Drzewiczki dla kota

Drzwiczki dla kota

Drzwiczki dla kota to wielka wygoda dla zwierzęcia, ale również dla jego opiekuna. Ciągłe otwieranie i zamykanie drzwi, by wpuścić lub wypuścić zwierzaka z domu może być nieco uciążliwe – na szczęście jest rozwiązanie w postaci specjalnych drzwiczek dla czworonoga. Koty szybko uczą się jak z nich korzystać i dzięki temu same mogą decydować kiedy chcą wyjść na zewnątrz, a kiedy wrócić. Na rynku można znaleźć różne rodzaje takich drzwiczek, a oto kilka z nich:

Drzwiczki tradycyjne

Manualne drzwiczki dla kota to podstawowy model. Jest to po prostu otwór z klapką, posiadającą jednak system kilkustopniowej regulacji. Właściciel może zdecydować czy drzwi mają być całkiem zamknięte, czy tylko lekko uchylone. Można również ustawić je tak aby kot mógł przemieszczać się swobodnie tylko w jedną stroną – na przykład drzwiczki mogą jedynie wpuszczać kota do środka. Tego rodzaju klapka świetnie sprawdzi się szczególnie wewnątrz domu lub mieszkania, gdzie kot musi mieć zapewniony dostęp do pomieszczenia z kuwetą lub miską.

Drzwiczki magnetyczne

Ich działanie opiera się na prostym, magnetycznym mechanizmie. Umożliwiają one przejście przez nie kotu, który nosi przy obroży specjalną, magnetyczną zawieszkę, dołączoną w zestawie do drzwiczek. Zamek odblokuje się, gdy zwierzak z zawieszką przy szyi zbliży się do drzwi. Również w przypadku tych klapek właściciel może zdecydować czy kot będzie miał możliwość swobodnego poruszania się w obie strony czy tylko w jedną. Należy jednak pamiętać, że magnetyczne drzwiczki nie mogą być montowane w drzwiach wykonanych z metalu, ponieważ będą one zakłócały ich pracę.

Drzwiczki automatyczne mogą działać również na podczerwień. Do tego, aby kot mógł swobodnie przez nie przechodzić, również niezbędna jest specjalna zawieszka. Czytniki umieszczone w klapce lub ramce drzwiczek rozpoznają kod, znajdujący się na zawieszce i na tej podstawie się uchylają. Sama zawieszka również jest małym, elektronicznym urządzeniem, działającym na baterie, podobnie z resztą jak same drzwiczki. Właściciel ma możliwość włączania i wyłączania zawieszki. Drzwiczki działające na podczerwień można montować w drzwiach wykonanych z każdego materiału, nawet z metalu.

Drzwiczki na mikro chip

Najbardziej nowoczesnym modelem są drzwiczki otwierające się za pomocą mikro chipa. Tego samego, który wykorzystywany jest już od dawna do rejestracji zwierząt. Mały chip, wszczepiony pod skórę kota, pozwala na łatwe i szybkie zidentyfikowanie właściciela w przypadku, gdy zwierzak się zgubi. Dokładnie ten sam chip wykorzystywany jest jako klucz uchylający drzwiczki. Klapka otwiera się, gdy tylko kot zbliży się do niej, a jego chip zostanie rozpoznany przez mechanizm. Tego typu drzwiczki można zaprogramować zależnie od preferencji. Mogą na przykład działać jednie w określonych godzinach lub wyłączać się po zapadnięciu zmroku.

Przed wyborem odpowiednich drzwiczek dla kota należy zastanowić się nie tylko nad ich stopniem unowocześnienia czy estetyką. Ważna jest również ich wielkość, drzwiczki powinny być dopasowane do wielkości kota, tak aby mógł swobodnie przez nie przechodzić. Jednak zbyt duże mogą wpuszczać do środka wilgoć i chłodne powietrze. Niektóre z nich posiadają specjalne uszczelnienia, które zapobiegają temu problemowi.

Jak zamontować drzwiczki dla kota?

Montaż drzwiczek nie jest trudny i każdy właściciel powinien sobie z tym bez problemu poradzić. Chyba, że klapka ma być umieszczona na powierzchni szklanej, wtedy trzeba zwrócić się o pomoc do szklarza, która ma wszystkie potrzebne narzędzia.

Na rynku można bez problemu znaleźć i dopasować drzwiczki pasujące do każdej powierzchni. Lekkie modele sprawdzą się w przypadku drzwi wewnętrznych lub szyb w drzwiach balkonowych i tarasowych. Natomiast do drzwi wejściowych lepiej dopasować bardziej solidny i masywny model, który nie będzie przepuszczał wilgoci ani chłodu.

Wysokość, na jakiej montuje się drzwiczki dla kota, powinna odpowiadać mniej więcej długości łap pupila, tak aby nie miał problemu z ich pokonaniem. Wysokość kocich łap wyznaczy dolną granicę drzwiczek, górną uzyskuje się po przyłożeniu ramki do drzwi. Następnie należy zaznaczyć markerem kształt ramki i wyciąć otwór piłą. Kolejnym krokiem jest przymocowanie ramki za pomocą dołączonych wkrętów oraz założenie klapki. I gotowe!

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu