{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Caniviton Forte Plus- preparat, dzięki któremu zadbasz o stawy psa

Choroby stawów u psa to poważny problem, którego nie sposób zlekceważyć. Obolałe stawy utrudniają psu normalne funkcjonowanie, a z czasem mogą całkowicie uniemożliwić mu chodzenie. Jak zapobiec rozwojowi zmian zwyrodnieniowych w stawach pupila? Jednym ze sposobów jest podawanie pupilowi specjalnych suplementów i karm uzupełniających, takich jak Caniviton Forte Plus na stawy.

Jakie psy mogą mieć problemy ze stawami?

Niestety problemy z układem kostno-stawowym mogą wystąpić u każdego psa, niezależnie od jego rasy, wieku czy wielkości. Istnieją jednak pewne czynniki, które znacznie zwiększają ryzyko takich dolegliwości. Należą do nich między innymi nadwaga i otyłość oraz podeszły wiek czworonoga.

Do chorób i zwyrodnień stawów predysponowane są między innymi psy ras dużych i olbrzymich, takie jak dogi niemieckie, owczarni niemieckie, labradory czy berneńczyki. Problem dotyczy również niektórych ras małych, na przykład jamników, które cały ciężar ciała muszą dźwigać na stosunkowo krótkich łapach.

Objawy chorób stawów u psa

Pierwsze objawy świadczące o problemach ze stawami mogą być trudne do rozpoznania, ale jako opiekunowie powinniśmy być wyczuleni na wszelkie niepokojące zmiany w zachowaniu pupila. Pamiętajmy, że mocno zdegenerowane stawy nigdy już nie odzyskają pełnej sprawności. Dlatego tak ważna jest profilarka i szybkie działanie. Objawami, które powinny zwrócić naszą uwagę są:

  • kulawizna – pies utyka lub chodzi tylko na 3 łapach,
  • niechęć do chodzenia po schodach – pupil może celowo unikać wspinania się lub schodzenia ze schodów albo piszczeć z bólu podczas ich używania,
  • problemy ze wstawaniem i skakaniem – pupil nie wskakuje już na kanapę czy fotel, śpi w miejscach łatwiej dla niego dostępnych,
  • apatia i brak energii,
  • niechęć do zabawy i spacerów.

↓ Caniviton Forte Plus ↓

Jak dbać o stawy u psów?

Zdarza się, że sama dieta i aktywny tryb życia to za mało, by utrzymać pupila w dobrej kondycji. O właściwej profilaktyce stawów psa warto pomyśleć zwłaszcza jeśli jesteśmy właścicielami psa rasy olbrzymiej, zwierzaka z nadwagą lub w podeszłym wieku. Nasz pupil może potrzebować dodatkowej suplementacji, która wzmocni tkanki stawowe, pomoże im się zregenerować i uchroni je przed dalszą degeneracją. Jedną z najlepszych karm uzupełniających jest Caniviton Forte Plus. Jak działa?

Caniviton Forte Plus – karma uzupełniająca na stawy dla psa

W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele preparatów na poprawę kondycji stawów u psa. Będą to między innymi specjalistyczne karmy weterynaryjne, jak i suplemenety z witaminami i minerałami. Jednym z najlepszych preparatów tego typu jest Caniviton Forte Plus. Jego zadaniem jest wzmocnienie chrząstki stawowej czworonoga, tak aby mimo upływu lat pozostała elastyczna i nie zaburzała motoryki układu ruchowego. Regularne stosowanie preparatu Caniviton Forte Plus zwiększa także ilość płynu maziowego w stawach, co poprawia ich ruchomość i amortyzację.

Caniviton Forte Plus na stawy – skład i właściwości

Za skuteczność preparatu Canivition Forte Plus odpowiada jego bogaty i zoptymalizowany pod kątem potrzeb pupila skład. Znajdziemy w nim:

  • siarczan chondroityny – stymuluje metabolizm tkanki chrzęstnej, nadaje jej sprężystość i przyspiesza regenerację,
  • glukozamina (HCI) – główny składnik mazi stawowej, odżywia tkankę chrzęstną stawu, nadaje jej poślizg, czym znacznie poprawia jej motorykę,
  • czarni pazur (zmielony korzeń Harpagophytum procumbens) – poprawia ruchliwość stawu,
  • L-karnityna – spowalnia procesy starzenia komórkowego, skraca proces regeneracji stawów po intensywnym wysiłku,
  • Jod, mangan, selen i witamina C – zwiększają witalność, wspomagają odporność i procesy metaboliczne w organizmie czworonoga.

Caniviton Forte Plus – kiedy stosować?

Dla jakich czworonogów przeznaczony jest preparat Canivitin Forte? Wskazaniem do stosowania suplementu jest między innymi starszy wiek lub nadwaga pupila. Preparat można podawać także szybko rosnącym szczeniętom, zwłaszcza ras dużych i olbrzymich. Caniviton Forte Plus pomoże również zwierzakom cierpiącym na różnorodne schodzenia kości, w tym zmiany nowotworowe. Można podawać go profilaktycznie zwierzakom pracującym lub bardzo aktywnym, na przykład uprawiającym psie sporty, a także wspomagająco przy leczeniu kontuzji i schorzeń ortopedycznych.

Pamiętajmy, że wprowadzenie każdego suplementu czy karmy weterynaryjnej należy uprzednio omówić z lekarzem weterynarii. Caniviton Forte to środek o optymalnym składzie, całkowicie bezpieczny dla czworonoga. Jednak warto zapytań lekarza, na przykład o to, czy można stosować go równolegle z karmą, którą aktualnie podajemy pupilowi.

 

 

 

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu