Jak dobrać transporter dla psa?

Jak dobrać transporter dla psa?

Wielu właścicieli ulega złudnemu przekonaniu, że psy transporterów nie potrzebują. Często rezygnują z zakupu specjalnych klatek czy transporterów, wierząc że wystarczy usadzić psa na tylnym siedzeniu, ewentualnie na własnych kolanach. Takie podejście wiąże się z narażeniem pupila na ogromne niebezpieczeństwo podczas jazdy. Każde zwierzę powinno być przewożone w komfortowych warunkach, zapewniających mu maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Transportery dla psów

Każdy odpowiedzialny opiekun, aby nie narażać na niepotrzebne ryzyko siebie i psa, powinien zadbać o odpowiednie zabezpieczenie pupila w czasie podróży. Nie ma tu znaczenia czy wybiera się na rutynową kontrolę do pobliskiej poradni weterynaryjnej czy na letni urlop. Nawet podczas krótkiej podróży samochodem pies powinien znajdować się w specjalnej klatce, transporterze lub na macie narzuconej na tylne siedzenie. W przypadku tej ostatniej konieczne będą również szelki, którymi można przypiąć psa do siedzenia.

Sklepy zoologiczne oferują ogromy wybór różnych transporterów. Przy wyborze właściwego najistotniejsze są ich wielkość oraz wytrzymałość. Pies powinien mieć możliwość w miarę swobodnego obrócenia się i rozprostowania. Natomiast solidne wykonanie zapewni pupilowi bezpieczne schronienie. Każdy transporter musi zostać odpowiednio zamocowany w samochodzie, tak aby nie mógł się ruszać ani przesuwać.

Klatki dla psów

Klatki są idealnym rozwiązaniem szczególnie dla właścicieli dużych raz psów, takich jak bernardyny, nowofundlandy, leonbergery czy dogi niemieckie. Świetnie nadają się do samochodów z dużym bagażnikiem, typu kombi. Klatki dla psa wykonane są przeważnie z metalowych drucików, mogą być otwierane z boku lub od góry. Niektóre mają wbudowane kuwety. Można umieścić w niej koc i ulubione zabawki pupila, żeby umilić mu podróż.

Decydując się na taki wariant należy pamiętać, że klatka musi być pewnie i stabilnie osadzona w bagażniku. Nie może przesuwać się podczas jazdy (przeczytaj więcej o tym, kiedy potrzebna jest klatka dla psa KLIK).

Transportery plastikowe

Transporter w formie kontenera, wykonanego z tworzywa sztucznego to lepsze rozwiązanie dla właścicieli mniejszych psów. Kontenery są lekkie, więc dają możliwość przenoszenia psa pieszo na niewielkie odległości. Ich konstrukcja jest bardzo stabilna, a niektóre posiadają także specjalne otwory lub mocowania, dzięki którym można przypiąć je pasami do siedzenia lub podłogi samochodu. Łatwo się je sprząta, posiadają także otwory wentylacyjne, zapewniając zwierzęciu dopływ świeżego powietrza. Wiele kontenerów ma również wbudowane miski na karmę oraz pojemniki na wodę.

Maty ochronne

Wszelkie maty i koce to również najlepsza opcja dla większych psów. Taką matę można rozłożyć na tylnym siedzeniu, a dzięki specjalnym rzepom lub zatrzaskom łatwo przypiąć ją do oparć foteli. Maty wykonuje się z wodoodpornego materiału. Dzięki niej tapicerka nie zniszczy się ani nie zabrudzi psią śliną czy sierścią. Sprawdzi się również w przypadku, gdy pupil cierpi na chorobę lokomocyjną. Można znaleźć także maty antypoślizgowe, które pozwolą zwierzęciu zachować równowagę podczas podróży.

Przewożąc psa na macie nie wolno zapomnieć o przypięciu go specjalnymi szelkami, których klamry idealnie pasują do zapięć pasów bezpieczeństwa.

Torby z materiału

Dużym powodzeniem cieszą się ostatnio torby lub plecaki, wykonane z materiału tekstylnego. Jest to opcja wybierana najczęściej przez właścicieli małych ras, takich jak yorki. Niektóre torby można nosić przewieszone przez ramię, inne jak normalny plecak, a jeszcze inne wyposażone są w specjalne kółeczka, dzięki którym można ciągnąć psa za sobą. Transportery dla psów są lekkie i elastyczne. Łatwo je czyścić. Nadają się na piesze wycieczki, podróże samochodem, a niektóre można nawet przymocować do kierownicy lub bagażnika roweru.

Zdjęcie: Fotolia.pl
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu