Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Ciepłe letnie dni sprzyjają długim wędrówkom w towarzystwie ukochanych czworonożnych przyjaciół. To właśnie o tej porze roku, gdy późno robi się ciemno i gdy zazwyczaj mamy choć parę dni urlopu, zdecydowanie częściej wybieramy się z naszymi psiakami na włóczęgi po parkach i lasach. I choć wyprawy takie są niezwykle przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, warto podczas nich pamiętać o zabezpieczeniu zwierzaka przed kleszczami.
Zazwyczaj o kleszczach zaczynamy myśleć wraz z nadejściem wakacji. Wtedy też szukamy preparatów, które przed tymi pajęczakami skutecznie uchronią nasze zwierzaki. Faktycznie naszych czworonożnych przyjaciół kleszcze najczęściej atakują w letnich miesiącach. Wcale nie znaczy to jednak, że pajęczaki te żerują tylko o tej porze roku.
W sezonie letnim z psiakami regularnie chadzamy na spacery do lasu, parku bądź na łąkę. Stąd też wzrasta wówczas ryzyko natknięcia się na kleszcze. Pamiętać musimy jednak o tym, że wbrew pozorom pajęczaki te nie potrzebują bardzo wysokich temperatur, by obudzić się do życia. Żerowanie rozpoczynają one już przy 5-10°C oraz wilgotności sięgającej ok. 80%. Sposobem tym w naszej szerokości geograficznej pasożyty te aktywne są od marca aż do listopada, a więc przez większą część roku.
Dodatkowo miejmy na uwadze fakt, że kleszcze coraz częściej pojawiają się na terenach miejskich. Natknąć możemy się więc na nie również w parkach oraz w przydomowych lub działkowych ogródkach. Niezależnie więc od tego, czy z psiakiem udajemy się na dalekie wyprawy, czy chadzamy z nim tylko po najbliższej okolicy, powinniśmy zabezpieczyć go przed kleszczami.
↓ SPRAYE PRZECIW KLESZCZOM DLA PSA ↓
W walce z kleszczami najskuteczniejsze okazują się chemiczne preparaty w składzie swym zawierające substancje biobójcze. Wśród tych zdecydowanie najlepiej spisują się tabletki, obroże i środki typu spot on aplikowane na skórę. Nieco mniejszą skuteczność wykazują spraye ochronne. Wybierając odpowiedni preparat przeciwkleszczowy dla psa », pamiętać powinniśmy jednak o tym, że najlepiej działające środki, jednocześnie najsilniej ingerują też w organizm zwierzaka. Nic więc dziwnego, że tabletek nie dostaniemy w sklepie, a tylko u weterynarza. Zaleca się też, by tej formy ochrony nie używać ciągle, a tylko w szczycie kleszczowego sezonu. Gdy inwazja kleszczy jest największa, stosować możemy też równolegle różne preparaty. Zawsze pamiętajmy jednak o tym, że sięgając po parę środków naraz, zaczerpnąć powinniśmy porady u weterynarza.
↓ KROPLE SPOT ON DLA PSA ↓
Jeśli chcemy skutecznie zabezpieczyć psa przed kleszczami, ściśle przestrzegajmy wskazówek zawartych na etykiecie wybranego produktu. Przede wszystkim na uwadze musimy mieć więc wagę psa oraz to, jak długo działa konkretny preparat. Najdłużej ochronę zapewniają obroże antykleszczowe, gdyż te skuteczność wykazują nawet przez 8 miesięcy. Tabletka działa przez 12 tygodni, środki typu spot on aplikowane muszą być zaś co miesiąc. Inną ważną kwsestią jest przestrzeganie daty przydatności danego środka i niestosowanie przeterminowanych specyfików.
↓ OBROŻE PRZECIWKLESZCZOWE DLA PSA ↓
Nawet wówczas, gdy wydaje się nam, że wybraliśmy najlepszy preparat na kleszcze dla psa », nie powinniśmy rezygnować z codziennego przeglądania futra. Środki antykleszczowe często uniemożliwiają tym pasożytom żerowanie na psie. Kleszcze wciąż mogą jednak spacerować po psiej sierści, a tym samym i trafiać do naszych domów. W takiej sytuacji regularne kontrole pomogą nam w porę odnaleźć niechcianych gości i zapobiec temu, by zaatakowali oni nas samych.
Nie wszystkie środki przeciwskleszczowe dla psów » wykazują się 100% skutecznością. Sprawdzanie psiego futra pozwoli nam więc też w porę wykryć te kleszcze, które zdołały jednak wbić się w skórę zwierzaka. Większość zachorowań następuje wówczas, gdy kleszcz w ciele ofiary przebywał długo, a więc minimum 24 godziny. Przeglądu sierści dokonywać powinniśmy więc codziennie. Na pewno zaś z czynności tej nie możemy rezygnować po powrocie z długiej wędrówki.
↓ PREPARATY PRZECIWKLESZCZOWE DLA PSA ↓
Zdjęcie: © lobodaphoto — stock.adobe.com
Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Nawet u najbardziej zadbanych psów mogą tworzyć się kołtuny. Bardzo trudno jest usunąć je przy pomocy zwykłego grzebienia, a rozcinanie przy rozcinaniu kołtuna nożyczkami łatwo psa skaleczyć. Lepiej użyć tak...
Wraz z nadejściem cieplejszych dni powraca problem kleszczy. Nie podlega dyskusji, że psy chronić trzeba przed tymi wywołującymi groźne choroby pasożytami. Aplikacja środków na kleszcze jest zadaniem, z którym szybko...
Historia karm Evanger's dla psów zaczęła się w 1935 roku w Stanach Zjednoczonych. Założyciel firmy Evanger's Dog & Cat Food Company wytwarzał wówczas z czystego mięsa karmę dla swojego doga...