{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zabawa z psem na świeżym powietrzu – 6 praktycznych porad

Zabawa z psem to coś znacznie więcej niż rozrywka czy sposób na nudę. To także świetne narzędzie socjalizacyjne, pomocne w wychowaniu i budowaniu więzi z pupilem. Jak bawić się z psem na świeżym powietrzu, by w pełni wykorzystać ten potencjał? Podpowiadamy!

Dlaczego warto bawić się z psem?

Właściwie zorganizowana i przemyślana zabawa z psem może mieć mnóstwo korzyści. Po pierwsze, zabawa uspokaja psa i pozwala mu rozładować nadmiar energii. Pupil może wybiegać się, zmęczyć, a potem wrócić do domu spokojny, wyciszony i gotowy do drzemki.

Zabawę z psem warto postrzegać też jak kolejny sposób komunikacji z pupilem. Nauka poprzez zabawę to chyba najprostszy sposób wychowania czworonoga i wyrobienia w nim prawidłowych, porządnych nawyków. Bawiąc się, budujemy także relację z psem, wzmacniamy jego pewność siebie oraz zaufanie do nas, jako przewodnika.

Jak bawić się z psem? 6 praktycznych wskazówek

W zabawie z psem chodzi przede wszystkim o… dobrą zabawę. Warto podkreślić, że dotyczy to obu stron, to znaczy zarówno pies, jak i jego człowiek mają mieć frajdę ze wspólnej zabawy. A jeśli uda się przemycić do niej trochę nauki i szkolenia, tym lepiej. Oto kilka prostych zasad, które sprawią, że zabawa z psem stanie się ciekawa i satysfakcjonująca!

  1. Wybieramy zabawę, która podoba się nam i psu

Zabawa najlepsza jest wtedy, gdy sprawia frajdę zarówno nam, jak i zwierzakowi. Jeśli jakaś forma aktywności nie bardzo nam odpowiada, to nie ma sensu się do niej zmuszać. Pies wyczuje naszą niechęć i zniecierpliwienie, a to odbierze mu całą radość ze wspólnej zabawy.

Oczywiście wybierając zabawę, trzeba wziąć pod uwagę preferencje czworonoga. Psy są bardzo różne – jedne uwielbiają biegać, inne preferują zabawę gryzakiem, a jeszcze inne kochają harce w wodzie. Warto szukać kompromisu albo sposobów na połączenie tego, co sprawia frajdę psu i odpowiada również nam.

  1. Próbujmy różnych form aktywności

Jeśli mamy psa od małego, to już od początku warto zachęcać go do różnych form aktywności. Jeśli nauczymy go czerpać satysfakcję z każdej zabawy, tym więcej możliwości będziemy mieć w przyszłości.

Postarajmy się zaoferować psu jak najwięcej rodzajów aktywności. Przedstawmy mu piłkę i frisbee, zapoznajmy z szarakiem, matą węchową oraz kongiem. Jeśli podejdziemy do tego z odpowiednim nastawieniem, próbowanie nowych rzeczy może sprawić psu wielką frajdę. Dzięki temu lepiej poznamy jego preferencje i rozwiniemy w nim szereg nowych umiejętności.

 

↓ ZABAWKI KONG DLA PSA ↓

 

  1. Zadbajmy, by zabawa dawała psu satysfakcję

Najprostsza odpowiedź na pytanie, jak bawić się z psem, brzmi: tak, aby miał z niej satysfakcję. Powinniśmy zatem dobrać zabawę i poziom jej trudności tak, by stanowiła pewne wyzwanie, ale była możliwa do wykonania. Długodystansowe biegi nie będę właściwe dla psów starszych, a aportowanie w wodzie zbyt trudne dla psa, który dopiero oswaja się z wodą.

Pies musi mieć poczucie, że zabawa może skończysz się sukcesem. Dlatego właśnie warto też pozwalać psu wygrywać. Jeśli bawimy się szarpakiem, nie odpuszczajmy zbyt szybko, ale wyczujmy moment, w którym należy pozwolić psu przejąć zabawke. Dzięki temu zwiększymy jego pewność siebie oraz motywację do kolejnych prób.

  1. Dobierzmy właściwy czas i miejsce zabawy

Pies nie zawsze ma ochotę na zabawę. Jeśli jest zmęczony, zbiera się do drzemki albo akurat węszy za czymś na spacerze, może nie być zainteresowany bieganiem za piłką. Na długi spacer połączony z zabawą warto zabrać psa, gdy wracamy z pracy. Pies jest wtedy stęskniony i znudzony samotnym przesiadywaniem w domu. Wtedy będzie miał najwięcej chęci i motywacji do zabawy.

Ważne jest także miejsce. Pies musi czuć się pewnie i swobodnie podczas zabawy. Jeśli więc dopiero uczymy szczeniaka albo opiekujemy się psem wycofanym i lękliwym, wybierzmy do zabawy miejsca mniej tłoczne i zaciszne.

  1. Wybieramy właściwą zabawkę

Kolejna ważna kwestia to wybór zabawki. Należy dobrać ją tak, aby można było używać jej na świeżym powietrzu i w różnych warunkach pogodowych. Wszystkie pluszaki niestety raczej odpadają, ale piłka czy frisbee to już dużo lepszy wybór. Zabawka powinna być dobrze widoczna na trawie, ziemi czy w wodzie, więc wybierajmy akcesoria w jaskrawych barwach.

Zabawkę powinniśmy dopasować też do wielkości pupila. Małe szczenię czy drobny psiak raczej nie chwyci w pyszczek grubego sznura do przeciągania. Będzie mu po prostu niewygodnie. Zabawka nie powinna być też zbyt duża ani za ciężka dla psa.

  1. Nauka poprzez zabawę

Zabawa na świeżym powietrzu to doskonała okazja do nauczenia psa kilku nowych zasad poprawnego zachowania. Zabawa, w której uczestniczy opiekun, jest dla psa formą nagrody, więc warto to wykorzystać. Jeśli tylko zachęcimy psa do pracy pochwałami i małymi nagrodami pod postacią przysmaków, to trening nowych umiejętności może nawet stać się osobną formą zabawy z psem.

↓ DO BIEGANIA Z PSEM ↓

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu