Co zrobić z psem, gdy musimy wyjechać na długo?

Co zrobić z psem, gdy musimy wyjechać na długo?

Problem ten pojawia się najczęściej w sezonie wakacyjnym. W najlepsze snujemy plany o wymarzonym urlopie i wypoczynku w ciepłych krajach, a tymczasem wciąż nie wiadomo co począć z Reksiem i Azorkiem. Niestety jest to czas, gdy niektórzy właściciele pozbywają się swoich pupili. Zwierzęta porzucane są przy drogach lub w lasach tylko dlatego, że nie znalazło się dla nich miejsce w wakacyjnych planach. A przecież wcale nie musi tak być. Aby móc cieszyć się urlopem wcale nie trzeba pozbywać się psa, jest wiele innych możliwości, z których każdy właściciel może skorzystać. A oto one:

Zostaw psa pod opieką przyjaciół

Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby pies mógł pojechać razem z nami. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości to są też inne, dobre rozwiązania. Można, na przykład poprosić o pomoc rodzinę albo przyjaciela. Osobę, która mogłaby na czas naszego wyjazdu przygarnąć do siebie psa lub sama przeprowadzić się do naszego mieszkania. To drugie rozwiązanie jest o tyle lepsze, że pozwoli zwierzęciu uniknąć stresu związanego ze zmianą otoczenia. Nasz dom pełen jest znajomych zapachów i zakamarków, w których można się schować, pies czuje się tam pewnie i bezpiecznie. Dzięki temu lepiej zniesie rozłąkę z właścicielem.

Jeśli nie znajdziemy nikogo, kto mógłby wprowadzić się do psa, możemy poprosić zaprzyjaźnioną osobą, aby kilka razy dziennie odwiedzała zwierzę w naszym domu. Taki opiekun karmiłby psa i wyprowadzał go regularnie na spacer. Niestety oznacza to, że przez większość czasu zwierzę i tak byłoby samo.

Ważne jest, aby pies znał dobrze osobę, z którą zamierzamy go zostawić. Powinien to być ktoś, komu pies ufa i kogo akceptuje. Lepiej nie powierzać zwierzęcia nikomu obcemu. Przed wyjazdem pozostawmy także szczegółową „instrukcję obsługi” naszego zwierzaka. Będą to, na przykład informacje na temat karmienia i ilości podawanego pokarmu, to jakie pies ma zwyczaje, w co lubi się bawić oraz jak często należy go wyprowadzać. A także instrukcje dawkowania odpowiednich lekarstw, jeśli pies na coś choruje.

Znajdź hotel dla psa

Podczas planowania urlopowego wyjazdu warto zasięgnąć informacji o psich hotelach. Wystarczy wpisać hasło do wyszukiwarki, a na pewno znajdziemy takie miejsca w okolicy. Dobrze jest uważnie zapoznać się z ofertą takiego ośrodka i sprawdzić jakie ma opinie, na przykład na forach internetowych. Najlepiej jednak wybrać się tam osobiście i przekonać się jakie warunki panują w hotelu, kto opiekuje się psami i czy opieka tam jest całodobowa.

Jest kilka rzeczy na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę wybierając ośrodek, któremu powierzymy opiekę nad naszym psem. Chociażby to czy zwierzęta przyjmowane do hotelu muszą spełniać jakieś wymogi. Jeżeli nie ma żadnych regulacji może to znaczyć, że przyjmowane są tam również zwierzęta nieszczepione lub nieposiadające książeczki zdrowia. Zapytajmy także czy w ośrodku zatrudniony jest na stałe lekarz weterynarii oraz ile psów na raz może przebywać w takim hotelu. Jeśli nie chcemy, aby pobyt tam okazał się dla naszego pupila traumatyczny, lepiej upewnić się co do wszystkiego przed wyjazdem. Koszt ulokowania psa w takim hotelu wynosi od 40 do 80 złotych za dobę.

Urlop to nie jedyna okazja, gdy musimy zostawić psa pod opieką kogoś innego. Podróże służbowe, wyjazdy szkoleniowe czy dłuższy pobyt w szpitalu również zmuszają nas do zapewnienia zwierzęciu innego, równie troskliwego opiekuna. Pamiętajmy, że właściciel jest dla psa całym światem, opuszczone zwierzę tęskni i cierpi. Jeśli nie możemy podróżować razem z psem, starajmy się przynajmniej, aby nasze wyjazdy nie przysparzały zwierzęciu niepotrzebnego stresu.

Zdjęcie: Fotolia.com
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu