Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Zasady prawidłowego żywienia kotów perskich nie odbiegają od tych, które obowiązują przy żywieniu kotów w ogóle. Ponieważ jednak futro przedstawicieli tej rasy jest ich największą ozdobą i wymaga szczególniej pielęgnacji, warto w ich diecie uwzględnić składniki, które szczególnie korzystne wpływają na zdrowie skóry i włosów.
Dostępne w sklepach suche karmy dla kotów są już tak dobrej jakości, że mogą one być nawet jedynym składnikiem kociej diety. Nie potrzeba ani mięsa, ani innego pożywienia. A i futrzaki przyzwyczają się do takich posiłków i nie często nie oczekują innych przysmaków.
Dla kotów perskich najlepiej wybrać karmy, które cechują się duża zawartością biotyny i innych związków korzystnie wpływających na stan futra. Może to być np. karma Royal Canin Feline Hair&Skin 33, która zawiera olej sojowy, olej z ogórecznika, tran oraz wyjątkowy zestaw aminokwasów, witamin z grupy B, cynku i miedzi.
Royal Canin produkuje również specjalną karmę dla kotów perskich, o nazwie Persian. Jej receptura dostosowana jest do potrzeb futrzaków tej rasy, zawiera więc wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dzięki którym futro jest lśniące i puszyste.
Powyższe produkty przeznaczone są dla kotów dorosłych. Kocięta wymagają oczywiście innej diety. Musimy więc podawać im karmę dla kociąt. W tej chwili w naszych sklepach dostępny jest praktycznie tylko jeden rodzaj gotowego pokarmu, który dedykowany jest kociętom perskim – Royal Canin Persian Kitten. Pozostałe przeznaczone są dla wszystkich kociąt.
Potrzeby żywieniowe zmieniają się wraz z wiekiem, dlatego kociego seniora trzeba przestawić na karmę dla starszych kotów. Raczej nie znajdziemy takiej, która przeznaczona byłaby specjalnie dla kotów perskich, ale doskonale nadają się te dla wszystkich ras.
W sklepach zoologicznych dostępne są także kocie konserwy, które również możemy podawać persom. Wybór jest ogromny, i t zarówno pod względem marek, jak i smaków. Mokre karmy, takie jak Scheba, są doskonałym urozmaiceniem posiłków, ale nie podawałbym ich jako danie głównie. Niestety ich wadą jest to, że można je połknąć bez gryzienia, co skutkuje odkładaniu kamienia nazębnego i chorobami dziąseł.
Podobnie jest z takimi przysmakami, biały ser. Są cennym źródłem składników odżywczych dla kotów perskich, ale nie trzeba ich gryźć. Również zbyt mięso, choć jest doskonałym pokarmem dla kotów, nie przyczynia się do zdrowia jamy ustnej, jeśli jest zbyt drobno pokrojone.
Koty perskie cechują się bardzo płaskimi pyszczkami, dlatego trudniej jest im pobierać pokarm, szczególnie z wąskich i głębokich misek. Pamiętajmy, by podawać im jedzenie w płaskich miseczka o odpowiednio dużej średnicy.
Kot powinien mieć stały dostęp do suchej karmy i wody. Kocie konserwy, mięso i inne tego typu pokarmy podajemy w ilości, którą zwierzę jest wstanie szybko zjeść.
Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Schorzenia wątroby u kotów to nie przelewki. Jakiekolwiek zaburzenia pracy tego narządu mogą poważnie zagrozić zdrowiu naszego pupila, a nawet jego dalszemu życiu. W przypadku zdiagnozowania takiej choroby, konieczne jest...
Koty to prawdziwi mistrzowie kamuflażu. Mruczące zwierzaki nie mają w zwyczaju informować o swoich problemach zdrowotnych całego świata i często długo ukrywają swój ból. Dzięki bacznej obserwacji swojego pupila można...
Poranna pobudka, popołudniowa drzemka, a może wieczorne harce – mruczki potrafią doskonale rozplanować cały swój wolny czas. Wraz z porą dnia na ogół wyraźnie zmienia się zachowanie i aktywność futrzaków....