jak dbac o siersc owczarka niemieckiego dlugowlosego

Jak dbać o sierść owczarka niemieckiego długowłosego?

Owczarki niemieckie potrafią zachwycić zarówno swoim charakterem, jak i wyglądem. Psiaki te występują w dwóch odmianach – różniących się długością sierści. Rodzaj szaty ma zaś decydujący wpływ na pielęgnację czworonogów. Owczarki niemieckie długowłose bez wątpienia potrzebują częstszych i bardziej precyzyjnych zabiegów niż ich krótkowłosi kuzyni. Jak dbać o sierść tych psów?

Podstawowe zasady pielęgnacji owczarka niemieckiego długowłosego

Owczarki niemieckie długowłose wyróżniają się miękką, nieprzylegającą do ciała sierścią, która jest wyraźnie dłuższa niż u psów odmiany krótkowłosej. Szczególnie obfite futro występuje u czworonogów na ogonie i szyi. Dodatkowo owczarki niemieckie mają dość gęsty podszerstek. Warto też wiedzieć, że psiaki tej rasy, ze względu na zasadowy odczyn skóry, są szczególnie podatne na choroby dermatologiczne. U zwierzaków niejednokrotnie występuje łojotok suchy, w którego efekcie sierść staje się łamliwa i matowa.

Choć pielęgnacja sierści owczarków niemieckich długowłosych nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać, regularne zabiegi są niezbędne, by zwierzaki zawsze świetnie się prezentowały. Psy te wymagają przede wszystkim regularnego szczotkowania. Należy przy tym zadbać zarówno o dokładne rozczesanie włosa okrywowego, jak i usunięcie podszerstka. Aby zapobiec filcowaniu i plątaniu się sierści, należy czesać owczarki niemieckie długowłose przynajmniej dwa razy w tygodniu. Z dużą starannością trzeba rozczesać zwłaszcza najdłuższą sierść. W okresie linienia martwe włosy powinny być wyczesywane nawet codziennie.

Istotnym elementem pielęgnacji owczarków niemieckich są okresowe kąpiele. Pozwalają one nie tylko dogłębnie oczyścić szatę czworonogów, ale również ograniczyć ewentualne problemy dermatologiczne, które nierzadko występują u zwierzaków tej rasy. Psiaki kąpiemy zwykle raz na kilka miesięcy, by nie naruszyć ich naturalnej bariery skórnej. W przypadku niektórych chorób skóry czy kłopotów z sierścią wskazane może być jednak zwiększenie częstotliwości tego typu zabiegów. Okrywę włosową owczarków niemieckich długowłosych można też z powodzeniem oczyszczać przy użyciu kosmetyków stosowanych na sucho.

↓ SZCZOTKI DLA OWCZARKA NIEMIECKIEGO ↓

Na kondycję okrywy włosowej duży wpływ ma także żywienie. Karma dla owczarka niemieckiego powinna być zasobna w witaminy, minerały, aminokwasy siarkowe oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Aby wzmocnić sierść pupila lub wspomóc jej odbudowę, szczególnie w czasie linienia, można sięgnąć po odpowiednie suplementy (np. olej z łososia dla psa »).

↓ KARMA DLA OWCZARKA NIEMIECKIEGO ↓

Akcesoria do pielęgnacji sierści owczarka niemieckiego długowłosego

Niezastąpionym narzędziem do rozczesywania sierści owczarków niemieckich jest metalowy grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Warto zaopatrzyć się ponadto w drucianą szczotkę z wyprofilowanymi igłami. Tego typu akcesorium poradzi sobie nawet z gęstą szatą. Dodatkowo można zakupić szczotkę włosianą z twardymi szczecinami, która nadaje się wygładzenia czy nabłyszczenia okrywy włosowej czworonoga. Nie można zapomnieć o akcesoriach, które pomogą nam uporać się z wypadającymi włosami. Dla owczarków niemieckich długowłosych godna polecenia jest pudlówka. Dobrze sprawdzi się również furminator dla psa ».

Kosmetyki dla owczarka niemieckiego długowłosego

Preparaty do pielęgnacji sierści owczarków niemieckich długowłosych powinny bazować na naturalnych i niepodrażniających składnikach. Problemy ze skórą występujące u psiaków tej rasy często mają związek z zasadowym odczynem skóry. Warto więc sięgnąć po kosmetyki, które spowodują jego obniżenie. Idealne dla owczarków niemieckich będą ponadto preparaty nawilżające i przeciwłupieżowe, np. z selenem, lanoliną. U czworonogów z chorobami skóry często trzeba stosować także specjalne kosmetyki lecznicze – o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym czy przeciwgrzybicznym. W zanadrzu powinniśmy mieć kosmetyki antystatyczne i zapobiegające plątaniu się sierści. Nie można zapomnieć o preparatach, które podkreślą atuty naszego pupila. Przydatne mogą okazać się zatem kosmetyki nadające sierści połysk i miękkość. Pielęgnacja zwierzaka będzie dużo prostsza, jeśli poza szamponami i odżywkami wymagającymi spłukiwania nabędziemy również preparaty do stosowania na sucho (np. w sprayu, pudrze).

↓ KOSMETYKI DLA OWCZARKA NIEMIECKIEGO DŁUGOWŁOSEGO ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu