Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Pielęgnacja sierści psów rasy Husky nie jest tak skomplikowana i pracochłonna, jak mogłoby się wydawać. Będąc właścicielem takiego czworonoga wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zabiegach, takich jak wyczesywanie oraz szczotkowanie sierści. Od czasu do czasu konieczne mogą być także kąpiele, ale prawdziwym kluczem do sukcesu jest właściwa, pełnowartościowa dieta. Jak zadbać o sierść psa rasy Husky?
Natura wyposażyła Husky w grubą, dwuwarstwową sierść, dzięki której psy radzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych - podczas śnieżyc, ulewnych deszczy, niskich oraz wysokich temperatur. Tak bujna sierść wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ obfity podszerstek miewa tendencję do filcowania. Najważniejsze jest systematycznie szczotkowanie sierści czworonoga. Dzięki temu rozdzielimy podszerstek i usuniemy martwe włosy, które zalegając w futrze utrudniają wentylację skóry i stwarzają ryzyko podrażnień.
O ile nasz pupil nie jest psem wystawowym wystarczy, że wyczeszemy go 1-2 razy w tygodniu. Częstsze szczotkowanie huskiego może okazać się koniecznie w okresie największego linienia, czyli wiosną oraz jesienią. Wtedy powinniśmy czesać psa nawet kilka razy dziennie, ponieważ zalegające w futrze martwe włosy mogą powodować odparzenia na skórze i utrudniać wzrost nowych włosów. Częstsze zabiegi pielęgnacyjne potrzebne są także psom wystawowym, które podczas zawodów muszą się należycie prezentować.
↓ SZCZOTKI DLA HUSKIEGO ↓
Gęstej sierści haskiego nie wyczeszemy zwykłym grzebieniem. Potrzebne będą do tego odpowiednie akcesoria, przede wszystkim twarda, włosiana szczotka, której szczecina sięgnie aż do skóry zwierzaka. Do rozczesywania sierści huskeigo może przydać się także szczotka druciana o gładko zakończonych ząbkach, która rozdzieli podszerstek zapobiegając jego filcowaniu. Do usuwania włosia z podszerstka potrzebna będzie także pudlówka, czyli specjalna szczotka z dużą ilością zagiętych i gładko zakończonych ząbków. Wielu właścicieli chwali sobie także furminator dla psa » . Narzędzie to sprawdza się zwłaszcza w pielęgnacji pupili o gęstym, obficie liniejącym futrze. Dzięki niemu możemy szybko i sprawnie wyczesać całego zwierzaka, usuwając więcej włosów i ograniczając ilość gubionej przez niego sierści.
↓ FURMINATOR DLA PSA ↓
Aby ułatwić sobie zadanie rozczesania sierści pupila możemy spryskać ją specjalnym preparatem z odżywką. Dzięki niej futro psa stanie jest miękkie i bardziej puszyste.
Husky nie znoszą kąpieli. Chyba nie ma drugiego psa, który tak zaciekle wzbraniałby się przed wodą i uparcie uciekał z wanny przy każdej próbie zmoczenia. Na szczęście częste mycie nie jest tym zwierzakom potrzebne. Kąpiel huskeigo raz na trzy miesiące powinna wystarczyć w zupełności. Gruntowne mycie i szorowanie psa wskazane jest jednak po każdym okresie linienia. Podczas kąpieli usuniemy resztki martwego włosia oraz naskórka, a także pobudzimy sierść do wzrostu.
Szampon, w którym kapiemy haskiego zawsze powinien być rozcieńczony z wodą. Dla tej rasy polecane są zwłaszcza szampony proteinowe, które nie zmiękczają włosa oraz preparaty intensyfikujące kolor. Po jego spłukaniu możemy nanieść też odżywkę, która odbuduje strukturę włosa i wzmocni mieszki włosowe. Jeśli nasz pupil często się brudzi, powinniśmy sięgnąć po specjalny suchy szampon dla psa. Środki te dostępne są w sklepach zoologicznych Kakadu w postaci pudrów lub aerozoli. Wystarczy rozprowadzić je na całej powierzchni sierści pupila, pozostawić na kilka minut, a następnie dokładnie wyczesać. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie mniej stresujące dla czworonoga.
↓ SZAMPONY DLA HUSKIEGO ↓
Pamiętajmy, że największy wpływ na stan sierści naszego czworonoga ma dieta. To, co trafia do miski pupila zawsze odbija się na jego zdrowiu, kondycji oraz wyglądzie. Karma uboga w odpowiednie składniki odżywcze oraz złe warunki bytowe psa mogą sprawić, że jego futro stanie jest rzadsze i pozbawione blasku. W jadłospisie psa rasy Husky nie może zbraknąć wysokiej jakości białka zwierzęcego, tłuszczy oraz witamin i minerałów. Szczególnie ważne dla zdrowej, gęstej sierści są witaminy z grupy B, witamina A, biotyna oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Jeśli sierść huskiego staje się matowa i łamliwa, to znak, że w jego diecie brakuje ważnych składników odżywczych.
↓ KARMA DLA PSÓW RASY HUSKY ↓
Zdjęcie: Fotolia.pl
Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Kaganiec dla psa kup w e-sklepie Kakadu » Kaganiec dla psa trzeba dobierać bardzo starannie. Odpowiedni rozmiar jest ważny nie tylko dlatego, by zwierzak nie mógł go sobie zdjąć, ale...
Podróże z pupilem potrafią dostarczyć wielu ekscytujących wrażeń. Zanim jednak przyjdzie nam cieszyć się z upragnionego wypoczynku, musimy zadbać o to, aby przejazd był całkowicie bezpieczny – nie tylko dla...
Obdarzony puszystym, śnieżnobiałym futrem samojed zawsze prezentuje się zjawiskowo. Wyjątkowa uroda to jednak niejedyny atuty tej rasy. Samojed na co dzień zaraża pozytywnym podejściem do życia. Pies ten potrafi też...