{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Dlaczego warto kupować dobrą karmę dla psów?

„Jesteś tym, co jesz” – głosi popularny slogan. Również w przypadku naszych czworonogów odpowiednie żywienie ma ogromne znaczenie. Jakie są zalety stosowania dobrej jakości karmy i jak jedzenie może oddziaływać na życie naszego pupila?

Wpływ żywienia na stan zdrowia jest obecnie szeroko dyskutowany. Nikt nie ma wątpliwości, że odpowiednia dieta może ustrzec nas przed wieloma chorobami, a w konsekwencji przedłużyć nasze życie. Podobnie jest z naszymi psami. Karmienie resztkami ze stołu czy karmą niskiej jakości, to nie najlepszy sposób na zachowanie optymalnego zdrowia u pupila.  Naszej uwadze nie może umknąć też fakt, jak bardzo nasi obecni ulubieńcy różnią się od swoich przodków – selekcja w kierunku określonych cech doprowadziła u wielu ras do większej podatności na niektóre choroby, a przy tym także zwiększyła ich wrażliwość na jakość pożywienia. Dodatkowo dzisiejsza żywność jest w znacznej mierze przetworzona, co również nie służy naszym czworonogom.

Cechy dobrej karmy

Po czym poznać dobrą karmę?  Po pierwsze wyróżnia się spośród innych składem, a zwłaszcza zawartością mięsa. Duża ilość ciężkostrawnych i alergennych zbóż może nasuwać wątpliwości, co do jakości pokarmu. Istotny jest również udział wody w produkcie – gdy jest jej mniej pożywienie jest bardziej skoncentrowane i zawiera więcej składników odżywczych. Oczywiście pokarmy suche z zasady zawierają mniejszą ilość wody niż pokarmy wilgotne. Wysokiej klasy produkty posiadają często też dodatki dietetyczne, które działają pozytywnie na stawy, wspomagają trawienie i mikroflorę jelitową. Atutem wielu wartościowych karm jest również zastąpienie sztucznych konserwantów i barwników substancjami naturalnymi.

Wiemy już jak rozpoznać dobrą karmę, ale wciąż nie jesteśmy przekonani do konieczności jej stosowania? Najwyższy czas, aby poznać zalety optymalnego żywienia pupila.

Dostosowanie karmy do potrzeb psa

Przede wszystkim wybierając wysokiej klasy karmę możemy starannie dostosować żywienie do potrzeb naszego psa. Specjalistyczne pokarmy są zbilansowane pod kątem wymagań różnych czworonogów, także tych obarczonych problemami zdrowotnymi.  Ponadto możemy też precyzyjnie dobrać żywienie pod kątem aktywności naszego pupila, wieku, wagi, a często nawet rasy. Jeśli podajemy czworonogowi pożywienie o odpowiednim składzie, nie musimy też inwestować w dodatkowe suplementy diety.

Zapobieganie problemom zdrowotnym

Karmienie pupila produktami wysokiej jakości pozostaje w ścisłym związku ze stanem jego zdrowia. Otyłość, cukrzyca, alergia – to tylko niektóre dolegliwości, przy których nie do przecenienia jest odpowiednie żywienie. Dzięki dobrej karmie możemy nie tylko wspomagać ich leczenie, ale też często im zapobiegać. Jeśli więc chcemy, aby nasz ulubieniec cieszył się lśniącą sierścią, miał zdrowe stawy, kości i przewód pokarmowy – starannie zadbajmy o jego dietę.

Zapobieganie problemom behawioralnym

Nasz pies jest apatyczny, ospały, a może przeciwnie cierpi na nadpobudliwość lub jest agresywny? Wszystko to może być skutkiem błędów żywieniowych. Oddziaływanie diety na zachowanie bywa wynikiem niedostatku lub nadmiaru określonych składników w karmie. Szczególne znaczenie ma zawartość aminokwasów – tryptofanu i tyrozyny, które wpływają na poziom neuroprzekaźników. Na zachowanie naszego czworonoga rzutuje również zawartość kwasów tłuszczowych omega- 3 i omega- 6 oraz ilość włókna w pokarmie. Właściwe żywienie pomaga więc zapobiegać problemom behawioralnym tj. agresja, samookaleczenia, stereotypiom, a czasami bywa pomocne w ich rozwiązywaniu [1].

Wygoda i oszczędność czasu

Nie da się ukryć – kupując dobrej jakości karmę oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na przygotowanie posiłku. Podawanie gotowych produktów jest bardzo wygodne i nie przysparza problemów, tak jak samodzielne komponowanie diety czworonoga. W przypadku żywienia naturalnego musimy zakupić wiele artykułów, poddać je odpowiedniej obróbce i dodatkowo podać w odpowiednich proporcjach. Z kolei, gdy podajemy pupilowi gotową karmę, zaspokojenie jego potrzeb nie wymaga wysiłku. Dodatkowo mamy pewność, że w jego diecie niczego nie zabraknie.

Przedłużenie życia pupila

Wybierając dobre pożywienie możemy przedłużyć życie naszego czworonoga. Ponadto dzięki optymalnemu żywieniu zachowa on doskonałą kondycję i pełną sprawność nawet będąc seniorem. Możliwość dłuższego cieszenia się obecnością pupila jest z pewnością dla każdego właściciela największą radością, czy jest więc jeszcze sens dalej się zastanawiać, dlaczego warto kupować dobrą karmę?

Źródła:
1.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19079869

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu