bidon dla psa na letni spacer

Bidon dla psa na letni spacer

Lato to doskonały czas na dłuższe spacery z psiakiem, a także na wypady poza miasto, aby zrelaksować się w lesie, nad stawem albo rzeką. Oczywiście na długie zabawy i wypoczynek w terenie potrzebujemy odpowiedniego zestawu, czyli takiej mini wyprawki podróżnej. Dzięki temu nie zabraknie nam niczego, kudłacz będzie bezpieczny i razem z nami spędzi beztrosko czas. Wśród rzeczy, które wchodzą w skład takiej wyprawki, jest również specjalny bidon na wodę dla psa. Kiedy temperatury idą w górę, jest to niezbędne akcesorium spacerowe i warto o nim pamiętać nawet wtedy, kiedy wybieramy się tylko na spacer wokół bloku. Im wyższe temperatury, tym taki bidon bardziej się przyda naszemu pupilowi.

Wakacje z psem

 

 

Odwodnienie jest bardzo groźne dla psa

Psiaki nie mają, niestety, dobrego systemu schładzania organizmu. Gruczoły potowe w ich ciele są naprawdę nieliczne i znajdują się między poduszkami łap. Podstawowym sposobem ochładzania się jest zatem ziajanie. Bardzo ważne jest, aby nasz pupil mógł szeroko otworzyć pysk i wystawić język – tylko dzięki temu ziajanie będzie możliwe i skuteczne. Dlatego w żadnym wypadku nie wolno zakładać kudłaczowi ciasnego kagańca, który uniemożliwia rozwarcie szczęk. Dotyczy to zwłaszcza modeli weterynaryjnych oraz materiałowych, które są zabudowane i szczelnie otulają cały pysk. Jednak nawet ziajanie przy dużym upale może zwierzakowi nie wystarczyć. Trzymajmy się zacienionych miejsc, dobrze też wybrać na wycieczkę taką okolicę, w pobliżu której znajdziemy zbiornik wodny, w którym psiak może bezpiecznie się zanurzyć. Zadbajmy tez koniecznie o świeżą wodę i miejmy ją zawsze pod ręką. Psiak musi regularnie uzupełniać płyny w organizmie, bo inaczej dojdzie do przegrzania albo nawet udaru. To bardzo niebezpieczne i może się tragicznie skończyć!

Dlaczego pies nie powinien pić brudnej wody?

W parkach i lasach zazwyczaj spokojnie daje się znaleźć naturalne źródło wody. Może to być rzeka, staw, fontanna albo nawet kałuża. Dlaczego lepiej jest, aby psiak nie pił z niej wody? Ponieważ może być zanieczyszczona. O ile pływające w wodzie brudy, kwitnące glony lub benzynę zauważymy gołym okiem, o tyle pasożyty i bakterie są niewidoczne. Razem z taką brudną wodą mogą dostać się do organizmu pupila i rozpocząć niszczycielskie życie. Wiele psiaków właśnie w ten sposób zaraża się pasożytami, przede wszystkim w postaci jajek, niewidocznych tak po prostu w wodzie. Oczywiście, zwierzaki żyjące na wolności piją tylko taki rodzaj wody i doskonale sobie radzą, ale są bardziej uodpornione i przyzwyczajone. Domowy psiak, a zwłaszcza kudłacz rasowy, ma delikatniejszy organizm i lepszym pomysłem jest noszenie ze sobą wody wraz z pojemnikiem, z którego da się tę wodę wypić.

↓ PRZENOŚNE POIDŁO DLA PSA ↓

Bidon na wodę dla psa

Bidon albo butelka na wodę to lekkie i bardzo praktyczne akcesorium spacerowe. W zależności od wielkości pojemnika może on pomieścić ćwierć litra, pół litra lub więcej płynu. Wszystko należy od tego, jakiej wielkości mamy psiaka i ile wody potrzebuje. Mały pekińczyk wypije z pewnością mniej od owczarka niemieckiego, ale oczywiście nie o sam rozmiar psiaka tutaj chodzi, bo wiele zależy jeszcze od tego, jak aktywny jest ulubieniec i jaką mamy temperaturę. W gorące dni trzeba podawać naprawdę sporo płynów. O wiele lepsze dawkowanie to często, ale małymi łykami. W ten sposób mamy pewność, że psiak jest nawodniony. Możemy także podawać wodę z elektrolitami. W trakcie afrykańskich upałów to często doskonałe wyjście, zwłaszcza jeśli nasz czworonóg jest typem bardzo aktywnym. Unikajmy też szaleństw na pełnym słońcu, szczególnie w godzinach najintensywniejszej operacji słonecznej. Bidon dla psa to takie przenośnie poidełko. Zazwyczaj wyposażony jest też w miskę, więc mamy od razu dwa w jednym. Ważne, aby został wykonany z nietoksycznych materiałów i był odporny na wstrząsy oraz zarysowania. Większość bidonów jest wykonana z wysokiej jakości plastiku. Są lekkie, wytrzymałe i do tego łatwo je wyczyścić. Możemy jednak zdecydować się również na model aluminiowy. Kolor wybierajmy według własnych upodobań, bo psiakowi na pewno nie zrobi różnicy, czy pije z bidonu czerwonego, zielonego, czy z takiego w szkocką kratę. Wiele bidonów ma też sznurek, dzięki któremu łatwiej go przymocować do plecaka albo torby. Wlewajmy do niego letnią wodę, bo lodowata wcale nie przysłuży się psiakowi. Nie stawiajmy go też na pełnym słońcu, bo szybko zrobi się naprawdę ciepła, trochę jak zupa. Przed wyruszeniem w drogę upewnijmy się zawsze, czy nasz bidon dla psa jest szczelnie zamknięty i nie przecieka.

↓ BIDON DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu