szelki dla kota

Szelki dla kota

W przypadku kota obroża sprawdzi się wówczas, gdy w udziale przypadnie jej funkcja przeciwpchelnej ochrony bądź akcesorium, do którego przymocowywana jest adresówka. Nigdy nie powinniśmy jednak wprost do niej dopinać smyczy. Nie jest tajemnicą, że koty można wyprowadzać na spacery. Jeśli nie chcemy, by pupil nasz sam wychodził z domu, wspólne wyprawy okazać mogą się całkiem dobrym rozwiązaniem. Do wojaży takich musimy się jednak należycie przygotować, a więc kupić dobrze dobrane szelki dla kota.

Jakie szelki dla kota wybrać?

 

Dlaczego kota wychodzącego na spacer trzeba ubrać w szelki?

W przeciwieństwie do większości psów, koty posiadają bardzo delikatne gardła. Jeśli więc smycz dopniemy wprost do obroży, przy niewielkim już szarpnięciu poważnie uszkodzić możemy kocią tchawicę (dowiedz się, czy szelki dla kota są lepsze od obroży KLIK). Koty na spacerze zachowują się zupełnie inaczej niż psiaki. O ile więc psa przy odrobinie cierpliwości i dobrych chęci nauczymy grzecznie chadzać przy nodze, o tyle kot z umiejętnością tą raczej nie będzie chciał się zaznajomić. Nie liczmy więc na to, że w ramach spaceru z mruczkiem utniemy sobie przechadzkę po osiedlowej czy parkowej alejce. Czworonoga takiego zdecydowanie lepiej jest zabrać do ogródka, gdzie spokojnie podążać będziemy mogli jego tropem. Nawet więc, gdy pupil nasz jest grzecznym zwierzakiem, na podwórku musimy być gotowi na jego nagłe zrywy i susy. W takiej zaś sytuacji wręcz nieodzowne okażą się szelki.

↓ SZELKI DLA KOTA ↓

Na co zwrócić powinniśmy uwagę, wybierając szelki dla kota?

Tak jak i inne kocie akcesoria, również szelki dla kota występują w wielu różnych odsłonach. Niezależnie jednak od tego, jaki model i jaka kolorystyka przypadnie nam do gustu, przede wszystkim zadbać musimy o to, by szelki pasowały na naszego pupila pod względem rozmiaru (poczytaj więcej, jak dobrać szelki dla kota KLIK). Szelki zbyt ściśle opasające ciało będą uwierać zwierzaka, krępować jego ruchy, a nawet ocierać skórę i niszczyć futro. Zbyt luźne wyjściowe ubranko sprawi z kolei, że kot będzie mógł zerwać się ze smyczy i uciec, bądź zwisającym paskiem zahaczyć o płot czy gałąź. Stąd, zanim dokonamy zakupu, zmierzmy obwód kociego brzucha, klatki piersiowej i długość zwierzaka mierzoną od czubka nosa do nasady ogona. Dla komfortu i pewnego bezpieczeństwa sięgnijmy też po takie szelki, które posiadają spory zakres regulacji.

Inną ważną kwestią jest samo wykonanie szelek oraz zapięcia, w jakie te zostały wyposażone. Dobrym rozwiązaniem są szelki dla kota podszyte miękkim materiałem oraz wykończone tak, by szwy i krawędzie nie posiadały ostrych końcówek. W kwestii zapięć najlepiej postawić na plastikowe zatrzaski. Koty z reguły ubierając się do wyjścia, nie wykazują zbyt wiele cierpliwości. Szelki sprawdzą się więc wtedy, gdy szybko i sprawnie założyć będzie można je na zwierzaka. Innym ważnym zapięciem jest miejsce, w którym do szelek doczepiana jest smycz. Dla pełnego bezpieczeństwa najlepiej wybrać taki model, w którym zapięcie to znajduje się na plecach.

Dwa podstawowe rodzaje kocich szelek

Kocie szelki występują w dwóch podstawowych modelach. Pierwszą opcją są szelki złożone z dwóch obręczy – jednej okalającej kocią szyję, drugiej zapinanej na piersi. Drugi model jest bardziej zabudowany i wyglądem swym przypomina nieco kocie ubranko.

Szelki zbudowane z pasków faktycznie funkcjonują trochę jak obroża i przy mocnym szarpnięciu uciskać mogą kocią szyję. Dodatkowo okalające zwierzaka wąskie paski często wrzynają się w ciało. Model ten nie tworzy jednak dodatkowej warstwy cieplnej – dobrze nadaje się więc on na letnie spacery oraz na wyprawę samochodową. Jeśli szelki wykorzystywać będziemy chcieli w ten ostatni sposób, zakupmy komplet zawierający krótką smycz i wpięcie pasujące do zamka pasów bezpieczeństwa.

Szelki wyglądem swym przypominające ubranko wykonane są z miękkiego przyjemnego materiału, a smycz mocowana jest tu zazwyczaj na kocim grzbiecie. Są one więc przyjemniejsze dla zwierzaka i bezpieczniejsze, gdyż lepiej rozkładają siłę przy szarpnięciu. Dodatkowo zimową porą służyć mogą one też za kombinezon chroniący przed chłodem. Latem jednak w modelu takim pupilowi naszemu może być zbyt gorąco.

↓ SZELKI DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © anastasianessa – stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu