Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Smakołyki dla szczeniaka są wspaniałą nagrodą, smacznym urozmaiceniem diety, a często również dają mu zajęcie. Pamiętajmy tylko, by nie stały się głównym składnikiem diety naszego pupila, której podstawą jest karma dla psa.
Najmłodszym szczeniakom lepiej nie podawać zbyt dużo smakołyków. Szczególnie tych ciężkostrawnych, np. kości. Ich żołądki dopiero przystosowują się do trawienie stałego, różnorodnego pokarmu, dlatego delektowanie się takim smakołykiem mogłoby skończyć się biegunką.
Starszym szczeniakom natomiast możemy podawać już różnorodne smakołyki. W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy mnóstwo psich przysmaków. Jest w czym wybierać.
Większość psów bardzo lubi psie ciasteczka, które podobne są do ludzkich herbatników, ale nie zawierają cukru. A przynajmniej nie powinny go zawierać. Tego rodzaju smakołyk, szczególnie o małych rozmiarach może doskonałą nagrodą, którą będziemy używać przy nauce dobrego zachowania.
Niektórzy producenci wypuszczają na rynek specjalnie przeznaczone ciastka dla szczeniąt. Są one wzbogacane o witaminy i minerały, które potrzebuje rozwijający się organizm psa. Przykładem mogą być ciastka Eukanuby Healthy Extras Puppy & Junior.
Niestety większość z tych przysmaków zawiera zboża. Nie nadają się zatem w ogóle dla szczeniąt, które wykazują reakcje alergiczne na białko zbożowe.
Produkowane ze skóry cielęcej lub wołowej „kości” są świetną przekąską dla nieco starszych szczeniąt. Takich, których układ trawienny radzi już sobie z różnymi pokarmami.
Kości ze skóry i inne tego typu przysmaki mają tę zaletę, że nie poddają się tak łatwo szczenięcym zębom. Nasz pupil musi się sporo natrudzić, by je pogryźć i zjeść. Są z tego dwie korzyści. Po pierwsze psiak ma zajęcie, a po drugie masuje sobie dziąsła, co sprzyja higienie jamy ustnej.
Ze skóry produkowanych jest wiele różnych smakołyków. Nie wszystkie mają kształt kości. Często nadaje im się wygląd na przykład butów. Niektórzy właściciele nie chcą jednak kupować takich bucików do gryzienia, ponieważ obawiają się, że ich szczeniak nauczy się w ten sposób niszczyć ich własne obuwie. Nie ma obawy! Dla psa wygląd nie jest ważny, liczy się zapach, a buty-gryzaki nie pachną tak, jak ich pierwowzór.
↓ PRZYSMAKI ZE SKÓRY DLA STARSZYCH SZCZENIAKÓW ↓
Mięsne przysmaki dla szczeniąt miewają kształt kostek lub pasków. Nie są to jednak kawałki mięsa, lecz produkty, które wyrabia się głównie ze zbóż z dodatkiem mięsa lub nawet samych substancji smakowych i zapachowych.
Generalnie tego typu smakołyki przeznaczone są dla starszych szczeniąt, u młodszych mogą wywołać sensacje żołądkowe. Ze względu na zawartość zboża lub mięsa drobiowego, niektóre z nich nie nadają się dla szczeniąt, które wykazują reakcje alergiczne na te składniki.
↓ PRZYSMAKI DLA SZCZENIAKA ↓
Starszym szczeniakom możemy podawać takie przysmaki, jak suszone mięso czy suszone żwacze wołowe ». One również dostępne są w sklepach zoologicznych Kakadu.
Ze wszystkich psich smakołyków, te są najbardziej naturalnymi produktami. Czyli najzdrowszymi, bo w minimalnym stopniu przetworzonymi.
↓ ŻWACZE WOŁOWE DLA SZCZENIAKÓW ↓
Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com
Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...
Nasz czworonóg jest wspaniały i wyjątkowy, a my chcemy wykorzystać jego potencjał genetyczny? W głowie z pewnością kiełkuje nam myśl o założeniu własnej hodowli, a oczami wyobraźni widzimy już naszego...
Suche karmy Dog Chow dla psów to kolejna linia produktów wytwarzanych przez znany na całym świecie koncern Nestlè Purina. Innymi karmami dla zwierząt tej firmy są Pro Plan dla psów,...
Czy twój pies niszczy wszystko, gdy zostaje sam w domu? Czy wyje i szczeka nieprzerwanie w takich sytuacjach? Czy załatwia potrzeby fizjologiczne w mieszkaniu, gdy nikogo w nim nie ma?...