dieta monobialkowa dla psa

Dieta monobiałkowa dla psa

Nie wszystkie psiaki mogą do woli korzystać z różnorodnych składników zawartych w pożywieniu. Zdarza się, że czworonożni podopieczni potrzebują pokarmu o ściśle ograniczonym składzie. W takim przypadku świetnie sprawdzić może się dieta monobiałkowa dla psa.

Kiedy warto zastosować dietę jednobiałkową u psa?

Dieta monoproteinowa to jeden ze sposobów żywienia bazujących na wykluczeniu określonych składników z jadłospisu zwierzaków. W tym wypadku eliminuje się różnorodne białka, ograniczając menu czworonogów tylko do jednego ich źródła. Dodatkowo w diecie monobiałkowej wykorzystuje się wyłącznie te proteiny, które rzadko wywołują u zwierzaków nadwrażliwość. Ich źródłem są więc najczęściej niepospolite mięsa, takie jak np. dziczyzna czy królik, oraz niektóre ryby. Głównym celem stosowanie diety jednobiałkowej jest rozpoznanie, a później wyeliminowanie, składników powodujących u psiaków reakcje alergiczne. Żywienie z udziałem jednego źródła białka można zatem wykorzystać w celach diagnostycznych, gdy podejrzewamy, że nasz podopieczny cierpi z powodu uczulenia, a nie znamy jego przyczyny. Dieta monoproteinowa znajduje też zastosowanie w terapii alergii – często pozwala zahamować dolegliwości występujące u czworonogów. Wskazaniem do jej wdrożenia bywają ponadto różnego typu problemy żywieniowe. Składniki wykorzystywane w ramach diety jednobiałkowej odznaczają się wysoką jakością, dużą wartością odżywczą i wyjątkowymi walorami smakowymi. Dzięki temu ten model żywienia doskonale sprawdza się w przypadku psiaków wybrednych, wrażliwych na jakość pokarmu, obdarzonych delikatnym przewodem pokarmowym czy wykazujących okresowe spadki apetytu.

Jak stosować dietę monoproteinową u psa?

Samodzielne komponowanie i bilansowanie diety jednobiałkowej bywa sporym wyzwaniem. Z tego względu najlepiej skorzystać z gotowych karm monoproteinowych dla psów. Tego typu produkty często mogą pełnić funkcję pokarmów podstawowych (bytowych) dla czworonogów. Jeśli chcemy karmić zwierzaka zgodnie z dietą monobiałkową, musimy wykluczać z jego jadłospisu także wszelkie przekąski i dodatki zawierające inne źródła protein. Żywienie jednobiałkowe w celach diagnostycznych stosuje się zwykle przez około 8-10 tygodni. Po upływie tego okresu można wstępnie uznać określone surowce za bezpieczne bądź niepożądane w psim menu. Dietę monoproteinową można też stosować przez dłuższy czas – w ramach terapii nadwrażliwości. Konieczne może być wtedy jednak wzbogacenie jadłospisu zwierzaka o niektóre składniki. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku aminokwasów, które w poszczególnych rodzajach mięs występują w różnych proporcjach. By uniknąć niedoborów pokarmowych, warto wybrać karmę, w której składniki deficytowe zostały uzupełnione przez producenta. Można też po pewnym czasie zmienić rodzaj lub markę pokarmu podawanego zwierzakowi, co pozwoli w pewien sposób urozmaicić jego menu. W przypadku czworonogów wybrednych dietę jednobiałkową powinniśmy stosować okresowo, kiedy chcemy pobudzić apetyt pupila.

↓ MONOBIAŁKOWA KARMA DLA PSA ↓

Jaką karmę monobiałkową wybrać dla psa?

Karmę monoproteinową dla psa należy dobrać przede wszystkim do problemów czworonoga. Jeśli nasz pupil jest alergikiem, istotne jest, aby w pokarmie znajdowały się składniki redukujące świąd, stany zapalne i problemy dermatologiczne. Warto poszukać więc produktów wzbogaconych o wielonienasycone kwasy tłuszczowe, miedź, cynk i biotynę. Zwierzakom cierpiącym z powodu problemów trawiennych najlepiej serwować z kolei lekkostrawny pokarm, który opiera się nie tylko na jednym źródle białka, ale również węglowodanów. Pożądane jest także, by pożywienie dla takich psiaków zawierało składniki regulujące pracę przewodu pokarmowego (np. prebiotyki). Należy ponadto upewnić się, czy karma nie zawiera sztucznych konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku, które niejednokrotni nie służą wrażliwym zwierzakom. Dla czworonożnych niejadków doskonałą propozycją mogą okazać się karmy jednobiałkowe o szczególnych walorach smakowych. Takim psiakom można zaoferować np. pokarmy mokre lub półwilgotne ze smakowitymi podrobami czy ziołami. W diecie monobiałkowej dla psa szczególne zastosowanie znajdują surowce, których dotąd regularnie nie podawaliśmy pupilowi. Postarajmy się zatem wybrać karmę z zupełnie nieznanym dla zwierzaka mięsem. Tego typu pożywienie znacząco zredukuje ryzyko niepożądanych reakcji, a przy tym będzie dla naszego podopiecznego szczególnie atrakcyjne.

↓ MONOBIAŁKOWA KARMA DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © YakobchukOlena – stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Ranking karm dla szczeniąt | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu