Jak chronić psa przed kleszczami?

Jak chronić psa przed kleszczami?

Lato jest okresem największej aktywności kleszczy. Niestety zmiany klimatyczne, jakie ostatnimi laty możemy obserwować, bardzo sprzyjają rozprzestrzenianiu się tych pasożytów. Ochrona psów przed nimi jest koniecznością, ponieważ kleszcze roznoszą wiele groźnych chorób. Służą do tego specjalne preparaty przeciw kleszczom dla psów.

Preparaty przeciw kleszczom dla psów

W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele różnego rodzaju preparatów przeciw kleszczom. Zdecydowanie najlepsze są jednak preparaty typu on-spot. Mają one postać płynu w małej tubce. Po zaaplikowaniu działają około miesiąca.

Stosowanie tych preparatów jest bardzo proste. Zawartość tubki należy wycisnąć bezpośrednio na skórą psa. Najlepiej zaaplikować preparat na karku i grzbiecie, starannie odgarnąwszy sierść. Bardzo ważne, by nie kąpać psa przed dwa, trzy dni przed zastosowaniem preparatu i dwa, trzy dni po jego zastosowaniu.

Preparaty on-spot sprzedawane są w czterech rodzajach: dla psów małych, dla psów średnich, dla psów dużych i dla psów olbrzymich. Różnią się one między sobą stężeniem substancji aktywnej, która dostosowana jest do masy ciała psa. Z tego powodu niezmiernie ważne jest, by odpowiednio dobrać preparat do wagi naszego pupila. Błędem jest na przykład kupowanie większej objętości i dzielenie jej pomiędzy dwa mniejsze psy.

Zawartość tubki jest jednorazową dawką. Trzeba wycisnąć całą tubkę.

Obroże przeciw kleszczowe dla psów

W rejonach o szczególnej aktywności kleszczy działanie preparatu on-spot warto wesprzeć stosując obrożę przeciw kleszczom dla psów. Je również bez problemu kupimy je w sklepach zoologicznych.

Podobnie jak preparat w tubce, obroże przeciw kleszczom należy dobrać do wielkości psa. Przy ich zakładaniu koniecznie stosujmy się do instrukcji podanej przez producenta, którą znajdziemy na opakowaniu.

Okres działania obróżek przeciw kleszczowych jest różny, zależnie od marki.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz
  1. Marta
    maj 21, 2016 - 03:51 PM

    Preparaty przeciw kelszczom są wygodne przede wszytskim. Ja wolę stoo razy niż obroże, cena ok, skuteczność o niebo lepsza i efekt na kilka tygodni. Z tego co przetestowałam na razie najlepszy jest fiprex

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu