{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Czesanie psa

Lśniące futro i schludny wygląd to nie jedyne korzyści, jakie płyną z regularnego szczotkowania domowego czworonoga. Czesząc zwierzaka, usuwamy martwy naskórek i sierść oraz przyniesione ze spaceru gałązki i liście. Czynność ta zapobiega też powstawaniu kołtunów, rozprowadza naturalne sebum oraz stanowi porządny masaż. Pies nie musi uciekać na widok szczotki. Przy odrobinie chęci uda nam się sprawić, że zabieg ten pupilowi naszemu wyda się całkiem przyjemny.

Jak często szczotkować powinniśmy psie futro?

Częstotliwość psich pielęgnacyjnych zabiegów zależy przede wszystkim od długości sierści naszego zwierzaka. Psy posiadające długą, jedwabistą okrywę z pewnością będą w tej kwestii wymagały o wiele więcej czasu i uwagi. Jeśli w domu posiadamy charta afgańskiego, długowłosego owczarka szkockiego, maltańczyka, bądź yorka porządne wyszczotkowanie powinniśmy im zafundować przynajmniej raz w tygodniu. Jednak nawet częstsze czesanie wcale nie będzie przesadą. Długie psie włosy łatwo mogą się kołtunić i filcować (dowiedz się jaką szczotkę wybrać dla psa długowłosego KLIK). Im bardziej aktywny tryb życia prowadzi nasz zwierzak, im częściej biega po krzakach czy lasach, tym bardziej musimy dbać o regularne przywracanie do ładu jego futra.

Psy krótkowłose są znacznie łatwiejsze w pielęgnacji – wystarczy, że ze szczotką spotkają się raz na perę tygodni, choć w okresie linienia częstotliwość tę można nieco zwiększyć. Poprawi to nie tylko wygląd i zapach naszego zwierzaka, ale i zapobiegnie nadmiernemu osadzaniu się sierści na kanapach, dywanach i ubraniach. W przypadku psów krótkowłosych szczotkowanie ma na celu przede wszystkim usunięcie martwych włosów.

Jaka szczotka dla psa będzie najlepsza?

Podobnie, jak częstotliwość czesania, tak i rodzaj szczotki musimy odpowiednio dobrać do rodzaju i długości sierści zwierzaka. Im dłuższe psie futro, tym w dłuższe zęby wyposażona powinna być szczotka. Im gęstsza włosowa okrywa, tym jej zęby muszą być rzadsze. Szczotki druciane zawsze sprawdzą się w przypadku psów długowłosych, choć w celu rozczesania kołtunów dobrze jest chwycić za grzebień. Dla psów z sierścią grubą i gęstą najlepsze będą pudlówki, dla krótkowłosych zwierzaków zaś gumowe szczotki w formie zgrzebła (przeczytaj więcej o wybranych rodzajach szczotek dla psów KLIK).

O czym warto pamiętać, czesząc zwierzaka?

Wybór odpowiednich akcesoriów do czesania to podstawa, ale równie ważne jest miejsce i czas. Za szczotkowanie psa powinniśmy zabierać się tylko wówczas, gdy wiemy, że czynność tę wykonać możemy uważnie i spokojnie. Zapomnijmy więc wdrażaniu w życie pielęgnacyjnych zabiegów tuż przed wyjściem do pracy. Również rozczesywanie sierści z nosem w telewizorze może nie wyjść nam najlepiej.

Szczotkowanie psiaka pod włos jest kiepskim pomysłem – z przyjemnością niewiele ma to wspólnego. Niezwykle delikatni powinniśmy być również, tocząc walkę z kołtunami. Gdy sierść zwierzaka jest długa, warto mieć pod ręką spray ułatwiający rozczesywanie.

Nasz pupil z przyjemnością poddawać będzie się szczotkowaniu, gdy do zabiegu tego od małego będziemy go przyzwyczajać. Nie zaszkodzi, jak szczeniak kojarzyć będzie szczotkę z czymś przyjemnym np. z ulubioną zabawką bądź przysmakiem. Na początku możemy więc jedną ręką rozpoczynać czesanie, w drugiej zaś dzierżyć kuszącą przynętę.

Jeśli pupil nasz nie potrafi spokojnie usiedzieć na miejscu, dobrze jest przed czesaniem nieco go zmęczyć. Wspólna zabawa bądź spacer to dobry środek do osiągnięcia tego celu. Pierwsze spotkania ze szczotką nie powinny trwać zbyt długo – parę minut w zupełności wystarczy. Krótsze, a częstsze zabiegi sprawniej pozwolą nam do czynności tej przyzwyczaić zwierzaka.

Zdjęcie: Fotolia.pl
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu