Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Każdy kociarz wie, że futro mruczka, szczególnie długowłosego, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki regularnemu szczotkowaniu sierść pupila staje się zdrowa i lśniąca, nie plącze się ani nie mechaci. Ponadto staranne wyczesywanie znacznie ogranicza ilość kłaczków, jakie zwierzak pozostawia na naszych meblach i ubraniach. Niestety popularne szczotki czy grzebienie nie zawsze dają sobie radę z długim, gęstym futrem. Najlepszym sojusznikiem w nierównej walce z kocią sierścią jest furminator.
Wyczesywanie kota to istotny zabieg pielęgnacyjny, którego nie powinniśmy bagatelizować. Wbrew pozorom ma ono znaczenie nie tylko ze względu na wygląd, ale i zdrowie naszego mruczka. Zaniedbane futro, zwłaszcza u kotów długowłosych, może się plątać, kołtunić i filcować. Wygląda to mało estetycznie, ale co gorsza sprzyja nadmiernej utracie sierści oraz problemom dermatologicznym. Systematyczne szczotkowanie pozwala utrzymać kocie futerko w należytym stanie, nadaje mu zdrowy wygląd, gęstość i blask (poczytaj więcej o pielęgnacji kociego futra KLIK).
Same koty również poświęcają wiele czasu na pielęgnowanie swojej sierści. To wcale nie oznacza jednak, że my nie musimy już nic robić, wręcz przeciwnie. Pamiętajmy, że wylizując futerko koty połykają dużą ilość włosów, które wędrują przez cały układ pokarmowy, tworząc tzw. kule włosowe ». To całkiem naturalny proces i koci organizm całkiem dobrze radzi sobie z ich usuwaniem. Problem pojawia się wtedy, gdy włosów jest po prostu za dużo. Nagromadzone futro tworzy w jelitach zatory, zaburzając pracę przewodu pokarmowego. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia.
Furminator to całkiem niepozorne narzędzie, które w praktyce okazuje się niezastąpionym pogromcą kociego futra. Akcesoria opatrzone oryginalną nazwą FURminator to profesjonalny sprzęt, służący do wyczesywania sierści czworonogów. Na pierwszy rzut oka przypominają trochę zwykłe maszynki do golenia, które zamiast ostrzy wyposażono w grzebienie o bardzo gęsto rozstawionych ząbkach. Są one mocne i nieco ostrzejsze niż w zwykłych grzebieniach, ale odpowiednio wyprofilowane i dobrane do rodzaju sierści, nie robią krzywdy mruczkowi. Rączkę furminatora pokrywa guma, dzięki czemu wygodnie się ją trzyma, a podczas zabiegu nie wyślizguje się z dłoni. Każdy porządny furminator dla kota ma również specjalny przycisk, dzięki któremu usuniemy nadmiar futra nagromadzonego pomiędzy zębami.
Furminator to bezkonkurencyjne narzędzie, które dużo skuteczniej niż tradycyjne szczotki radzi sobie z wyczesywaniem kociej sierści. Dzięki niemu szybko usuniemy nadmiar futra i to w sposób całkowicie dla bezpieczny dla mruczka. Furminator dla kota » delikatnie wyczesuje okrywę wierzchnią wraz z podszerstkiem, nie raniąc ani nie podrażniając skóry pupila. Na rynku znajdziemy różne rodzaje furminatorów dla kotów, które dobieramy pod względem długości sierści. Dzięki temu jeszcze lepiej poradzimy sobie z niesfornymi kłaczkami.
Regularne stosowanie furminatora pozwala zredukować ilość gubionej przez mruczka sierści nawet o 90%. Co więcej narzędzie to delikatnie masuje skórę pupila, poprawia jej ukrwienie, stymuluje produkcję łoju, a także wzmacnia mieszki włosowe. Wszystko to sprawia, że nowe futro rośnie zdrowe, mocne i błyszczące.
↓ FURFLEX DLA KOTA ↓
Pamiętajmy o tym, że furminator stworzono z myślą o kotach posiadających podszerstek, a więc na przykład Maine Coone’ach, norweskich leśnych, rosyjskich niebieskich czy perskich. W większości przypadków można używać go także na zwykłych, nierasowych dachowcach. Wszyscy właściciele mruczków pozbawionych spodniej warstwy sierści, powinni wybrać tradycyjną szczotkę, która lepiej nadaje się do tego rodzaju włosa.
Używając furminatora pamiętajmy też o kilku zasadach. Po pierwsze, nigdy nie stosujemy go na mokrej sierści, ponieważ jest ona wtedy dużo bardziej podatna na wszelkie uszkodzenia. Po drugie, furminator nie nadaje się do rozplątywania kołtunów, do tego celu zawsze używajmy odpowiedniego grzebienia. Po trzecie, pociągnięcia furminatorem powinny być płynne. Kota czeszemy jednym długim ruchem od głowy po sam ogon. Niewskazane są krótkie, powtarzalne pociągnięcia w tym samym miejscu. W ten sposób szybko podrażnimy lub zadrapiemy delikatną skórę zwierzaka. I wreszcie po czwarte, pamiętajmy o umiarze! Furminator to naprawdę skuteczne narzędzie, które wyczesuje niebywałe ilości futra. Jeśli damy się ponieść emocjom, szybko wyczeszmy pupila niemal do zera.
↓ FURMINATOR DLA KOTA ↓
Zdjęcie: Fotolia.pl
Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Każdy opiekun kota przebywającego w domu przynajmniej raz staje przed wyborem żwirku do kuwety. Wybór ten jest o tyle ważny, że od niego zależy komfort samego kota, ale również domowników....
Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta, bo wszystko zależy od tego, czy nasz mruczek wychodzi na spacery sam czy z nami, czy jest kotem bardzo energicznym i szalonym,...
Kot to zwierzak, którego łatwo jest zabrać ze sobą w podróż. Niezależnie od tego, czy wybieramy się blisko, czy daleko. Bez różnicy, czy w trasę ruszamy własnym autem, autobusem, czy...