Jak chronić psa przed kleszczami?

Jak chronić psa przed kleszczami?

Lato jest okresem największej aktywności kleszczy. Niestety zmiany klimatyczne, jakie ostatnimi laty możemy obserwować, bardzo sprzyjają rozprzestrzenianiu się tych pasożytów. Ochrona psów przed nimi jest koniecznością, ponieważ kleszcze roznoszą wiele groźnych chorób. Służą do tego specjalne preparaty przeciw kleszczom dla psów.

Preparaty przeciw kleszczom dla psów

W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele różnego rodzaju preparatów przeciw kleszczom. Zdecydowanie najlepsze są jednak preparaty typu on-spot. Mają one postać płynu w małej tubce. Po zaaplikowaniu działają około miesiąca.

Stosowanie tych preparatów jest bardzo proste. Zawartość tubki należy wycisnąć bezpośrednio na skórą psa. Najlepiej zaaplikować preparat na karku i grzbiecie, starannie odgarnąwszy sierść. Bardzo ważne, by nie kąpać psa przed dwa, trzy dni przed zastosowaniem preparatu i dwa, trzy dni po jego zastosowaniu.

Preparaty on-spot sprzedawane są w czterech rodzajach: dla psów małych, dla psów średnich, dla psów dużych i dla psów olbrzymich. Różnią się one między sobą stężeniem substancji aktywnej, która dostosowana jest do masy ciała psa. Z tego powodu niezmiernie ważne jest, by odpowiednio dobrać preparat do wagi naszego pupila. Błędem jest na przykład kupowanie większej objętości i dzielenie jej pomiędzy dwa mniejsze psy.

Zawartość tubki jest jednorazową dawką. Trzeba wycisnąć całą tubkę.

Obroże przeciw kleszczowe dla psów

W rejonach o szczególnej aktywności kleszczy działanie preparatu on-spot warto wesprzeć stosując obrożę przeciw kleszczom dla psów. Je również bez problemu kupimy je w sklepach zoologicznych.

Podobnie jak preparat w tubce, obroże przeciw kleszczom należy dobrać do wielkości psa. Przy ich zakładaniu koniecznie stosujmy się do instrukcji podanej przez producenta, którą znajdziemy na opakowaniu.

Okres działania obróżek przeciw kleszczowych jest różny, zależnie od marki.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz
  1. Marta
    Maj 21, 2016 - 03:51 PM

    Preparaty przeciw kelszczom są wygodne przede wszytskim. Ja wolę stoo razy niż obroże, cena ok, skuteczność o niebo lepsza i efekt na kilka tygodni. Z tego co przetestowałam na razie najlepszy jest fiprex

    Reply

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu