gdy kot malo je

Gdy kot mało je

Pod względem jedzenia domowe mruczki potrafią być prawdziwie wybredne. Kota nie tak łatwo nakłonić jest do konsumpcji specjału, który wyraźnie nie przypadł mu do gustu. Zdawać by się mogło, że naprawdę głodny pupil sam odnajdzie w końcu drogę do miski. Pamiętajmy jednak, że w przypadku tych zwierzaków nawet krótki post okazać może się bardzo niebezpieczny. Ponadto często za kocią niechęcią do jedzenia kryć może się coś jeszcze.

Dlaczego kota warto strzec przed głodówką?

Koci niejadek właścicielom swym potrafi przysporzyć nieco problemów. W takiej sytuacji szczególnie wyczuleni powinniśmy być na to, by pupil nasz nie wdrażał w życie zupełnej głodówki. My sami na sporadyczne niejedzenie możemy sobie pozwolić. Zasada ta jednak zupełnie nie sprawdza się w przypadku kotów. Podczas postu organizm w pierwszej kolejności wykorzystywać zaczyna uprzednio zgromadzony tłuszcz. By wątroba mogła go należycie wykorzystać i przerobić na życiodajne paliwo, w ruch pójść muszą też rezerwy białka. Koty z zapasami tłuszczu nie mają większych problemów, ilość protein zakumulowanych w ich organizmie jest jednak wyjątkowo mała. Sposobem tym wątroba szybko traci możliwość wykonywania swego zadania – ulega ona stłuszczeniu, a przez to uszkodzeniu, co dla kota często okazuje się śmiertelnie niebezpieczne.

Nie zwlekaj z diagnozą!

Za kocim brakiem apetytu kryć może się nie tylko wybredność, ale i poważne problemy ze zdrowiem. Stąd też kociego niejadka warto zabrać na kontrolę do weterynarza. Niejedzenie może być konsekwencją niewydolności nerek, zapalenia trzustki, bądź nieżytu jelit. Stać mogą za nim też pasożyty lub choroby nowotworowe. Oczywiście wcale nie znaczy to, że zawsze spodziewać powinniśmy się tak ciężkiej diagnozy. Często kotom doskwierać mogą np. bolące zęby, zbyt radykalne zmiany w dotychczasowej diecie lub lęk czy depresja, będące reakcją na to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu.

Weterynaryjna karma dla kociego niejadka

Prawidłowe zdiagnozowanie kociego zdrowia jest kwestią kluczową, jeśli skutecznie zlikwidować chcemy niechęć zwierzaka do jedzenia. Gdy pupil nasz został już przebadany, równolegle z innymi terapiami i zawsze w porozumieniu z lekarzem wdrożyć możemy też specjalną weterynaryjną dietę. Priorytetem w przypadku niedojadających kotów jest dostarczenie im w małej porcji jedzenia wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Warto więc sięgnąć po takie karmy, które wyróżniają się znaczną kalorycznością oraz wysokim skoncentrowaniem wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Specjały takie krótkoterminowo serwować możemy nie tylko kotom stroniącym od jedzenia, ale i zwierzakom borykającym się z chorobą, dochodzącym do zdrowia oraz ciężarnym kotkom.

Triki nakłaniające kota do jedzenia

W przypadku kocich niejadków sam odpowiednio dobrany pokarm może nie rozwiązać problemu. Niezwykle ważny jest więc tu także sposób, w jaki przysmaki zaserwujemy naszemu mruczkowi. Wiadomo, że mokra karma dla kota jest specjałem zdecydowanie aromatyczniejszym niż kulki suchej karmy (dowiedz się jaka karma dla kota jest najlepsza KLIK) . Jeśli jednak chcemy, by danie wonią swą wabiło jeszcze bardziej, podgrzejmy je przez chwilę w mikrofalówce. Do gotowej kociej propozycji zawsze dodać możemy też pewnych aromatycznych wzmacniaczy. W roli tej dobrze sprawdzą się gotowane jajka, rybi olej bądź rosół z kurczaka.

↓ MOKRA KARMA DLA KOTA ↓

Prawdą jest, że nagła zmiana kociej diety może źle się skończyć. Z drugiej strony jednak, gdy kot mało je, warto choć trochę poeksperymentować z pożywieniem. W takiej sytuacji, zamiast kupować jedną dużą puszkę, postawmy raczej na parę mniejszych różniących się smakiem saszetek. Po kolei wypróbowujmy małe porcje, a może uda nam się trafić na taką, która zwierzakowi przypadnie do gustu.

Kociego niejadka warto karmić w spokojnej części domu. Jeśli w pomieszczeniu z miskami hałasują dzieci bądź biegają tam inne domowe zwierzaki, na czas posiłku zabierzmy milusińskiego w ustronne miejsce. Przydatnym środkiem uspokajającym okazać może się też w tej sytuacji dyfuzor wydzielający kocie feromony uspokajające. Dzięki nim zwierzak szybciej zrelaksuje się i zabierze do jedzenia.

↓ SUCHA KARMA DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu