Czy kot się nudzi?

Czy kot się nudzi?

Tak. Koty niewychodzące z domu nudzą się często i to zazwyczaj w sposób, który robi się trudny do wytrzymania dla właściciela. Miauczą, gryzą, drapią, chodzą krok w krok za człowiekiem, domagając się uwagi. To mruczkowa wersja „pobaw się ze mną”. Winy nie ponosi nasz słodki futrzak. To normalne, że się nudzi. Naszym zadaniem jest rozwiązać problem.

Kot nudzi się, kiedy siedzi w domu

W naturalnym środowisku mruczące czworonogi nudzą się bardzo rzadko. Mają dużo zajęć, problemów, codziennie staczają walkę z przeciwnościami losu i różnymi niebezpieczeństwami. Muszą zdobyć pożywienie, wychować młode, zawalczyć o teren. Z podobnych powodów również koty wychodzące na dwór mało się nudzą. Polują na myszy, gonią za robaczkami i ptakami, muszą uważać na przeszkody, poznają inne koty. Natomiast nasze kochane dorodne kanapowce nie mają takich możliwości. Dlatego się nudzą. Brak im rozrywki, wyzwań, poruszają się po ograniczonej przestrzeni. Zazwyczaj skutek jest taki, że walczą z nudą jedynymi dostępnymi metodami: jedzą ponad miarę i za dużo śpią. I wchodzą nam na głowę albo demolują mieszkanie, kiedy jesteśmy w pracy.

Co robić, gdy kot się nudzi?

Kotek potrzebuje więcej rozrywki. Spróbujmy urządzić mu mieszkanie w taki sposób, żeby miał nowe możliwości poruszania się i zabawy. Bardzo dobrze sprawdzają się różnorakie tunele i tory, w których może się schować, zaczaić, pobawić w polowanie. Pochowajmy w nich jeszcze sztuczne myszki albo piłeczki, a mruczuś od razu się ożywi. Mieszkanie jest zbyt małe na nowe konstrukcje? Żaden problem! Kotki uwielbiają się wspinać, zdobywać szczyty, patrolować dom z najwyższego dostępnego punktu. Wykorzystajmy to. Doskonale sprawdzą się wszelkiego typu pionowe gadżety: kocie drzewa, wieże, specjalne półki.

Nasz kociak jest ciekawy świata? Zaaranżujmy dla niego balkon albo parapet okienny (lepiej zewnętrzny, ale jeśli nie ma takiej możliwości, to chociaż wewnętrzny). Powygląda sobie, pooddycha świeżym powietrzem, wygrzeje się na słoneczku. Pamiętajmy tylko, żeby najpierw zabezpieczyć miejsce specjalną siatką. Dzięki niej nasz mruczący czworonóg nie wypadnie, polując zapamiętale na ptaszka albo muchę.

Pobawmy się z kotem

Kiciuś potrzebuje kontaktu z właścicielem! Najlepszym sposobem na wspólne spędzanie czasu jest zabawa, na przykład w polowanie albo łapanie fruwających wysoko obiektów. Można także wykorzystać naturalną skłonność mruczka do wyszukiwania pożywienia i pochować mu różne smakołyki w nieoczywistych miejscach w domu. Nasz milusiński będzie miał mnóstwo frajdy przy odkrywaniu, a dodatkowo nie zje za dużo na raz. Możemy też spróbować wciągnąć ulubieńca w domowe obowiązki. Nie pomoże nam, ale przynajmniej przestanie się nudzić, a my zrobimy wszystko, co zaplanowaliśmy. W jaki sposób? Mruczki kochają polować na właściciela, kiedy ściera albo zamiata podłogę szmatką. A widok wygrzebywanych stosów ubrań z szafy (bo akurat postanowiliśmy zrobić porządek i wszystko układamy w niej od nowa) sprawi mu masę radości. Schowa się w nich, obwącha dokładnie, wyścieli sobie legowisko w podkoszulkach albo swetrach. Kiciusie uwielbiają bałagan!

Kot potrzebuje dużo miłości

Nasz mruczący przyjaciel potrzebuje bliskości i czułości. Poprzytulajmy go, podrapmy za uchem, ponośmy na rękach. Niektóre koty wprost kochają jeździć w wózkach. Naszej córce właśnie znudziła się zabawa lalkami? Niech zamiast nich powozi kota, obydwojgu sprawi to radość. Wiele mruczków jest również ogromnymi fanami czesania. Dbanie o kocie futerko to przecież same plusy: jest błyszczące, mięciutkie, mniej wypada. Nasz ulubieniec będzie w świetnej formie, a podczas zabiegu usłyszymy jego błogie mruczenie.

Towarzystwo dla kota

Dwa koty w domu? Czasami pomaga i zwierzaki zajmują się sobą, dzięki czemu mniej niszczą i się nie nudzą. Należy jednak od razu brać dwa, zbyt duża różnica wieku może im nie służyć. Dodatkowo niektóre mruczki są bardzo terytorialne i po prostu nie zniosą konkurencji. Każdy kiciuś jest inny i towarzystwo należy mu dobierać z rozmysłem.

Mruczące czworonogi całkiem nieźle wychowują się za to z dziećmi. Mogą się razem pobawić, poprzytulać, wspólnie poznawać świat. I co najważniejsze: mniej się wtedy nudzą.

Zdjęcie: Fotolia.com
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu