Co zrobić z królikiem miniaturowym gdy wyjeżdzamy?

Co zrobić z królikiem miniaturowym, gdy wyjeżdżamy?

Czekamy z utęsknieniem na wymarzony wyjazd, ale w głowie kłębią nam się tysiące myśli, a wśród nich ta – co zrobić z naszym uszatym podopiecznym. Czy podróż nie będzie dla niego zbyt stresująca? A może lepszą opcją byłoby pozostawienie go w domu, tylko jak zniesie naszą nieobecność? Zanim podejmiemy ostateczną decyzję powinniśmy rozważyć plusy i minusy wszystkich możliwych opcji.

Co stresuje królika?

Mając na uwadze dobro naszego zwierzaka musimy najpierw się zastanowić, co będzie dla niego większym stresem – podróż czy nasza nieobecność? Króliki to dość płochliwe stworzenia, a ich wrażliwe zmysły dostarczają im ciągle nowych wrażeń. Z tego powodu podróż i zmiana otoczenia na pewno wywołają niepokój u naszego futrzaka.

Jak przygotować królika na naszą nieobecność?

Jeśli wyjeżdżamy na kilka dni dobrą decyzją wydaje się być pozostawienie królika w domu. Dzięki temu futrzak nie będzie narażony na niepokojące i obce dla niego środowisko. Oczywiście pupilowi musimy zapewnić odpowiedniego opiekuna, który będzie odwiedzał go przynajmniej raz dziennie. Niestety nasz futrzak może poczuć się nieco osamotniony, dlatego warto przygotować dla niego na ten czas ulubione przysmaki i zabawki, które będzie mu stale dostarczał i wymieniał tymczasowy opiekun. W znanym sobie otoczeniu królik łatwiej zniesie naszą nieobecność, dlatego nie martwmy się – krótka rozłąka nie powinna mieć negatywnego wpływu na naszego futrzaka.

Jak przygotować się do podróży z królikiem?

Nie zawsze istnieje możliwość pozostawienia królika na miejscu. Co jeśli wyjeżdżamy na dłużej lub nie mamy z kim pozostawić naszego pupila? Po pierwsze warto odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Zadbajmy o bezpieczeństwo naszego zwierzaka podczas wyjazdu. Królika nie powinniśmy przewozić w dużej klatce. Lepiej zakupić odpowiedni transporter, w którym będzie czuł się komfortowo. Dobrze wcześniej przygotować ulubieńca do jazdy organizując mu krótkie sesje, podczas których będzie nam towarzyszył w codziennych podróżach. Dzięki temu łatwiej zniesie nawet dłuższą wycieczkę. Pamiętajmy, że w czasie podróży królik musi mieć dostęp do wody i jedzenia. Jeśli nasz podopieczny bardzo się stresuje możemy mu podać specjalne esencje kwiatowe, które działają uspokajająco.

Kiedy oddać królika do hotelu lub znajomych?

Jeśli nie mamy możliwości załatwienia opiekuna futrzakowi na miejscu, możemy pozostawić go w domu naszych znajomych. Oczywiście, jeśli tylko możemy najlepiej wybrać osobę, która miała wcześniej do czynienia z królikami. Warto też pozostawić jej odpowiednie wytyczne co do opieki i karmienia naszego podopiecznego oraz numer telefonu do weterynarza. Najlepsze miejsce dla futrzaka to ciche pomieszczenie, z dala od innych zwierząt. Pozostawienie pupila u zaufanych osób sprawi, że naszego ulubieńca ciągle będzie miał ktoś na oku, co umożliwi szybkie działanie np. w przypadku choroby. Królik będzie też miał stały kontakt z ludźmi, dzięki czemu nie poczuje się osamotniony.

Królika możemy pozostawić też w hotelu dla zwierząt. Wtedy najczęściej będzie mógł liczyć na profesjonalną opiekę, jednak ze względu na obecność innych zwierząt trudno będzie mu się całkowicie zrelaksować.

Bez względu na to, którą opcję wybierzemy zawsze musimy odpowiednio przygotować naszego futrzaka na podróż lub rozłąkę. Wtedy na pewno nasz wyjazd nie stanie się dla niego traumatycznym przeżyciem.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu