{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Furminator dla psa

Okres linienia psim właścicielom może nieźle dać się we znaki. Są takie momenty, w których ukochany pupil z łatwością doprowadzić może nas do szaleństwa. Dzieje się tak np. wówczas, gdy wszędzie – na podłodze, na kanapach, na ubraniach, a nawet w jedzeniu odnajdujemy psie kłaki. Najlepszym lekarstwem na nadmiernie wypadające futro czworonożnego pupila jest regularne czesanie. Ten prosty zabieg zwieńczony zostanie o wiele lepszym rezultatem, jeśli sięgniemy nie po zwykły grzebień, a po furminator dla psa.

Czym jest furminator?

Furminator to sprzęt o bardzo prostej budowie. Składa się on z gumowej ergonomicznej rączki wygodnie leżącej w dłoni, ze specjalnego przycisku służącego do usuwania nagromadzonych w urządzeniu włosów oraz oczywiście z części służącej do czesania. Ta ostania, zdecydowanie najważniejsza, zbudowana jest z armii krótkich i mocnych zębów wykonanych ze stali nierdzewnej. Całość skonstruowana została tak, by furminator dobrze wyczesywał martwe włosy i podszerstek, nie niszcząc przy tym wierzchniej warstwy futra. Stąd też urządzenie to stworzono z myślą o pielęgnacji tych wszystkich ras, które szczycą się podwójną okrywą włosową.

Furminator jest narzędziem niezwykle prostym w użyciu. Korzystamy z niego dokładnie tak, jak ze zwykłego grzebienia bądź szczotki (dowiedz się jaka szczotka będzie najlepsza dla Twojego psa KLIK). Zasadnicza różnica leży tu nie w samym sposobie eksploatacji, a w końcowym efekcie. Furminator jest w stanie naprawdę porządnie wyczesać martwe włosie. Problem nadmiernego linienia zmniejsza on nawet o 90%. Jeśli więc regularnie czas poświęcać będziemy na ten pielęgnacyjny zabieg, zaoszczędzimy go w innym miejscu – na odkurzaniu i zamiataniu mieszkania.

Dlaczego warto sięgnąć po furminator dla psa?

Zazwyczaj największa inwazja psiej sierści nadciąga wraz z końcem mrozów. Wówczas to zwierzaki intensywnie zrzucać zaczynają cieplejszą zimową okrywę i całe mieszkanie regularnie zasypują swym włosiem. Niestety u psów mieszkających w domu cykl ten uległ rozregulowaniu, stąd też nasze kochane kanapowce, choć w różnym natężeniu, sierść gubią praktycznie przez 12 miesięcy w roku. Niezależnie więc od tego, czy za oknem właśnie topnieją śniegi, czy też mamy jesień, lato bądź późną wiosnę pamiętać powinniśmy o regularnym szczotkowaniu zwierzaka.

Niewyczesane martwe psie włosy nie tylko dywanową okrywą zasypują podłogi, również rozkładając się, są one źródłem nieprzyjemnego zapachu. Ponadto martwy podszerstek może wplątywać się w wierzchnią okrywę, tworząc trudne do wytępienia kołtuny. Pozostawiony w sierści potrafi on też zbić się w filc, uniemożliwiając tym samym należytą wentylację skóry. To zaś łatwo wywołuje skórne podrażnienia i mało przyjemne stany zapalne. Regularnie używany furminator za jednym zamachem poprawi więc zdrowie zwierzaka oraz wygląd jego sierści i naszego mieszkania.

Jak często sięgać powinniśmy po furminator dla psa?

Częstotliwość pielęgnacyjnych zabiegów adekwatnie dopasować powinniśmy do intensywności linienia czworonoga. Jeśli pupil nasz właśnie zrzuca zimowe futro, z pewnością nie zaszkodzi mu częste czesanie. Przez większą część roku wystarczą jednak dwa pielęgnacyjne seanse tygodniowo. Ze czesaniem psa » nie warto się spieszyć – zależnie od wielkości zwierzaka zajmować powinno ono od 10 do 20 minut.

Jak wybrać odpowiedni furminator?

Kupując FURminator dla psa, opatrzony opisem w takiej właśnie formie, możemy być pewni, że produkt ten będzie oryginalnym sprzętem naprawdę wysokiej jakości. Na rynku dostępnych jest wiele tańszych podróbek tego niezwykle popularnego dziś urządzenia. Jeśli jednak chcemy, by akcesorium to nie tylko służyło nam długo, ale i porządnie wykonywało swą pracę, naprawdę warto sięgnąć po pierwowzór. FURminator działa skutecznie i niezwykle delikatnie. Z pewnością nie podrażni więc on skóry naszego pupila nawet w miejscach tak delikatnych, jak ogon czy uszy.

Podczas zakupu furminatora na uwadze powinniśmy mieć przede wszystkim długość psiego futra i wielkość zwierzaka. Urządzenia wyposażone w przycisk w kolorze niebieskim przeznaczone są dla psów krótkowłosych, po te z przyciskiem szarym sięgnąć powinni zaś właściciele długowłosych pupili. W każdej z tych dwóch opcji przebierać możemy w rozmiarach, poczynając od sprzętów małych (XS), kończąc na dużych (XL). Z łatwością znajdziemy więc taki model, który w sam raz nada się dla naszego psiaka.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu