{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Grzebień dla labradora

Na pierwszy rzut oka sierść labradora wydaje się całkiem łatwa w pielęgnacji. Zwierzak ten nie posiada przecież długiego i nieustannie plączącego się włosia. W tym wypadku największą zmorą właścicieli nie są trudne w rozczesaniu kołtuny bądź gałązki wczepiające się w futro podczas każdego spaceru. Problem leży tu zupełnie gdzie indziej, a mianowicie w niezwykle intensywnym linieniu!

Dlaczego labrador wymaga regularnego szczotkowania?

Czesanie zwierzaka zawsze pomaga nam utrzymać jego sierść w dobrym stanie. Ten prosty pielęgnacyjny zabieg usuwa kurz i brud, równomiernie rozprowadza naturalny, ochronny łój po całym włosiu, funduje psiakowi przyjemny masaż oraz cenne chwile spędzone z właścicielem. W przypadku intensywnie liniejących labradorów regularne szczotkowanie pozwala nam też zapanować nad ilością sierści fruwającą po domu. Psiaki te pod wierzchnią warstwą futra posiadają gruby podszerstek chroniący przed chłodem. Labrador żyjący w mieszkaniu linieje niemal cały rok, zawsze będzie pozostawiał więc on nieco sierści na dywanach, tapicerce czy ubraniach. Ilość tą radykalnie zmniejszyć możemy jednak dzięki regularnemu szczotkowaniu. Czesanie psa » dwa, trzy razy w tygodniu wcale nie będzie przesadą. Grzebień dla labradora w ruch powinien iść jak najczęściej.

Czesząc labradora, dbasz o zdrowie zwierzaka!

Porządek w mieszkaniu i pięknie lśniąca sierść naszego pupila to powody, które z pewnością niejednego właściciela zachęcą do chwycenia za grzebień. Warto pamiętać jednak i o tym, że niewyczesany podszerstek wywołać może u naszego milusińskiego mało przyjemne zdrowotne dolegliwości. Labradory należą do grupy psiaków, które cierpieć mogą na tzw. hot spoty. Mianem tym określa się ostre, sączące skórne zapalenia wywoływane przez bakterie. Punktem zapalnym prowadzącym do zmian skórnych mogą być pchły, roztocza, rozmaite alergeny, ale i brak należytej wentylacji skóry. Wyczesywanie martwego, zalegającego w sierści włosia sprawia, że skóra znów może swobodnie oddychać. Szczotkując pupila, jesteśmy więc w stanie zlikwidować przynajmniej to ostatnie zagrożenie (dowiedz się, jaka szczotka dla psa jest najlepsza KLIK).

Jaki grzebień dla labradora sprawdzi się najlepiej?

Do walki z podszerstkiem idealnie nadaje się zwykły psi grzebień z dość długimi i gęsto usadowionymi zębami. W przypadku narzędzi do pielęgnacji czworonożnych pupili warto postawić na dobrą jakość. Sprzęt powinien być bezpieczny dla psa i wygodny w użytkowaniu. Te pierwsze wymaganie z pewnością spełnią grzebienie wykonane z nierdzewnego metalu. Przy czym warto znaleźć taki model, którego zęby są gładko zakończone i porządnie osadzone w rączce. Ostre końcówki grzebieniowych zębów mogą nieprzyjemnie drapać zwierzaka. Wygodę użytkowania zapewni nam z kolei praktyczna antypoślizgowa rączka.

↓ GRZEBIENIE DO CZESANIA LABRADORA ↓

Furminator – idealny grzebień dla labradora

Furminator to narzędzie stworzone specjalnie z myślą o usuwaniu psiego podszerstka – wspaniale rozprawia się on zatem z martwą spodnią sierścią, nie uszkadzając jednocześnie włosowej okrywy. Furminator dla psa wyglądem przypomina zgrzebło (dowiedz się do czego służy zgrzebło  zakończone stalowym, dobrze wyprofilowanym grzebieniem zaopatrzonym w armię ząbków. Czesanie zdecydowanie ułatwia ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt oraz przycisk, za pomocą którego łatwo z narzędzia wyrzucić możemy zaplątane w nie martwe włosy. Decydując się na taki właśnie grzebień dla labradora, koniecznie wybierzmy model dedykowany dużym psiakom z krótką sierścią.

↓ SZCZOTKI DO CZESANIA LABRADORA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu