budka-dla-kota

Budka dla kota

Większość kotów to prawdziwe piecuchy, które uwielbiają wylegiwać się w ciepłych kątach. Stąd szczególnie w jesienne i zimowe miesiące powinniśmy zadbać o to, by posłanie naszego domowego mruczka przeistoczyło się w prawdziwie przytulne lokum. Niegdyś koty z przyjemnością wyciągały się na rozgrzanych piecach, dziś odpowiednim schronieniem w te mroźne dni, będzie legowisko w kształcie budki.

Jak wygląda zamknięte kocie legowisko?

Budki dla kotów to w pełni zamknięte posłania z jednym wejściem. Najczęściej przyjmują formę pluszowych domków, jednak można też spotkać budki wiklinowe, a nawet drewniane. Te ostatnie zazwyczaj pełnią rolę ogrodowych rezydencji – miejsc, w których nasz sierściuch sypia, przebywając na dworze (przeczytaj więcej na temat legowisk dla kotów KLIK).

Kiedy warto wybrać budkę na kocią sypialnię?

Nasi czworonożni milusińscy, w zależności od charakteru, mogą mieć różne upodobania. Zanim więc zdecydujemy się na posłanie dla kota, uważnie przyjrzyjmy się jego zwyczajom. Niektóre zwierzaki lubią sypiać na otwartych i wysoko ulokowanych legowiskach, które doskonale pełnią rolę punktu obserwacyjnego. Z kolei inne cenią sobie nieco bardziej ustronne miejsca. Dlatego też, gdy nasz domowy kociak z upodobaniem zaszywa się pod pościel, bądź lubi sobie uciąć sobie drzemkę w szafie, spokojnie możemy sprawić mu budkę.

Zamknięte legowisko dobrze sprawdzi się również w przypadku niespokojnych zwierzaków. Te z pewnością nie zmrużą oka w miejscu, w którym nie poczują się w pełni bezpiecznie. Budka dla kota do złudzenia przypomina przytulną norkę. Jest w niej nie tylko ciepło i wygodnie, ale też oraz cicho. Płochliwym zwierzakom taki spokojny azyl z pewnością przypadnie do gustu.

Innymi kandydatami do tego rodzaju posłania są małe kociaki i koci seniorzy. Ci pierwsi w nowym domu poczują się znacznie lepiej, gdy w zasięgu łapy będą mieli ustronny azyl. Ci drudzy z reguły cenią sobie spokój. W przypadku starszych sierściuchów zadbać musimy jednak o to, aby wejście do budki nie sprawiało im zbyt wielu problemów. Koty w ciągu dnia lubią uciąć sobie wiele krótkich drzemek. Sędziwy czworonóg w pełni swobodnie powinien więc wchodzić i wychodzić z posłania. Wysoki próg jest niewskazanym dla niego utrudnieniem.

Gdy temperatury spadną, a w naszych mieszkaniach robi się nieco chłodniej, ciepłolubnym mruczkom przyda się dodatkowa ochrona. W wykonanym z przyjemnego materiału domku, kot z pewnością nie zmarznie. Pamiętajmy jednak, że sypialnia taka może okazać się zbyt ciepła w upalnych miesiącach, a nawet zimą, kiedy porządnie rozkręcimy ogrzewanie.

Kocia budka, a troska o czystość na posłaniu czworonoga

Kupując ukochanemu mruczkowi budkę do spania, nie możemy zapomnieć o tym, że nieco trudniej jest ją utrzymać w czystości, niż otwarte legowisko. Koci domek zazwyczaj jest większy i wyższy niż tradycyjne legowiska, dodatkowo posiada też wiele zakamarków. Jeśli chcemy zapanować nad porządkiem w tego typu kociej sypialni, wybrać powinniśmy model z wyjmowaną poduszką. Tę z łatwością będziemy mogli wrzucić do pralki.

Zdjęcie: Fotolia.pl

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu