{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Gryzaki dla psów

Gryzak dla psa to bardzo ważne akcesorium. Nadaje się i jako zabawka, i jako narzędzie treningowe oraz prozdrowotne. Na rynku mamy niezliczoną ilość różnych gryzaków. Wszystko zależy oczywiście od tego, co nasz psiak preferuje i oczywiście warto też wziąć pod uwagę rozmiar i kształt takiego gryzaka. Do wyboru mamy gryzaki naturalne i sztuczne, w różnych kolorach, modelach, wariantach i wzorach. Warto wiedzieć o nich coś więcej, zanim dokonamy wyboru. Pamiętajmy, że taki gryzak ma się przede wszystkim podobać naszego pupilowi. Musi być też bezpieczny.

Gryzak dla psa – na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze, zawsze zwracajmy uwagę na rozmiar. Mały psiak nie poradzi sobie z wielką kością i szybko straci ochotę na zmaganie się z taką zabawką. Z kolei duże rasy i ogólnie dużych rozmiarów kudłacze potrzebują odpowiednich gryzaków, bo za małe nie sprawią im żadnej radości, a do tego mogą je połknąć. W przypadku gumy lub plastiku może się to skończyć interwencją weterynaryjną. Po drugie, zawsze sprawdzajmy, z czego wykonano taki gryzak. W przypadku gryzaków sztucznych może to być plastik, skóra, nylon i wiele innych. Sięgajmy po produkty wysokiej jakości, które nie uczulają i nie trują. Zawsze zwracajmy też uwagę, czy kolorowy gryzak nie farbuje pyska i łap naszego czworonoga. Jeśli tak się dzieje, należy natychmiast się go pozbyć! Po trzecie, liczy się wytrzymałość gryzaka. Im silniejszy i większy psiak, tym bardziej solidnego akcesorium potrzebuje. W przeciwnym wypadku produkt rozpadnie się na kawałki, które w dodatku bardzo łatwo połknąć i zatkać się nimi albo wręcz udławić. Im mniej fragmentów odstających ma gryzak, tym lepiej, bo to one pierwsze się odrywają. Po czwarte, taki produkt musi być delikatny, bez żadnych ostrych krawędzi i kantów. Nie może ranić pyska ani łap ulubieńca. Warto to wcześniej sprawdzić palcami, obracając gryzak w rękach. Gryzak dla psa nie ma prawa się też zanadto ciągnąć, kleić, kruszyć, a w przypadku produktów naturalnych trzeba dodatkowo uwzględnić przydatność do spożycia. Jeśli wydziela niepokojący zapach albo ma na sobie jakiś nalot – w żadnym wypadku nie kupujmy. Warto wybrać się po takie akcesorium do porządnego sklepu zoologicznego. Polecamy szeroki wybór gryzaków w naszych sklepach Kakadu.

↓ SZTUCZNE GRYZAKI DLA PSA ↓

Po co psu gryzak?

Gryzaki mają wiele zalet. Pozwalają psiakowi zająć się czymś przez dłuższy czas, dzięki czemu nie nudzą się i nie męczą co chwila właściciela, żeby się z nimi pobawił. Taki produkt ma też działanie odstresowujące. Powolne rzucie wprowadza psiaka w przyjemny trans i zapewnia mu relaks. Są zwierzaki, które potrafią tak zgryzać godzinami i wcale im się to nie nudzi. Gryzaki w znacznym stopniu eliminują również problem gryzienia rzeczy (sprawdź jak oduczyć psa niszczenia przedmiotów KLIK), zjadania śmierci i odchodów innych stworzeń podczas spacerów, warto zatem zabierać je także w plener. Naturalne gryzaki zmniejszają też chęć na smakołyki, dzięki czemu psiakowi łatwiej dbać o dietę. Dodatkowo niektóre z tych produktów, tak zwane żwacze, pozwalają na wytworzenie odpowiedniego pH w układzie pokarmowym, są zatem pożyteczne także z powodów medycznych. Świetnie walczą również z kamieniem nazębnym. Taki gryzak dba też o dziąsła. W wersji sztucznej doskonale nadaje się jako zabawka, a nawet narzędzie treningowe. Gryzaki są praktyczne, zawsze można je spakować i zabrać ze sobą, w trudnych sytuacjach mogą także dodać psiakowi otuchy. Jeśli decydujemy się na gryzak naturalny, miejmy na uwadze, że nie będzie zbyt ładnie pachniał. Natomiast nasz zwierzak z pewnością się takim aromatem zachwyci.

Gryzaki dla psów – rodzaje i modele

Na rynku jest taki wybór gryzaków, że można się wręcz pogubić. Podstawowa sprawa dotyczy tego, czy chcemy produkt sztuczny czy naturalny. Sztuczne gryzaki są zrobione, tak jak zabawki, z gumy, plastiku, sznurka, skóry, itp. Mają różne kolory i kształty. Popularne są te w kształcie kości, linek, walców, kulek, patyków, ciasteczek czy nawet kapci. Można i należy je co jakiś czas myć. Są poręczne i bezpieczne. Druga grupa gryzaków to te naturalne – głownie suszone produkty wołowe, wieprzowe lub królicze. Sprawdzajmy zawsze skład takiego gryzaka. Unikajmy barwników, konserwantów, ale też mięsa drobiowego. Lepsze są suszone niż wędzone. Uważajmy też na same kości w takich gryzakach: lepiej mniej niż więcej.

NATURALNE GRYZAKI DLA PSA

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu