{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Hydrolizowane białko w karmach dla psów

Hydrolizowane białko to bardzo ważny składnik w psiej karmie, zwłaszcza jeśli nasz pupil jest alergikiem. Zawsze warto jednak wiedzieć więcej, szczególnie jeśli zamierzamy włączyć je na stałe do diety czworonoga. Nieumiejętnie dobrana dieta, bez względu na to jakie substancje podajemy ulubieńcowi, może prowadzić do wyjątkowo negatywnych skutków zdrowotnych.

Co to jest hydrolizowane białko?

Hydrolizowane białko to białko (jak sama nazwa wskazuje), które zostało poddane procesowi hydrolizy. Wygląda to trochę tak jak pocięcie długiego sznurka na mniejsze kawałki. Te fragmenty to polipeptydy. Hydroliza może być kwasowa, zasadowa albo enzymatyczna. Po co poddaje się białko hydrolizie? Ponieważ dzięki rozbiciu łańcucha polipeptydowego na mniejsze fragmenty, układ immunologiczny zwierzaka przestaje identyfikować pochodzenie takowego białka. To przydaje się w przypadku psiaków alergików. Dzięki hydrolizowanemu białku ich organizm nie odpowiada reakcją uczuleniową. Dlaczego tak się dzieje? Takie białko nie powoduje uwalniania histaminy, bo jego cząsteczki są wyjątkowo małe. Dlatego hydrolizowane białko jest doskonałym składnikiem karm w dietach eliminacyjnych lub w przypadku występowania alergii pokarmowych. Dodatkowo, proces hydrolizacji zwiększa strawność takiego białka oraz poprawia przyswajalność.

Karmy dla psów z hydrolizowanym białkiem

Takie karmy są idealne dla psich alergików, ale sprawdzą się również jako uzupełnienie diety zupełnie niealergicznego psa, bo są po prostu zdrowe i łatwo przyswajalne. Na co zwrócić uwagę, kupując taką karmę? Po pierwsze, ile takiego białka w ogóle w produkcie jest. Samo hasło nie wystarczy. Może się okazać, że białka hydrolizowanego jest tylko trochę i wtedy należy je liczyć wyłącznie jako dodatek. Po drugie, najlepiej będzie, jeśli wybierzemy karmę, gdzie występują hydrolizaty białek zwierzęcych. Pamiętajmy też, że każdy producent przyjmuje trochę inne wartości, jeśli chodzi o wielkości poszczególnych fragmentów polipeptydów. Jest to pewien przedział, warto zatem czytać informacje na opakowaniach i szukać jak najmniejszych kawałków białkowych (im mniejsze, tym lepiej). Po trzecie, sprawdźmy oczywiście też te wszystkie rzeczy, które normalnie bierzemy pod uwagę, kupując karmę: czy ma aktualną datę ważności, czy została szczelnie zamknięta i postawiona w suchym, nie za gorącym miejscu.

Karma z hydrolizowanym białkiem może też oczywiście mieć różne dodatki. Wybierzmy taką, która będzie smakowała pupilowi.

Co zrobić, kiedy pies nie chce jeść karmy z hydrolizowanym białkiem?

Każdy psiak ma inny gust, zupełnie tak jak ludzie. Może nie smakują mu pozostałe składniki karmy? Warto to sprawdzić i kupić trochę inny produkt. Jeśli i to nie podziała, zapewne jest problem z samym hydrolizowanym białkiem. Otóż czasem ma ono gorzkawy smak. Wszystko zależy, jak długo poddawane było obróbce. Im dłużej, tym jest bardziej wartościowe i antyalergiczne, ale może też smakować trochę gorzej. To istotny powód, dla którego niektóre psiaki odmawiają pałaszowania tego typu produktów. Czy jest jakaś metoda? Warto kupić karmę z dłuższymi łańcuchami polipeptydowymi, czyli krócej poddawanymi hydrolizie. Jeśli i to nie pomoże, spróbujmy podawać kudłaczowi małe porcje, obok zwykłego jedzenia. Jest nadzieja, że się przyzwyczai i przekona do oryginalnego smaku. Pamiętajmy, żeby nie przymuszać psiaka do jedzenia. To z pewnością nie pomoże mu nabrać apetytu.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu