Jak dbać o sierść psa jesienią?

Jak dbać o sierść psa jesienią?

Żadnego psiarza nie trzeba chyba przekonywać o tym, że o wygląd futra zwierzaka dbać powinni nie tylko właściciele psów wystawowych. Schludna sierść nie jest wyłącznie kwestią higieny i estetyki. Zdrowa okrywa włosowa zapewnia też zdrowie psiej skórze oraz pomaga prawidłowo regulować temperaturę. Jak dbać o sierść psa jesienią?

Witaminy dla psa na piękną sierść

 

Jesienne zabiegi pielęgnacyjne dla psa

→ Częściej szczotkuj zwierzaka

Jesień to czas, w którym psiaki zmieniają sierść z letniej na zimową. O tej porze roku do czynienia mamy więc z wyjątkowo intensywnym linieniem. Sezonowa zmiana sierści najbardziej spektakularnie przebiega w przypadku tych zwierzaków, które zdecydowaną większość dnia spędzają na świeżym powietrzu. Bardziej dotyczy ona też psiaków obdarzonych miękką sierścią. Jeśli pupil nasz jesienią zaczyna intensywnie gubić swą okrywę włosową, codziennie sięgać powinniśmy po szczotkę, grzebień lub zgrzebło. Regularne czesanie psa » pomoże nam pozbyć się nagromadzonego w sierści martwego włosia, skróci czas linienia, a przy okazji poprawi ukrwienie psiej skóry.

↓ SZCZOTKI I GRZEBIENIE DLA PSA ↓

→ Czyść psiaka po każdym spacerze

Na jesienne spacery z czworonogiem u boku zarezerwować musimy sobie nieco więcej czasu. Nie wystarczy tu tylko wyjść do parku bądź przebiec się dookoła bloku. W skład wyprawy takiej wchodzić będzie też czyszczenie psiaka, jakie czeka nas po powrocie do domu. Plucha i związane z nią wszechobecne błoto szczególnie problematyczne staje się w przypadku małych zwierzaków i psiaków z krótkimi łapami. Niezależnie od tego jednak, czy pupil nasz należy do tej właśnie grupy, sprawdźmy, w jakim stanie wraca on z jesiennego spaceru. Mokre futro i zlepiające sierść błoto źle wpływają na kondycję psich włosów i skóry. Brudnego czworonoga zawsze musimy więc umyć bądź wytrzeć oraz porządnie osuszyć.

↓ KOSMETYKI OCZYSZCZAJĄCE DLA PSA ↓

→ Zadbaj o sierść zniszczoną letnim słońcem

Nie tylko dla naszych włosów, ale i dla psiej sierści zgubny bywa długotrwały kontakt z promieniami słonecznymi. Jesień idealnie nadaje się więc do tego, by naprawić szkody, jakie w wyglądzie naszego zwierzaka poczyniło lato. Przede wszystkim w grę wchodzą tu wszelkie przebarwienia futra oraz jego przesuszenie. By zaradzić tym problemom, sięgnąć możemy po nawilżające odżywki oraz w przypadku psów czarno lub biało umaszczonych po szampony przeznaczone do pielęgnacji tych kolorów sierści. Czarne psiaki uchronią one przed płowieniem, u białych zaś rozprawią się z żółknięciem futra. Innym dobrym środkiem zaradczym jest tu częste sięganie po szczotkę, gdyż zabieg ten rozprowadza po psiej sierści działające ochronnie wydzielane przez skórę naturalne oleje.

↓ SZAMPONY DLA PSA ↓

Karmy dla psa wspomagające stan sierści

Zabiegi pielęgnacyjne są niezbędnym elementem pozwalającym zadbać o stan psiego futra. Troska taka na nic zda się jednak wówczas, gdy w psiej misce zabraknie należytej jakości pożywienia. Psia okrywa włosowa w znacznej mierze zbudowana jest z białka. Wcale nie znaczy to jednak, że w pokarmach to właśnie ten składnik wpływa na wygląd psiego futra. Często bywa tak, że dieta zdominowana przez mięso powoduje matowienie i szorstkość sierści. Jej należyty wygląd gwarantuje zaś dobrze zbilansowany posiłek obfitujący w niezbędne psu witaminy i minerały oraz w cenne dla zachowania zdrowej skóry i sierści nienasycone kwasy tłuszczowe. Chcąc więc zadbać o aparycję psiaka, w pierwszej kolejności postawić powinniśmy na należycie zbilansowaną, w pełni odżywczą karmę. W razie potrzeby i po konsultacji z weterynarzem posiłek taki wzbogacić możemy o olej z łososia », cynk, biotynę, witaminę A, E oraz witaminy z grupy B.

↓ KARMA DLA PSA WSPOMAGAJĄCA STAN SKÓRY I SIERŚCI ↓

Jesienne strzyżenie psa

Wśród wielu psiarzy pokutuje przekonanie, że psiej sierści nie powinniśmy strzyc wówczas, gdy na zewnątrz zaczyna robić się chłodno. Prawdą jest, że to właśnie porządna okrywa włosowa pełni funkcję płaszcza chroniącego zwierzaki przed zimnem. Nie bez znaczenia jest tu jednak i to, że obecnie nasi czworonożni pupile rzadko kiedy mieszkają na dworze. Większość milusińskich stosunkowo mało czasu przebywa poza domem, zdecydowaną większość dnia spędzają zaś oni w ogrzewany mieszkaniach. Sposobem tym, sierść zwierzaka spokojnie możemy nieco przystrzyc, co podczas jesiennej pluchy z pewnością ułatwi nam utrzymanie jej w suchości i czystości.

Psia przemoczona okrywa włosowa raczej nie sprzyja utrzymaniu ciepłoty ciała. Właściciele długowłosych zwierzaków dobrze wiedzą zaś o tym, że nawet po krótkiej przechadzce w jesiennej słocie zwierzaki wracają do domu brudne i mokre. Alternatywą jest tu oczywiście kąpiel i suszenie futra, nie ukrywajmy, że nie sposób robić tego jednak po każdym spacerze (poczytaj więcej o tym, jak często kąpać psa KLIK). Tym samym przycięcie psich włosów na nogach i na podwoziu nie tylko zaoszczędzi nam trudu, ale i zadba o zdrowie psiaka.

WITAMINY DLA PSA WSPOMAGAJĄCE SKÓRĘ I SIERŚĆ ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © Mari_art — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu