Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Nie od dziś wiadomo, że koty poświęcają sporo czasu na codzienną pielęgnację. W związku z tym, mogłoby się wydawać, że potrafią również samodzielne zatroszczyć się o stan swoich futer. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest i niekiedy przyda im się niewielka pomoc właściciela. Zwłaszcza przy szczotkowaniu, które nie dość, że poprawia wygląd sierści, to również może sprawiać mruczkowi ogromną przyjemność.
Regularnie szczotkując kocią sierść, usuwamy z niej brud, martwy naskórek i zalegające włosy. Zapobiegamy powstawaniu kołtunów, sfilcowań oraz zapewniamy naszemu pupilowi chwilę przyjemności (dowiedz się więcej, jak prawidłowo pielęgnować kocie futro KLIK). Wbrew wszelakim opiniom zwierzak naprawdę może polubić te pielęgnacyjne zabiegi i oddawać im się z czystą przyjemnością. Wystarczy, że wykonywać będziemy je w odpowiedni sposób. Podczas szczotkowania kociej sierści zawsze powinniśmy zachowywać się delikatnie i spokojnie. Gdy jesteśmy zdenerwowani lub gdy mruczek nasz nie jest w najlepszym humorze, lepiej odłożyć taki zabieg na potem.
Koty czyszcząc swe futro, połykają sporą ilość sierści. W przewodzie pokarmowym powstają z niej włosowe kule (sprawdź co to kule włosowe i jak im zapobiegać KLIK). Z takimi złogami organizm zwierzaka zazwyczaj umie dać sobie radę. Czasem jednak zdarza się tak, że zbyt duża ilość połkniętych kłaczków znacznie utrudnia trawienie. Regularne szczotkowanie kota skutecznie zapobiega i takim problemom.
Nie bez powodu na sklepowych półkach znaleźć możemy tak bogaty wybór szczotek. To nie czysta fanaberia producentów, a odmienność naszych pupili, które jak wiadomo różnią się między sobą rodzajem i długością sierści (przeczytaj więcej o rodzajach okrywy włosowej u kotów KLIK) - stąd i narzędzia do ich czesania też muszą być różnorodne.
Gumowa rękawica pielęgnacyjna idealnie sprawdzi się w przypadku kotów o krótkiej sierści. Wyposażona jest ona w małe delikatne ząbki, które z przylegającego do ciała futra z łatwością usuną brud, martwy naskórek i włosy. Dodatkowo taka upiększająca sesja będzie też dla zwierzaka wspaniałym masażem. Gdy należycie zabierzemy się do rzeczy, nasz milusiński w ogóle może nie zauważyć, że został wyczesany. Zabieg ten uzna za zwykłe pieszczoty.
Pudlówka to szczotka wyposażona w miękkie druciane ząbki osadzone na pracującej podczas czesania poduszce. To znakomita opcja w przypadku krótkowłosego zwierzaka, dzięki niej dobrze wyczesać będziemy mogli koci podszerstek. Przyrząd taki znajdzie swe zastosowanie również wówczas, gdy w domu posiadamy długowłosego pupila. W tym przypadku stosować możemy go jednak dopiero po rozczesaniu kota grzebieniem. Nada ona odpowiednią puszystość ogonowi i wygładzi włosy na grzbiecie.
W przypadku kotów długowłosych najlepiej sprawdzi się metalowy grzebień. Tylko on pomoże nam zadbać o to, by sierść naszego zwierzaka nie przemieniła się w kłębowisko kołtunów. Grzebień dwustronny o różnym rozstawie zębów będzie strzałem w dziesiątkę. Te szeroko rozstawione pomogą nam rozczesać splątane włosie, dopiero potem całego zwierzaka dokładnie szczotkować będziemy mogli częścią z gęściej osadzonymi zębami. Gdy nie znajdziemy takiego narzędzia, wybierzmy po prostu dwa różne modele. Sierść długowłosego pupila łatwo się elektryzuje. Zdecydowanie unikać powinniśmy więc grzebieni plastikowych, nawet jeśli z tworzywa tego wykonana jest tylko rączka. Pamiętajmy również o tym, że do porządkowania długiej kociej sierści dobrze jest przystępować regularnie. Kilkudniowa przerwa w rozczesywaniu łatwo doprowadzić może do jej sfilcowania.
Szczotkę z naturalnego włosia zastosujemy wówczas, gdy sierść naszego zwierzaka będzie już dobrze rozczesana. Pomoże nam ona przywrócić jej należytą puszystość. Dzięki takiej szczotce łatwo ściągnąć będziemy też mogli brud osadzony na futrze kociaka.
Każdy koci właściciel wie, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w to, by pozbyć się z domu sierści swego pupila. W zadaniu tym pomóc może nam gumowa szczotka przeznaczona nie do pielęgnacji zwierzaka, a do zbierania włosów z tekstyliów i tapicerki. To narzędzie znacznie ułatwi nam codzienne porządki.
Zdjęcie: Fotolia.pl
Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Koty powszechnie uznawane są za skryte zwierzęta. Nie zawsze więc rozszyfrowanie ich emocji jest łatwe. Jeśli jednak dobrze wsłuchasz się w odgłosy wydawane przez swojego kota, możesz dowiedzieć się bardzo...
Koty uwielbiają ekscytujące przechadzki. Odkrywanie nowych zakątków i wypoczynek na świeżym powietrzu mogą być cennym urozmaiceniem w życiu mruczków. Samotne przechadzki stanowią jednak dla futrzaków spore zagrożenie. Zamiast więc pozwalać...
Żwirki Brylant dla kotów należą do najchętniej kupowanych. Z pewnością dlatego, że są jednymi z lepszych, ale i dlatego, że jednocześnie należą do najatrakcyjniejszych cenowo. Można je kupić w Sklepach...