Wyprawka dla gryzoni

Wyprawka dla gryzoni

Gryzoń gryzoniowi nie równy. W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele różnych gatunków gryzoni, od popularnych chomików po rzadkie myszy kolczaste. Każdy z nich ma swoje wymagania. Wybór odpowiednich akcesoriów dla gryzoni musi być tym wymaganiom podporządkowany.

Pokarm dla gryzoni

Pokarm dla gryzoni to bardzo ogólne pojęcie. Różne gatunku mają przecież różne wymagania żywieniowe. Istnieją co prawda na rynku karmy określane mianem „pokarmu dla gryzoni”., jednak jako postawa diety nadają się tylko dla niektórych gatunków – zależnie od swojego składu. Dla innych mogą być jedynie uzupełnieniem.

Korzystniej jest zatem stosować pokarmy przeznaczone konkretnie dla hodowanego zwierzaka lub pokarmy dla gatunków o zbliżonych i takich samych wymaganiach żywieniowych.

Firmy te produkują również różnego rodzaju smakołyki dla gryzoni. Od rozmaitych dropsów po kolby dla gryzoni. Są one także godne polecenia jako doskonałe urozmaicenie diety.

Klatka dla gryzoni

To samo dotyczy klatek dla gryzoni. Trudno jest porównywać ze sobą chomika i świnkę morską. Decyzja o zakupie konkretnego gatunku zobowiązuje do kupna odpowiedniej dla niego klatki. Innej dla chomika, innej dla świnki, a jeszcze innej dla koszatniczki.

Wiele klatek jest w pełni wyposażona. W komplecie ma domek, miski, poidło, tunele, itp. Pozostaje już tylko kupić zwierzaka, ściółkę i jedzenie.

Ściółka dla gryzoni

Dno klatki należy pokryć warstwą odpowiedniej ściółki dla gryzoni i królików.

Mogą to być trociny, ale na przykład dla świnek morskich lepiej nadaje się ściółka dla gryzoni w postaci drewnianego granulatu.

Miski dla gryzoni

Mogą to być miski plastikowe, jednak niektóre gryzonie z upodobaniem gryzą wszelkie plastikowe elementy, dlatego w ich przypadku lepiej stosować miski ceramiczne lub metalowe. Wodę podaje się w pojnikach.

Domki dla gryzoni

W naturze gryzonie zamieszkują nory i jamy, dlatego najlepszym miejscem do spania są domki dla gryzoni. Oczywiście odpowiedniej wielkości.

Zabawki dla gryzoni

Gryzonie nie bawią się tak, jak koty czy psy. Ich główną rozrywką jest bieganie i wspinanie. Warto zatem zamontować w klatce różnego rodzaju drabinki, kołowrotki, huśtawki, tunele lub bawełniane sznury.

Inne akcesoria dla gryzoni

W sklepach dostępne są również inne akcesoria dla gryzoni. Szampony, szczotki, szelki, i wiele innych.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu