transporter dla szczura 938x535 - Transporter dla szczura

Transporter dla szczura

Podróże i związana z nimi zmiana otoczenia zawsze wiążą się dla zwierząt z mniejszym lub większym stresem. Nie da się jednak ukryć, że wyjazdy z milusińskimi są często po prostu nieuniknione. Także właściciele szczurów muszą być więc przygotowani na to, że któregoś dnia będą musieli przewieźć swojego pupila do weterynarza lub wyruszyć z nim na wakacje. Aby ułatwić gryzoniowi podróż, trzeba zakupić dla niego bezpieczny i wygodny transporter. Jaki będzie jednak najlepszy dla szczura?

Jak bezpiecznie przewozić szczura?

Każdy wyjazd ze szczurem warto starannie zaplanować. Zwierzaki, które nigdy wcześniej nie podróżowały, mogą być szczególnie zaniepokojone nową sytuacją. Bardzo istotne jest więc, by postarać się choć trochę ograniczyć ich stres. Szczury dysponują wyjątkowo rozwiniętym węchem, dlatego warto zaoferować im w czasie transportu coś o znajomym zapachu. Może to być choćby partia dotychczasowej ściółki gryzonia. Jeśli utrzymujemy kilka zwierzaków, powinniśmy przewozić je razem. Obecność towarzyszy potrafi wzmocnić u gryzoni poczucie bezpieczeństwa. Nie można zapominać również o zapewnieniu pupilowi odpowiednich warunkach w czasie transportu. Zadbajmy o to, by w pojeździe nie było ani zbyt gorąco, ani za zimno. W razie potrzeby należy ograniczyć dopływ niepokojących dla szczura bodźców, np. częściowo przysłaniając okno lub nakrywając fragment transportera. Pamiętajmy też, aby zabezpieczyć pojemnik, w którym przewozimy zwierzaka, przypinając go pasami. Podczas podróży nasz pupil musi mieć dostęp do wody, a jeżeli planujemy długą jazdę – również do jedzenia. Warto zabrać ze sobą zapas karmy dla szczura » – jej zmiana podczas wyjazdu mogłaby negatywnie odbić się na zdrowiu gryzonia. Należy też zasięgnąć informacji, gdzie w okolicy, do której wyjeżdżamy, znajduje się weterynarz specjalizujący się w leczeniu małych ssaków.

Szczury to bardzo inteligentne stworzenia, dlatego powinniśmy budować u nich pozytywne skojarzenia związane z transporterem i z samą podróżą. Udostępnijmy pupilowi pojemnik podróżny jeszcze w warunkach domowych. Niech będzie to miejsce świetnej zabawy lub doskonała stołówka. Również krótkie przejażdżki pozwolą stopniowo przyzwyczaić gryzonia do podróżowania.

Na co zwrócić uwagę, wybierając transporter dla szczura?

Transporter musi zapewniać naszemu pupilowi bezpieczeństwo i komfort w czasie podróży (dowiedz się, jak wybrać najlepszy transporter dla szczura KLIK). Bez wątpienia powinniśmy więc zwrócić uwagę na jego wytrzymałość. Warto zdecydować się na pojemnik wykonany z solidnych materiałów, które nie łatwo będzie naszemu zwierzakowi pogryźć. Dodatkowo transporter nie powinien posiadać żadnych ostrych elementów. Bardzo istotny jest też jego rozmiar. Musi być na tyle duży, by zwierzak mógł wykonywać w nim wszystkie podstawowe ruchy. Jeżeli planujemy przewozić kilka zwierzaków, musimy zaopatrzyć się oczywiście w znacznie większy transporter. Wszystkie gryzonie powinny mieć w nim zapewnioną własną przestrzeń. Ważnym elementem każdego pojemnika podróżnego są otwory wentylacyjne. Muszą być na tyle liczne, aby szczur zawsze miał dostęp do świeżego powietrza. Najlepiej, gdy są umieszczone zarówno po bokach, jak i na górze – taka ich lokalizacja zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Transporter powinien także ograniczać stres zwierzaka. Z tego względu warto, aby jego boczne ścianki były nieprzezroczyste. Nie można zapominać również o własnej wygodzie. Upewnijmy się więc, że transporter posiada wygodną rączkę, a przy tym jest łatwy w czyszczeniu.

↓ POKARM DLA SZCZURA ↓

Jaki model transportera wybrać dla szczura?

Przewożenie szczura w tekturowym pudełko z pewnością nie jest nigdy właściwym rozwiązaniem. Dla małych zwierząt na ogół najlepiej nadają się transportery wykonane z plastiku. Są one lekkie, przewiewne, a poza tym zazwyczaj ich mycie nie nastręcza dużych trudności. Wśród plastikowych pojemników prym wiodą akcesoria wyposażone w górne otwarcie. Znacząco ułatwia ono dostęp do zwierzaka. Co więcej, przezroczysta pokrywa umożliwia obserwowanie poczynań pupila. Warto wybierać transportery z antypoślizgowym dnem, które zwiększa komfort podopiecznego. Niektóre pojemniki posiadają też dodatkowe zabezpieczenia i blokady, które gwarantują, że gryzoń przypadkowo nie wydostanie się z transportera.

↓ TRANSPORTER DLA SZCZURA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.