Jak można bawić się z królikiem?

Jak można bawić się z królikiem?

Chociaż z królikiem trudno bawić się tak, jak z psem czy kotem, to wcale nie znaczy, że nie można bawić się z nim w ogóle. Króliki, jako stworzenia stadne, lubią kontakt ze swoim opiekunem, a rozrywka jest im potrzebna do prawidłowego rozwoju oraz zachowania dobrej kondycji. W jaki sposób można bawić się z królikiem?

Klatka dla królika

Dlaczego warto bawić się z królikiem?

Naturalnym schronieniem i siedzibą królika w domowych warunkach powinna być przestronna klata. To w niej znajduje się miska, poidło, legowisko zwierzaka oraz wszystkie inne, niezbędne mu akcesoria. A jednak nawet najlepiej urządzona klatka nie zaspokoi wszystkich potrzeb naszego pupila. W życiu każdego domowego królika powinno być również miejsce na zabawę i rozrywkę poza klatką. Taka forma aktywności to porcja ruchu i ćwiczeń fizycznych, ważny element socjalizacji zwierzęcia oraz trening umysłowy. Zorganizowana zabawa na wybiegu stanowi też świetne remedium na nudę i monotonię życia w klatce.

↓ KLATKI DLA KRÓLIKA ↓

Dobrze pomyślana zabawa powinna dawać królikowi namiastkę życia na wolności, to znaczy zaspokajać jego naturalne potrzeby i skłonności. Powinny być to zatem zabawy oparte na gryzieniu oraz kopaniu, najlepiej połączone ze smaczną przekąską. Co można wykorzystać do zabawy z królikiem?

Zabawa z gryzakami dla królika

Mimo że królik nie zaliczka się do rodziny gryzoni, a zajęczaków, to gryzienie wydaje się jego życiową pasją. Zwierzaki te bywają bezlitosne dla mebli, dywanów, naszego obuwia i wszystkiego, co choćby nadaje się do pochrupania. Trzeba pamiętać, że pupil bynajmniej nie robi tego złośliwie – gryzienie leży w jego naturze i stanowi remedium na stale rosnące siekacze. Gryząc twarde przedmioty, królik ściera zęby i w ten sposób zapobiega ich przerostowi (dowiedz się, jak dbać o zęby królika KLIK »). Jeśli leży nam na sercu los domowych sprzętów, to warto do gryzienia podsunąć pupilowi coś innego i bardziej odpowiedniego. Idealnie nadają się do tego sizalowe gryzaki dla królików dostępne w sklepach zoologicznych Kakadu lub zebrane przez nas gałązki drzew (najlepsze będą z brzozy, jabłoni, gruszy lub wierzby).

↓ ZABAWKI DLA KRÓLIKA ↓

Tunel dla królika

Kolejną zabawą, która wychodzi naprzeciw naturalnym potrzebom królika jest eksplorowanie tunelu i jego zakamarków. Gotowe tunele wykonane z bawełny, nylonu czy wikliny można nabyć w sklepie zoologicznym, ale podobną zabawkę wykonamy też choćby i z kartonowych pudełek. Tunel należy wyposażyć w kilka wyjść i otworów, a w jego korytarzach ukryć kilka przysmaków. Królik z radością podejmie wyzwanie i ruszy, by odkrywać, co też czeka na niego w tunelu.

↓ JADALNE DOMKI I TUNELE DLA KRÓLIKA ↓

Zabawką, która dostarczy królikowi ogromnej frajdy, będzie torba z niespodziankami. Wystarczy wypełnić papierową torbę suszonym siankiem, drewnianymi gałązkami i innymi przysmakami do gryzienia, a potem zawiązać od góry naturalnym sznurkiem. Robimy kilka otworów w torbie, by sianko wystawało i zachęcało zwierzaka do zabawy. Aby dostać się do smakołyków, królik będzie musiał rozerwać torbę. Bałagan w domu gwarantowany, ale za to zabawy będzie z tym co niemiara. Podobne zabawki dostępne są w sklepach zoologicznych. Są to tak zwane kule smakule, wewnątrz których można ukryć kilka ulubionych przysmaków pupila. Zabawką należy operować tak, aby przysmaki z niej wypadły.

Jak zorganizować plac zabaw dla królika?

Plac zabaw dla królika może być połączeniem wszystkich wspomnianych wyżej zabawek. To coś dla aktywnych zwierzaków, które nie lubią zbyt długo siedzieć w klatce. Do zaaranżowanego wcześniej tunelu, dodajmy jeszcze kilka atrakcji, takich jak domek czy gryzak. Jeśli dysponujemy domkiem dla królika z kilkoma wejściami, możemy połączyć je ze sobą właśnie specjalnym ciągiem tuneli, w których ukryte będą dodatkowe ciekawostki i smakołyki.

↓ PRZYSMAKI DLA KRÓLIKA ↓
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © 1tomm — istockphoto.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu