo nie opuści organizmu. W skrajnych przypadkach potrzebne są metody inwazyjne, które musi zastosować weterynarz. Potrafi się to skończyć nawet operacją. Najpoważniejszym zakłaczeniem jest to, podczas którego powstaje tak zwany bezoar włosowy. Sierść, zmieszana z kawałkami jedzenia zbija się w kulę i osadza na ścianach jelit. Powoduje to niedrożność układu pokarmowego, którego najgorszym skutkiem może być nawet śmierć zwierzaka. Dlatego nie wolno bagatelizować sprawy. Mruczki same z siebie odkłaczają się bardzo różnie. Jedne robią to codziennie, inne co tydzień albo nawet „hurtowo” co kilka miesięcy. Nie zawsze są sobie w stanie poradzić i dlatego potrzebują naszej pomocy.

Odkłaczanie kota – wywoływanie wymiotów

Wymioty i głębokie odkasływanie to naturalne i bezpieczne sposoby, które wykorzystuje zwierzak, aby pozbyć się futra. Pomóżmy mu i kupmy specjalną trawę dla kota ». Nie tylko działa jak pędzelek, który wymiata kłębki włosów z układu pokarmowego, ale dostarcza też wiele witamin i minerałów, jak również wspomaga w naturalny sposób pracę układu pokarmowego, w tym żołądka i jelit. Postawmy taką trawę w miejscu dostępnym dla pupila, aby zawsze mógł się nią poczęstować. Nie przestraszmy się, kiedy mruczek zacznie wydawać dziwne, gulgoczące dźwięki i zwracać pokarm. W ten sposób właśnie się odkłacza. Zapewne uda nam się zobaczyć kłęby futra w wymiocinach. Czasami zdarza się też, że zwierzak nie zwraca sierści, tylko usuwa ją razem ze stolcem. Nie denerwujmy się, kiedy zobaczymy kocie odchody na zielonej nitce. To też zupełnie normalne, kot połyka czasem całe źdźbła trawy (sprawdź do czego potrzebna jest trawa dla kota KLIK).

↓ TRAWA I KOCIMIĘTKA DLA KOTA ↓

Na odkłaczanie kota – dobra karma z błonnikiem

Błonnik działa doskonale zarówno u mruczków, jak i u ludzi. Oczyszcza, jak również przyspiesza i usprawnia pracę jelit. Działa jak miotełka, która czyści od środka. Wybierzmy zatem porządną karmę, z dużą ilością błonnika (nawet do dziesięciu procent błonnika!). Powinna być to karma wysokiej jakości, którą kupimy w porządnym sklepie zoologicznym. Polecamy szeroki wybór produktów w naszych sklepach Kakadu ». Taka karma doskonale wspomaga też zdrowie pupila, pobudza układ pokarmowy do zdrowej, regularnej pracy i dodatkowo daje uczucie sytości i zapewnia energię przez długi czas.

↓ PASTA ODKŁACZAJĄCA DLA KOTA ↓

Specjalne produkty na odkłaczanie kota

Jeśli standardowe metody zawodzą, warto sięgnąć po produkty, które zostały stworzone specjalnie w celu walczenia z nadmiarem futra. Są nie tylko skuteczne, ale też powinny zdecydowanie przypaść do gustu naszemu ulubieńcowi, bo produkowane są w formie na przykład kabanosów lub pasztecików i bardziej kojarzą się zwierzakowi z przysmakami, niż lekarstwem. Stosujmy się do informacji na etykiecie, aby nie dać mruczkowi zbyt wiele lub za mało. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, warto skonsultować się z weterynarzem. Na rynku dostępne są również specjalne pasty okłaczające, na bazie naturalnych olejów i z dodatkiem na przykład tauryny. Skutecznie usuwają futro, nie czyniąc organizmowi ulubieńca żadnych szkód. Takie pasty zazwyczaj aplikuje się na łapę, aby futrzak zlizał dokładnie cały produkt.

↓ KARMA I PRZYSMAKI DLA KOTA NA ODKŁACZANIE ↓

Regularne wyczesywanie kota zmniejszy problem zakłaczenia

Koty należy wyczesywać regularnie. Jeśli mamy w domu długowłosego mruczka, powinniśmy to robić nawet codziennie. W ten sposób usuniemy nadmiar martwych włosów, które normalnie dostałyby się do układu pokarmowego pupila. Dlatego czesanie jest takie ważne. Pomaga ono także usunąć martwy naskórek i różne inne brudy, które dzięki temu trafią do kosza, zamiast do jego żołądka i jelit. Uwaga! Mruczki uwielbiają pożerać kłębki wyczesanego futra. Nie dopuśćmy do tego. Trzymajmy je podczas zabiegu daleko od zwierzaka, a potem jak najszybciej wyrzućmy.

FURMINATOR DLA KOTA

banerek-promocyjny-kakadu1

Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Małe ssaki
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu