domek dla chomika 938x535 - Domek dla chomika

Domek dla chomika

Pusta klatka z pewnością nie zdoła zaspokoić potrzeb naszego małego gryzonia. W lokum chomika nie może zabraknąć pojemników na wodę i jedzenie, zabawek, kołowrotka i przytulnego miejsca na nocleg. Drzemkę chomiki lubią ucinać sobie w domkach. Te są ich twierdzą, azylem i najbezpieczniejszym kątem. Warto więc zadbać o to, by nasi mali pupile czuli się w nich naprawdę dobrze.

Po co chomikowi domek?

Chomiki uwielbiają samodzielnie urządzać swe mieszkania. Zarówno w domowych klatkach, jak i w kopanych na wolności norach wydzielają one osobną przestrzeń na toaletę, spiżarnię i sypialnię. Tę ostatnią nasi mali pupile aranżują ze szczególnym rozmachem, gdyż potrzebują oni przytulnego i ustronnego miejsca na nocleg. Chomiki przesypiają większą część dnia i harcują nocą. Stąd legowisko zapewniać powinno im odosobnienie, ciszę i ochronę od słonecznego światła. Tylko w tak przystosowanym miejscu pupil będzie mógł spokojnie i bezpiecznie wypocząć.

Chomiki w norach swych gromadzą też pożywienie, nie zdziwmy się więc, gdy do swego domku nasz maluch zacznie znosić jedzenie. Domek dla chomika jest sypialnią, spiżarnią i doskonałą kryjówką. Ponadto często służy on też za zabawkę (poczytaj więcej o zabawkach dla chomika KLIK).

Jak urządzić miejsce noclegowe dla chomika?

Na sypialnię naszego małego gryzonia składa się domek dla chomika i znajdujące się w jego wnętrzu legowisko. Kupując domek, zatroszczmy się o to, by był on w pełni bezpieczny. Kwestiami, na które warto zwrócić uwagę, są okna, drzwi i materiał, z jakiego wykonana została chomikowa chatka. Otwory wejściowe muszą być na tyle duże, by zwierzak lubiący przeciskać się przez dziury, w nich nie utknął. W kwestii materiału szczególną ostrożność zachować powinniśmy wówczas, gdy do klatki wkładamy plastikowy domek. Materiał ten może okazać się szkodliwy, jeśli trafi do chomikowego pyszczka. W pełni bezpieczne dla gryzoni są domki wykonane z naturalnego drewna i zbudowane przy użyciu nietoksycznych klejów. Żołądkowi naszego pupila takie lokum z pewnością nie zaszkodzi.

Podstawą każdego domku dla chomika jest legowisko. Do przygotowania go zwierzakowi niezbędny będzie papier, sianko bądź nieco miękkiego naturalnego włókna. W przygotowaniu sypialni nasz mały przyjaciel nie potrzebuje pomocy. Wystarczy zatem, że zadbamy o dostarczenie mu wszystkich niezbędnych budowlanych materiałów.

Gdzie ustawić domek dla chomika?

Przy urządzaniu klatki dla chomika » warto współpracować z pupilem. W końcu to on najbardziej zadowolony musi być ze swego lokum. Wpierw wrzućmy więc pupilowi wszystko to, czego potrzebuje on do uwicia gniazda i zaobserwujmy, gdzie układa się on do snu. Później dopiero kupmy domek i umieśćmy go nad przygotowanym przez malucha legowiskiem. Zdarza się, że chomiki nie chcą spać w gotowych, zakupionych w sklepach domkach. Nie znaczy to jednak, że rezydencję taką od razu usunąć musimy z klatki buntownika. Czasem pupil nasz woli swój domek przeznaczyć np. na zabawkę.

↓ PLASTIKOWE DOMKI DLA CHOMIKA ↓

Domek dla chomika – nietykalny azyl zwierzaka!

W swym domku nasz mały przyjaciel dobrze będzie czuł się tylko wtedy, gdy w pełni pozostawimy go do jego dyspozycji. Zapomnijmy o ciekawskim zaglądaniu do środka, nie podnośmy chatki chomika i na siłę nie wyciągajmy z niej zwierzaka. Takie zachowania z pewnością nie zagwarantują pupilowi poczucia bezpieczeństwa. Również podczas sprzątania sypialnię chomika traktować powinniśmy nieco inaczej niż całą resztę klatki. Gryzoń nasz przywiązany jest nie tylko do wyglądu swego legowiska, ale i do jego zapachu. Szorowanie domku i zbyt częste wymienianie posłania z pewnością nie przypadnie zwierzakowi do gustu. Chomikowe łóżko porządkujmy więc małymi, niemal niedostrzegalnymi kroczkami. Budujące je włókna, papier czy sianko zawsze wymieniać powinniśmy tylko częściowo.

↓ NATURALNE DOMKI DLA CHOMIKA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu