automatyczna smycz dla psa 938x535 - Smycze automatyczne dla psa

Smycze automatyczne dla psa

Zakup odpowiedniej smyczy nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się zdawać. Wybierając to podstawowe psie akcesorium, wiele czynników warto wziąć pod uwagę. Innej smyczy potrzebuje rosły bernardyn, innej zaś mały chihuahua. Również usposobienie i charakter zwierzaka przy wyborze tym odgrywać powinien niebagatelną rolę. Chcesz kupić smycz automatyczną dla psiaka? Sprawdź, czy w przypadku twego pupila będzie ona dobrym wyborem!

Jaki pies nie powinien korzystać z automatycznej smyczy?

Psi właściciele często decydują się na smycze automatyczne. Rozwiązanie takie kusi zwłaszcza wówczas, gdy zwierzakowi zaoferować chcemy nieco więcej swobody. W zestawieniu z modelami klasycznymi smycz automatyczna wydaje się wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. W praktyce opcja taka sprawdza się jednak tylko w przypadku niewielkich i grzecznych pupili (sprawdź, jak wybrać smycz dla psa KLIK).

Smycze automatyczne uniemożliwiają nam pełną kontrolę nad zwierzakiem. Stąd też wskazane jest, by zrezygnowali z nich właściciele psów agresywnych, silnych i niesfornych. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że nawet w przypadku niewielkich czworonogów model automatyczny nie nadaje się na pierwszą smycz dla szczeniaka. Mechanizm jego skonstruowany jest tak, że pies musi szarpnąć, by rozciągnąć zwinięty wewnątrz plastikowej rączki sznurek. To zaś wyrobić w nim może niewłaściwy i trudny do wyeliminowania nawyk nieustannego ciągnięcia podczas spaceru (dowiedz się co zrobić, gdy pies ciągnie na smyczy KLIK). Zanim sięgniemy więc po smycz automatyczną, nauczmy czworonoga grzecznie chodzić przy nodze.

Dobierz smycz do wagi zwierzaka!

Jeśli pupil nasz należy do psów stosunkowo małych, słucha wydawanych mu komend i grzecznie zachowuje się podczas spaceru, spokojnie sprawić możemy mu smycz automatyczną. Decydując się na takie rozwiązanie, na uwadze powinniśmy mieć przede wszystkim wagę psiaka – to do niej dobieramy model automatycznej smyczy. W razie wątpliwości pamiętajmy o tym, by wagowych parametrów nie zaniżać. Smycz dla nieco cięższego czworonoga zawsze sprawdzi się lepiej niż ta dla lżejszego od naszego zwierzaka.

Plusy smyczy automatycznych

Podstawowym atutem automatycznej smyczy jest jej regulowana długość. Rozwiązanie takie sprawia, że na spacer nie musimy zabierać dwóch różnych smyczy – jednej krótkiej umożliwiającej przechadzkę po zatłoczonym chodniku, drugiej dłuższej wykorzystywanej podczas wizyty w parku. Długość automatycznej smyczy spokojnie dostosowywać możemy do panujących warunków.

Smycze automatyczne dla psa » znakomicie sprawdzają się również wówczas, gdy pupilowi zaoferować chcemy większą dawkę swobody. Pies podczas spaceru musi mieć czas na to, by rozejrzeć się, powęszyć i wnikliwie zbadać okolicę. Dzięki smyczy automatycznej możemy pozwolić zwierzakowi na taki rekonesans, jednocześnie wciąż mając go pod kontrolą.

Smycz automatyczna zakończona jest wygodną plastikową rączką, która komfortowo leży w dłoni. Udogodnienie takie czyni ją niezwykle poręczną w użyciu.

↓ AUTOMATYCZNE SMYCZE DLA PSA NA LINCE ↓

Na co powinniśmy uważać przy automatycznej smyczy dla psa?

W sklepach dostępne są różne rodzaje automatycznych smyczy. Szczególnie ostrożnie obchodzić powinniśmy się z tymi, w których zamontowany jest cienki zwijany sznurek. W razie nagłego szarpnięcia nigdy nie łapmy za samą smycz. Tę w każdej sytuacji trzymać powinniśmy za rączkę, gdyż szybko przesuwająca się linka łatwo uszkodzić może dłoń lub palce.

Przy długiej smyczy warto zachować odpowiednią dozę ostrożności. W alejce parkowej sznurek przewieszony nad ścieżką bywa niemal niewidoczny. Dodatkowo pies znajdujący się od nas zbyt daleko, łatwo popaść może w mało przyjemne tarapaty.

↓ AUTOMATYCZNA SMYCZ DLA PSA NA TAŚMIE ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu