Dlaczego pies jest wybredny w jedzeniu?

Dlaczego pies jest wybredny w jedzeniu?

Co robić z psem niejadkiem? Często posiadacz czworonoga wydaje pieniądze na drogie, pełnowartościowe karmy, a pies wciąż patrzy na miskę z obojętnością, a na właściciela z politowaniem? Problem niejedzenia u psa może przysporzyć człowiekowi dużo stresu, w końcu od prawidłowego żywienia zależy zdrowie i dobre samopoczucie naszego pupila. W sytuacji, gdy pomimo starań i troski właściciela pies nie jest zainteresowany jedzeniem, należy przede wszystkim zdiagnozować przyczynę wybrzydzania. A może być ich kilka.

Brak apetytu psa a choroba

Jeśli nigdy wcześniej pies nie miał problemów z jedzeniem, a jego apetyt widocznie się zmniejszył, należy skonsultować to z weterynarzem. Zupełny brak apetytu lub wybieranie z miski tylko niektórych kawałków, np. tych miękkich, może wskazywać na problemy z układem pokarmowym zwierzęcia. Dobrze jest poddać takiego psa odpowiednim badaniom lekarskim oraz analizie krwi.

Zdarza się, że nasz czworonóg nie chce zjadać podanego pokarmu, ponieważ czuje się po nim chory, np. ma wzdęcia lub fragmenty jedzenia podrażniają mu przełyk albo żołądek. Można skonsultować zmianę karmy z lekarzem weterynarii specjalizującym się w żywieniu zwierząt.

Złe nawyki żywieniowe u psa

Inną przyczyną wybrzydzania przy jedzeniu mogą być złe nawyki żywieniowe, które sami psu zaszczepiliśmy. Chcąc dogodzić naszemu pupilowi niekiedy rzucamy mu jakiś smakołyk, resztki naszego własnego obiadu lub mieszamy karmę z jedzeniem z puszki. Po jakimś czasie stajemy przed problemem, bo oto nasz ukochany czworonóg nie chce jeść już nic innego poza szyneczką, mięskiem czy psim ciasteczkiem.

Oduczenie psa złych przyzwyczajeń żywieniowych nie jest łatwym zadaniem, ale jest jak najbardziej wykonalne. Wymaga to jednak czasu, silnej woli i cierpliwości. Najważniejsze to wyeliminować smakołyki i dodatkowe kąski pomiędzy posiłkami z psiej diety. Pora na regularne, zdrowe i odpowiednio dobrane jedzenie. Nie wolno ulegać psim żądaniom. Jeśli ustąpimy i chcąc szybko zażegnąć problem zaczniemy przyrządzać pupilowi kolejne wyborne dania, ten szybko przyzwyczai się, że dostanie wszystko, jeśli tylko trochę poczeka.

Zależnie od wieku i wagi dorosły pies powinien jeść 2 do 3 razy dziennie. O odpowiedniej porze podajmy mu miskę z karmą i pozostawmy na około pół godziny, jeśli nie zje, schowajmy ją i podajmy dopiero o następnej porze karmienia. W końcu zwierzę zgłodnieje i zje, a my kroczek po kroczku, oduczymy je złych nawyków.

Warto wspomnieć, że są przypadki psów u których wybrzydzanie w jedzeniu to jedynie sposób, aby zwrócić na siebie uwagę właściciela. Błędem jaki możemy popełnić w takiej sytuacji, jest karmienie pupila z ręki lub dosmaczanie jedzenia.

Inne przyczyny psiego wybrzydzania w jedzeniu

Niekiedy przyczyną niejedzenia jest to, że naszemu pupilowi podawany pokarm po prostu nie smakuje lub ma nieodpowiedni zapach. Pamiętajmy, że zmysł powonienia u psa jest znacznie silniejszy niż u człowieka. Jest on w stanie wyczuć wonie, których nasze przeciętne nosy nigdy nie wyczują.

Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu