Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Jaki model karmienia najlepiej wybrać dla szczeniaka? Eksperci do spraw żywienia zwierząt domowych co jakiś czas podsuwają nam gotowe techniki i pomysły na to, jak karmić szczenięta, aby dostarczyć im wszystkich niezbędnych do rozwoju składników odżywczych. Szczególnie godną uwagi propozycją tego rodzaju są produkty wpisujące się w rozległą filozofię slow food. Co to takiego? Jakie są właściwości karm slow food-owych dla szczeniąt?
Głównym postulatem filozofii slow food jest prawo do jakości i smaku, a więc do żywności zdrowej, nieprzetworzonej, wolnej od konserwantów oraz wszelkich chemicznych dodatków. Ruch ten stał się odpowiedzią na zalewające rynek fast-foody, czyli produkty mocno przetworzone i pozbawione jakichkolwiek wartości odżywczych, mówiąc krótko niezdrowe i szkodliwe. Łatwo się domyślić, że problem ten dotyczy nie tylko żywności przeznaczonej dla ludzi, ale również tej, którą podajemy naszym czworonogom. Popularne, dostępne w supermarketach pokarmy dla psów są przeważnie całkiem bezwartościowe, bo nafaszerowane wypełniaczami i sztucznymi dodatkami, takimi jak barwniki, ulepszacze smaku czy chemiczne konserwanty. Chyba nie trzeba wyjaśniać, że nie ma to absolutnie nic wspólnego ze zdrowym, pożywnym jedzeniem.
Nasi domowi pupile, podobnie jak my, potrzebują naturalnego i pełnowartościowego pożywienia, które zapewni im zdrowie i ochronę przed chorobami, zadba o ich dobry nastrój oraz pozytywną energię na co dzień. I właśnie takie są karmy slow food dla psów » i szczeniąt.
Wybór właściwej karmy dla szczeniaka » ma wręcz niebagatelne znaczenie. To ważne, by podczas pierwszych miesięcy życia podawać maluchowi zdrowy i pełnowartościowy pokarm, bogaty w niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki odżywcze. Już na tym etapie warto postawić na karmy slow food-owe, czyli produkty wytwarzane w tradycyjny sposób, pozbawione wypełniaczy, sztucznych konserwantów i ulepszaczy.
Niekwestionowaną zaletą pokarmów slow food dla psów jest to, że produkuje się je wyłącznie z naturalnych, nieprzetworzonych surowców, pochodzących z regionalnych upraw wolnych od GMO. Karmy slow food są lekkostrawne i łatwo przyswajalne, można więc podawać je szczeniętom bez żadnych obaw o podrażnienie ich delikatnego układu pokarmowego.
Karmy slow food charakteryzują się także dużo krótszym, w porównaniu do innych pokarmów, terminem przydatności do spożycia. Jednak w żadnym wypadku nie jest to ich wadą. Krótszy termin ważności świadczy jedynie o tym, że produkt stabilizowany jest za pomocą naturalnych przeciwutleniaczy i ekstraktów roślinnych, a nie sztucznych konserwantów.
Karmy slow food dla szczeniąt mają całe mnóstwo prozdrowotnych właściwości. Opracowano je, tak aby dbały o cały organizm czworonoga, poprawiały funkcjonowanie i utrzymywały sprawność każdego obecnego w nim układu. Po pierwsze, produkty tego rodzaju zawierają substancje, takie jak Yucca Schidigera oraz błonnik, wspomagające usuwanie toksyn z organizmu, ułatwiające trawienie i usuwanie złogów z jelit. Karma reguluje perystaltykę jelit, zapobiega niestrawności i wzdęciom. Warto wspomnieć także o dodatku naturalnych pro i prebiotyków, które wzmacniają cały układ pokarmowy zwierzaka.
Co więcej, dzięki zawartości siarczanu cynku, karmy slow food znacznie zmniejszają ryzyko odkładania się próchnicy i kamienia nazębnego. Z kolei odpowiedni kształt oraz twardość granulek powodują ścieranie się kamienia podczas ich rozgryzania. Karma wzmacnia także ukrwienie dziąseł, co zapobiega parodontozie i przedwczesnej utracie zębów.
Pokarmy slow food dla szczeniąt zawierają również cenne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6, a do tego biotynę i drożdże piwne, które wzmacniają skórę, sierść oraz pazury. Szczególnie ważna dla szczeniąt jest także zawartość składników, takich jak chondroityna oraz glukozamina, które biorą udział w budowie chrząstek i skutecznie wzmacniają stawy, zapewniając im sprawność na dłużej (poczytaj więcej o chondroitynie dla psa KLIK).
Rozważając zastąpienie zwykłej karmy pokarmem typu slow food, pamiętajmy, że dla organizmu szczeniaka będzie to ogromna zmiana. Układ pokarmowy malucha jest delikatny i podatny na podrażnienia oraz alergię. Każdą żywieniową rewolucję wprowadzajmy więc powoli i stopniowo. Przyzwyczajenie się do nowego pokarmu zajmie chwilę szczeniakowi, ale bądźmy pewni, że taka zmiana się opłaci. Karma slow food to nie tylko smakowite jedzenie dla pupila, ale również prawdziwa inwestycja w jego zdrowie.
↓ KARMY SLOW FOOD DLA SZCZENIĄT ↓
Fotolia.pl
Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Mała urocza kuleczka wprowadza do domu mnóstwo radości. Ale... nieraz wprowadza też bałagan, siejąc zniszczenie i gryząc wszystko, co znajdzie się w jej zasięgu – przede wszystkim meble. Widok szczeniaka,...
Yorkshire terriery należą do ras miniaturowych. Dorosłe, rodowodowe osobniki nie przekraczają często 5 kg wagi. Psy te cechują się bardzo żywiołowym temperamentem, przez co mają spore zapotrzebowanie na energię. Ich...
Psy to bystrzy obserwatorzy. Podczas kontaktów z ludźmi zwracają baczną uwagę nie tylko na słowa, ale również na mowę ciała. To właśnie gesty stanowią dla nich niezwykle cenną wskazówkę na...