Drewniany żwirek dla kociąt i małych gryzoni Brylant Mini Pellet

Drewniany żwirek dla kociąt i małych gryzoni Brylant Mini Pellet

Przedstawiamy absolutną nowość: ściółkę Brylant Mini Pellet, którą niedawno wprowadziliśmy do naszych sklepów (dostępny również w Sklepie Internetowym Kakadu). Ten niezwykły żwirek został opracowany z myślą o kociętach i małych gryzoniach, dla których standardowe ściółki granulowane są po prostu zbyt duże.

Jakie cechy posiada drewniany żwirek dla kociąt i gryzoni Brylant Mini Pellet?

Standardowe drewniane ściółki dla kotów, gryzoni i królików cechują się dużymi granulkami, przez co najlepiej nadają się dla dużych gryzoni i dorosłych kotów. Chomikom, myszom i innym małym gryzoniom niezbyt wygodnie się po nich poruszać. Do tej pory alternatywą były zwykłe drobne trociny. Te jednak nie są zbyt wydajne i na dodatek zwierzęta wyrzucają je poza klatkę.

Duża granulacja zwykłych pelletów utrudnia też kociętom korzystanie z kuwety, ponieważ duże granulki często podrażniają małe łapki. Może to skutkować załatwianiem potrzeb fizjologicznych poza kuwetą. A jak mówi stare przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie…”, złe nawyki wyniesione z dzieciństwa pozostają na całe życie. Lepiej więc, by w nauce korzystania z kuwety nic kociakom nie przeszkadzało.

Drobne granulki – tylko 4 milimetry średnicy- żwirku Brylant Mini Pellet sprawia, że stanowi on idealną ściółkę dla wszystkich małych gryzoni, nawet tych najmniejszych, jak myszy i chomiki Roborowskiego. Nie podrażnia również delikatnych łapek kociąt, więc nie stanowi przeszkody w nauce korzystania z kuwety.

Poza wielkością, drewniany żwirek Brylant Mini Pellet niczym nie różni się od standardowych drewnianych żwirków granulowanych tej klasy. Doskonale pochłania mocz i nieprzyjemne zapachy. Produkowany jest z naturalnego drewna sosnowego i w stu procentach ulega biodegradacji.

Tekst: Kakadu

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Chomik syryjski | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu