{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Domek dla chomika

Pusta klatka z pewnością nie zdoła zaspokoić potrzeb naszego małego gryzonia. W lokum chomika nie może zabraknąć pojemników na wodę i jedzenie, zabawek, kołowrotka i przytulnego miejsca na nocleg. Drzemkę chomiki lubią ucinać sobie w domkach. Te są ich twierdzą, azylem i najbezpieczniejszym kątem. Warto więc zadbać o to, by nasi mali pupile czuli się w nich naprawdę dobrze.

Po co chomikowi domek?

Chomiki uwielbiają samodzielnie urządzać swe mieszkania. Zarówno w domowych klatkach, jak i w kopanych na wolności norach wydzielają one osobną przestrzeń na toaletę, spiżarnię i sypialnię. Tę ostatnią nasi mali pupile aranżują ze szczególnym rozmachem, gdyż potrzebują oni przytulnego i ustronnego miejsca na nocleg. Chomiki przesypiają większą część dnia i harcują nocą. Stąd legowisko zapewniać powinno im odosobnienie, ciszę i ochronę od słonecznego światła. Tylko w tak przystosowanym miejscu pupil będzie mógł spokojnie i bezpiecznie wypocząć.

Chomiki w norach swych gromadzą też pożywienie, nie zdziwmy się więc, gdy do swego domku nasz maluch zacznie znosić jedzenie. Domek dla chomika jest sypialnią, spiżarnią i doskonałą kryjówką. Ponadto często służy on też za zabawkę (poczytaj więcej o zabawkach dla chomika KLIK).

Jak urządzić miejsce noclegowe dla chomika?

Na sypialnię naszego małego gryzonia składa się domek dla chomika i znajdujące się w jego wnętrzu legowisko. Kupując domek, zatroszczmy się o to, by był on w pełni bezpieczny. Kwestiami, na które warto zwrócić uwagę, są okna, drzwi i materiał, z jakiego wykonana została chomikowa chatka. Otwory wejściowe muszą być na tyle duże, by zwierzak lubiący przeciskać się przez dziury, w nich nie utknął. W kwestii materiału szczególną ostrożność zachować powinniśmy wówczas, gdy do klatki wkładamy plastikowy domek. Materiał ten może okazać się szkodliwy, jeśli trafi do chomikowego pyszczka. W pełni bezpieczne dla gryzoni są domki wykonane z naturalnego drewna i zbudowane przy użyciu nietoksycznych klejów. Żołądkowi naszego pupila takie lokum z pewnością nie zaszkodzi.

Podstawą każdego domku dla chomika jest legowisko. Do przygotowania go zwierzakowi niezbędny będzie papier, sianko bądź nieco miękkiego naturalnego włókna. W przygotowaniu sypialni nasz mały przyjaciel nie potrzebuje pomocy. Wystarczy zatem, że zadbamy o dostarczenie mu wszystkich niezbędnych budowlanych materiałów.

Gdzie ustawić domek dla chomika?

Przy urządzaniu klatki dla chomika » warto współpracować z pupilem. W końcu to on najbardziej zadowolony musi być ze swego lokum. Wpierw wrzućmy więc pupilowi wszystko to, czego potrzebuje on do uwicia gniazda i zaobserwujmy, gdzie układa się on do snu. Później dopiero kupmy domek i umieśćmy go nad przygotowanym przez malucha legowiskiem. Zdarza się, że chomiki nie chcą spać w gotowych, zakupionych w sklepach domkach. Nie znaczy to jednak, że rezydencję taką od razu usunąć musimy z klatki buntownika. Czasem pupil nasz woli swój domek przeznaczyć np. na zabawkę.

↓ PLASTIKOWE DOMKI DLA CHOMIKA ↓

Domek dla chomika – nietykalny azyl zwierzaka!

W swym domku nasz mały przyjaciel dobrze będzie czuł się tylko wtedy, gdy w pełni pozostawimy go do jego dyspozycji. Zapomnijmy o ciekawskim zaglądaniu do środka, nie podnośmy chatki chomika i na siłę nie wyciągajmy z niej zwierzaka. Takie zachowania z pewnością nie zagwarantują pupilowi poczucia bezpieczeństwa. Również podczas sprzątania sypialnię chomika traktować powinniśmy nieco inaczej niż całą resztę klatki. Gryzoń nasz przywiązany jest nie tylko do wyglądu swego legowiska, ale i do jego zapachu. Szorowanie domku i zbyt częste wymienianie posłania z pewnością nie przypadnie zwierzakowi do gustu. Chomikowe łóżko porządkujmy więc małymi, niemal niedostrzegalnymi kroczkami. Budujące je włókna, papier czy sianko zawsze wymieniać powinniśmy tylko częściowo.

↓ NATURALNE DOMKI DLA CHOMIKA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu