budka-dla-kota

Budka dla kota

Większość kotów to prawdziwe piecuchy, które uwielbiają wylegiwać się w ciepłych kątach. Stąd szczególnie w jesienne i zimowe miesiące powinniśmy zadbać o to, by posłanie naszego domowego mruczka przeistoczyło się w prawdziwie przytulne lokum. Niegdyś koty z przyjemnością wyciągały się na rozgrzanych piecach, dziś odpowiednim schronieniem w te mroźne dni, będzie legowisko w kształcie budki.

Jak wygląda zamknięte kocie legowisko?

Budki dla kotów to w pełni zamknięte posłania z jednym wejściem. Najczęściej przyjmują formę pluszowych domków, jednak można też spotkać budki wiklinowe, a nawet drewniane. Te ostatnie zazwyczaj pełnią rolę ogrodowych rezydencji – miejsc, w których nasz sierściuch sypia, przebywając na dworze (przeczytaj więcej na temat legowisk dla kotów KLIK).

Kiedy warto wybrać budkę na kocią sypialnię?

Nasi czworonożni milusińscy, w zależności od charakteru, mogą mieć różne upodobania. Zanim więc zdecydujemy się na posłanie dla kota, uważnie przyjrzyjmy się jego zwyczajom. Niektóre zwierzaki lubią sypiać na otwartych i wysoko ulokowanych legowiskach, które doskonale pełnią rolę punktu obserwacyjnego. Z kolei inne cenią sobie nieco bardziej ustronne miejsca. Dlatego też, gdy nasz domowy kociak z upodobaniem zaszywa się pod pościel, bądź lubi sobie uciąć sobie drzemkę w szafie, spokojnie możemy sprawić mu budkę.

Zamknięte legowisko dobrze sprawdzi się również w przypadku niespokojnych zwierzaków. Te z pewnością nie zmrużą oka w miejscu, w którym nie poczują się w pełni bezpiecznie. Budka dla kota do złudzenia przypomina przytulną norkę. Jest w niej nie tylko ciepło i wygodnie, ale też oraz cicho. Płochliwym zwierzakom taki spokojny azyl z pewnością przypadnie do gustu.

Innymi kandydatami do tego rodzaju posłania są małe kociaki i koci seniorzy. Ci pierwsi w nowym domu poczują się znacznie lepiej, gdy w zasięgu łapy będą mieli ustronny azyl. Ci drudzy z reguły cenią sobie spokój. W przypadku starszych sierściuchów zadbać musimy jednak o to, aby wejście do budki nie sprawiało im zbyt wielu problemów. Koty w ciągu dnia lubią uciąć sobie wiele krótkich drzemek. Sędziwy czworonóg w pełni swobodnie powinien więc wchodzić i wychodzić z posłania. Wysoki próg jest niewskazanym dla niego utrudnieniem.

Gdy temperatury spadną, a w naszych mieszkaniach robi się nieco chłodniej, ciepłolubnym mruczkom przyda się dodatkowa ochrona. W wykonanym z przyjemnego materiału domku, kot z pewnością nie zmarznie. Pamiętajmy jednak, że sypialnia taka może okazać się zbyt ciepła w upalnych miesiącach, a nawet zimą, kiedy porządnie rozkręcimy ogrzewanie.

Kocia budka, a troska o czystość na posłaniu czworonoga

Kupując ukochanemu mruczkowi budkę do spania, nie możemy zapomnieć o tym, że nieco trudniej jest ją utrzymać w czystości, niż otwarte legowisko. Koci domek zazwyczaj jest większy i wyższy niż tradycyjne legowiska, dodatkowo posiada też wiele zakamarków. Jeśli chcemy zapanować nad porządkiem w tego typu kociej sypialni, wybrać powinniśmy model z wyjmowaną poduszką. Tę z łatwością będziemy mogli wrzucić do pralki.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu