{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Ile powinien jeść duży pies?

Dieta ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie psiaka, ale też jego odporność, siły witalne oraz kondycję organizmu. Odpowiednie nawyki żywieniowe warto kształtować już od najmłodszych lat. Jeśli przyzwyczaimy pupila do jedzenia pustych kalorii i wypełniaczy, przejście na zdrową i odżywczą dietę okaże się dużo trudniejsze. Pamiętajmy, że dieta ma wpływ na jakość i długość życia naszego zwierzaka. Psiaki ras dużych i olbrzymich są szczególnie narażone na niektóre schorzenia, a ich układ pokarmowy jest wyjątkowo delikatny. Liczy się zarówno to, co jedzą, jak również sposób, w jaki jedzą i odległości czasowe między posiłkami. Zła dieta albo przekarmianie może prowadzić do wielu nieprzyjemnych skutków. Ponieważ nasz kudłacz z pewnością nie będzie znał umiaru, to właśnie my jako właściciele powinniśmy wykazać dużo rozsądku w planowaniu i podawaniu jedzenia każdego dnia.

Efekty złej diety u dużych psów

Wydawać by się mogło, że psiaki ras dużych i olbrzymich powinny jeść więcej i to w o wiele większych dawkach. Nic bardziej mylnego. Ich przewód pokarmowy jest bardzo delikatny i łatwo go przeciążyć, co prowadzi do biegunek, wymiotów oraz bólu. Żołądek i jelita nie tylko bardzo źle radzą sobie z jedzeniem niskiej jakości (czyli ze śmieciowym), ale również z dużymi porcjami pokarmu. Ponadto zbyt wiele pożywienia prowadzi oczywiście do nadwagi. Psiaki mają tendencję do pochłaniania wszystkiego, co znajdzie się w ich misce, dlatego nie liczmy na to, że w pewnym momencie uznają, iż nasyciły głód. Będą jadły aż do pochorowania się. Nie wolno w żadnym wypadku do tego dopuścić. Jedzenie zbyt dużej ilości pożywienia, zwłaszcza mocno kalorycznego, prowadzi oczywiście do odkładania się tkanki tłuszczowej. Efekt? Ospałość, ociężałość i brak chęci na jakąkolwiek codzienną aktywność. To jednak nie wszystko. Otyłość to ogromne obciążenie dla organizmu zwierzaka. Stawy i kości zwyczajnie nie poradzą sobie z nadmiernym ciężarem. Pojawi się ból, sztywność kończyn, brak płynności ruchów. To bardzo nieprzyjemne uczucie i dodatkowo znacząco uniemożliwia funkcjonowanie każdego dnia. Psiaki ras dużych mają też delikatne serce i nerki. Zła dieta prowadzi do problemów krążeniowych, ale też do cukrzycy oraz nowotworów. Nie chcemy przecież zrobić pupilowi krzywdy, prawda? Dlatego podawajmy mu nie tylko dobre jakościowo pożywienie, ale także w sensownych dawkach.

↓ KARMA DLA SZCZENIĄT RAS DUŻYCH ↓

Karmienie dużego psa

Wybór dobrej karmy do podstawa. Wybierzmy się do porządnego sklepu zoologicznego. Polecamy oczywiście szeroki wybór produktów w sklepach Kakadu. Mamy karmy dedykowane specjalnie psiakom ras dużych i olbrzymich (poczytaj więcej o karmach dla psów ras olbrzymich KLIK). To bardzo ważne, aby wybrać właśnie taką karmę. Zaspokoi potrzeby żywieniowe kudłacza i wzmocni jego organizm, nie obciążając układu pokarmowego. Jest odpowiednio zbilansowana, jeśli chodzi o kalorie. Zawiera także kompletny zestaw pierwiastków oraz witamin, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu. Przydadzą się także substancje wspomagające metabolizm, jak L-karnityna, oraz poprawiające pracę stawów (glukozamina i chondroityna »). Unikajmy sztucznych barwników, wypełniaczy, konserwantów oraz nadmiernej ilości cukrów, zwłaszcza tych pochodzenia zbożowego. Przyda się natomiast dużo białka zwierzęcego (które jest nade wszystko w mięsie) oraz stosowna ilość tłuszczów nienasyconych, w tym omega-3 i omega-6 (ich cennym źródłem są ryby). Uważajmy natomiast z przysmakami. Są doskonałe jako nagrody i czynniki motywujące, na przykład w trakcie nauki komend. Nie mogą być jednak pożywieniem samym w sobie (sprawdź, jak wybrać smaczne i zdrowe przysmaki dla psa KLIK).

W przypadku karmienia dużego psiaka bardzo ważna jest także ilość posiłków. Nie ma nic gorszego, niż podawanie dużych porcji karmy na jeden raz. Podzielmy pożywienie na dwie albo nawet trzy części i serwujmy je w konkretnych odstępach czasowych, regularnie i o tej samej godzinie. Zadbajmy też o to, aby psiak miał zawsze dostęp do świeżej wody. Należy wymieniać ją regularnie i uzupełniać.

↓ MISKI DLA PSA SPOWALNIAJĄCE JEDZENIE ↓

Miski na karmę dla dużych psów

Psiaki mają tendencję do rzucania się na jedzenie, jakby to był ich ostatni pokarm. Uczucie sytości pojawia się rzadko, więc jeśli sami nie będziemy dawkować karmy, tylko dosypywać coraz więcej i więcej, kudłacz szybciej pęknie i się pochoruje, niż odejdzie od miski. Na zachłanny apetyt są jednak sposoby. Warto kupić specjalną miskę, która utrudnia proces jedzenia, a tym samym wydłuża jego czas. Dostaniemy taki produkt w sklepie zoologicznym. Miska charakteryzuje się tym, że ma miejsce na pokarm tylko po bokach, na środku zaś znajduje się metalowa lub plastikowa wypustka. Drugim sposobem jest wkładanie pożywienia do specjalnego pojemnika, z którego wypada ono w małych porcjach. Warto pomyśleć również o zabawce edukacyjnej, która łączy zabawę z nauką, a wypadające z niej przysmaki są w malutkich porcjach i trzeba się napracować, aby je stamtąd wydobyć.

↓ KARMA DLA PSÓW RAS DUŻYCH ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu