Grzałki akwariowe Aquael

Grzałki akwariowe Aquael

Temperatura wody ma niebagatelny wpływ na samopoczucie mieszkańców akwariów. To właśnie od niej w dużej mierze zależy aktywność i zdrowie ryb. Aby pływający podopieczni zawsze czuli się wyśmienicie, należy zapewnić im stabilne warunki termiczne. Z pewnością nie uda się to bez odpowiedniej grzałki do akwarium ». Wybierając akcesorium do ogrzewania wody w zbiorniku, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na grzałki akwariowe Aquael. Jakie są ich zalety?

Jak utrzymać odpowiednią temperaturę wody w akwarium?

Jak utrzymać prawidłową temperaturę wody w akwarium?

Ryby to zwierzęta zmiennocieplne, które są bardzo wrażliwe na wszelkie zmiany temperatury. Warunki termiczne, w jakich przebywają, silnie oddziałują na ich metabolizm, odporność czy zachowania. Pływające zwierzaki wystawione na działanie niekorzystnych temperatur są apatyczne lub – wręcz przeciwnie ¬¬- nienaturalnie pobudzone, a ponadto bardziej podatne na rozmaite choroby. W skrajnych przypadkach nieodpowiednie warunki termiczne bywają przyczyną szoku termicznego lub przyduchy.

Już na etapie zakładania akwarium, należy starannie zaplanować warunki termiczne. Muszą być one precyzyjnie dopasowane do potrzeb przyszłych mieszkańców. Z tego względu nie należy wspólnie utrzymywać ryb, które znacznie różnią się optimum termicznym, np. zimnolubnych i ciepłolubnych. Większość gatunków bez problemu akceptuje jednak kilkustopniowe odstępstwa od preferowanych warunków. Zawsze warto poszukać złotego środka i dobrać temperaturę w taki sposób, by znajdowała się w zakresie dobrze tolerowanym przez wszystkich lokatorów. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej grzałki akwariowej. Powinna ona umożliwiać precyzyjne regulowanie temperatury. Moc grzałki musi być dostosowana do pojemności zbiornika. Zwykle na 1l wody powinno przypadać od 0,5 do 1 W. Spore znaczenie ma także właściwe umiejscowienie grzałki w zbiorniku. Musi być ona całkowicie zanurzona w wodzie. Najlepiej, aby znajdowała się jak najbliżej dna – nie może jednak bezpośrednio stykać się z podłożem. By ciepło było równomiernie rozprowadzane po akwarium, grzałkę warto ulokować w pobliżu napowietrzacza. Jeśli nie chcemy, żeby akcesorium zaburzyło wystrój zbiornika, przysłońmy je wysokimi roślinami lub innymi elementami dekoracyjnymi. Nawet najlepsza grzałka może ulec awarii. Z tego względu należy stale monitorować warunki termiczne w akwarium. Przyda się termometr, który należy umieścić z dala od grzałki (dowiedz się więcej o termometrze do akwarium KLIK). Temperaturę w akwarium warto sprawdzać przynajmniej raz dziennie.

↓ GRZAŁKI AKWARIOWE AQUAEL ↓

Rodzaje grzałek akwariowych Aquael

Aquael to polski producent wysokiej jakości akcesoriów akwariowych. Firma oferuje szeroki wybór filtrów, modułów oświetleniowych, napowietrzaczy, pokryw, mediów filtracyjnych czy zestawów akwariowych. Wśród akcesoriów Aquael nie mogło zabraknąć również grzałek. Marka proponuje akcesoria o różnej mocy i specyfice, które można bez problemu dopasować do wielkości zbiornika czy wyjątkowych wymagań jego mieszkańców.

Grzałki Aquael Platinium Heater to innowacyjne produkty pozwalające na dokładną regulację temperatury w zakresie 20-30℃. Dzięki precyzyjnemu termostatowi, ceramicznemu radiatorowi ciepła, elektronicznemu termometrowi i intuicyjnemu systemowi regulacji akcesoria umożliwiają ustalenie temperatury z precyzją do 0,8°C (+/-0,4°C). Grzałki akwariowe Aquael wyposażone są w diody LED, które wskazują aktualne warunki termiczne panujące w zbiorniku. Akcesoria pozbawione są elementów mechanicznych podatnych na awarię, dlatego ich stosowanie nie stwarza ryzyka przegrzania wody. Gwarancją ich bezpieczeństwa i dokładności są specjalne testy i kalibrowanie w laboratorium. Do wyboru mamy aż 8 modeli o mocy od 25 do 300 W.

Oprócz uniwersalnych grzałek Platinium Heater Aquael stworzył też wiele specjalnych akcesoriów. Grzałki Comfort Zone Fix, ze względu na kompaktowe rozmiary, idealnie nadają się do małych akwariów. Akcesoria z linii Ultra Heater, z nietłukącą się obudową i termostatem działającym z precyzją +/- 0,25°C, sprawdzą się świetnie w akwariach zamieszkiwanych przez wrażliwe termicznie zwierzaki. Grzałkami z serii Gold można z powodzeniem ogrzewać duże zbiorniki słodkowodne i morskie z pokaźnymi, silnymi rybami.

Zalety grzałek akwariowych Aquael

Grzałki akwariowe Aquael to funkcjonalne ogrzewanie do różnych typów zbiorników. Działają niezwykle precyzyjnie, a co za tym idzie – zapewniają zwierzętom akwariowym stabilne i ściśle dopasowane do potrzeb warunki termiczne. Pozwalają w prosty sposób monitorować temperaturę. Dzięki szerokiej regulacji temperatury można używać ich niezależnie od termicznych upodobań podopiecznych. Niewątpliwym atutem akcesoriów Aquael jest ich trwałość i bezpieczeństwo dla ryb. Innowacyjna konstrukcja chroni pływających podopiecznych przed poparzeniami i niebezpiecznym nagrzewaniem się wody w wyniku awarii.

↓ GRZAŁKI AKWARIOWE AQUAEL ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © ihervas — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu