Frontline dla psa

Frontline dla psa

Pchły i kleszcze u psów to poważny problem, któremu należy zapobiegać za wszelką cenę. Trzeba pamiętać, że pasożyty te bywają nosicielami wielu poważnych chorób, stanowiących śmiertelne zagrożenie dla naszych czworonogów. Jak uchronić pupila przed ich inwazją? Najlepiej stosować w tym celu specjalne preparaty ochronne, takie jak krople i spraye Frontline dla psa. Jak działają i co sprawia, że są tak skuteczne?

Pchły i kleszcze – dlaczego są groźne dla psa?

Problem pcheł i kleszczy może dotknąć każdego czworonoga. Te dokuczliwe owady czyhają na nie już praktycznie wszędzie – nie tylko w lasach, ale i na osiedlowych skwerach czy w przydomowych ogródkach. To oznacza, że kwestię ochrony pupila przed pasożytami należy potraktować jeszcze poważniej niż dotąd. Pamiętajmy, że insekty, takie jak pchły i kleszcze są przede wszystkim bardzo uciążliwe dla zwierzaka. Ich bytowanie na skórze może powodować uporczywe swędzenie, często prowadzące do infekcji i poważnych stanów zapalnych skóry.

Co więcej, pasożyty bytujące na skórze czworonoga mogą być nosicielami wielu chorób, zagrażających jego życiu. Pchły roznoszą larwy tasiemców, a kleszcze groźne bakterie i wirusy wywołujące choroby, takie jak babeszjoza », borelioza, hepatozoonoza czy odkleszczowe zapalenie mózgu. Każda z nich może skończyć się śmiercią pupila, więc problemu nie można lekceważyć. Aby uchronić przed nimi psa, warto zadbać o odpowiednią profilaktykę. Na rynku znajdziemy wiele skutecznych preparatów, które odstraszają i zabijają pasożyty. Jednymi z nich są właśnie krople i spraye Frontline dla psa.

Preparaty Frontile na pchły i kleszcze dla psa

Frontline to niezawodny środek likwidujący problem pcheł i kleszczy u czworonogów. Preparaty te działają na bazie dwóch czynnych substancji biobójczych, które skutecznie odstraszają i eliminują pasożyty we wszystkich stadiach rozwojowych. Środek zaaplikowany na skórę psa rozprzestrzenia się po warstwie gruczołów łojowych i stamtąd oddziałuje na układ nerwowy pasożytów. Substancje w nim zawarte niszczą zarówno jaja, larwy i poczwarki, jak i dorosłe formy pcheł oraz kleszczy.

Preparaty Frontline dla psa dostępne są w formie sprayów i kropli spot-on. Zaaplikowane na skórę psa mogą działać nawet do ośmiu tygodni, skutecznie eliminując pchły i hamując rozwój jaj, larw oraz poczwarek. Środek zapewnia także ochronę przeciw kleszczom na około 4 tygodnie od aplikacji.

↓ PREPARATY FRONTLINE DLA PSA ↓

Jak stosować preparaty Frontline dla psów?

Preparaty Frontline dla psa w formie kropel aplikuje się na skórę zwierzaka za pomocą specjalnej pipetki. Odpowiednią, to znaczy zalecaną w ulotce dawkę środka należy nanieść między łopatkami psa, w miejscu, którego nie będzie mógł polizać. Następnie przez około 48 godzin nie powinniśmy kąpać zwierzaka ani pozawalać mu pływać. W tym czasie substancja czynna przeniknie do warstwy lipidowej naskórka, skąd rozprzestrzeni się po całym ciele.

Alternatywą dla kropel jest preparat w postaci sprayu. Działa dokładnie tak samo jak krople, z tym, że jego aplikacja wygląda nieco inaczej. Preparat należy bowiem rozpylić na całej powierzchni ciała czworonoga, odgarniając sierść tak, aby środek dotarł do skóry. Następnie należy dokładnie go wetrzeć i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Uważajmy tylko, by specyfik nie dostał się do oczu, nosa lub uszu zwierzaka.

Pamiętajmy także, aby dobrać preparat stosownie do wagi i wielkości pupila. Na opakowaniach produktów Frontline znajdziemy odpowiednie oznaczenia, informujące nas, dla jakich psów są one przeznaczone.

Inne produkty Frontline dla psa

W asortymencie marki Frontline dostępne są także rozmaite preparaty pielęgnacyjne. W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy między innymi płyn Frontline do higieny i przemywania psich oczu oraz żel do czyszczenia uszu czworonoga. Są to delikatne roztwory, które nie podrażniają narządów zwierzaka, a skutecznie usuwają brud i zanieczyszczenia. Obydwa preparaty zamknięte są w wygodnych butelkach z aplikatorem, ułatwiających rozprowadzenie płynu.

↓ PREPARATY FRONTLINE DLA PSA ↓

Frontline oferuje także duży wybór szamponów pielęgnacyjnych dla psów. Do wyboru mamy na przykład dwa szampony przeznaczone dla psów o sierści jasnej i ciemnej. Dzięki nim możemy przywrócić sierści pupila jej głęboką barwę oraz ochronić przed działaniem promieni słonecznych i wolnych rodników. W ofercie marki znajdziemy także szampon dla psów » o skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień, szampon niwelujący brzydkie zapachy dla zwierzaków z problemami skórnymi oraz kosmetyki dla psów długowłosych przeciwko splątywaniu sierści.

↓ SZAMPONY FRONTLINE DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © grki — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu