{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Smycze automatyczne dla psa

Zakup odpowiedniej smyczy nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się zdawać. Wybierając to podstawowe psie akcesorium, wiele czynników warto wziąć pod uwagę. Innej smyczy potrzebuje rosły bernardyn, innej zaś mały chihuahua. Również usposobienie i charakter zwierzaka przy wyborze tym odgrywać powinien niebagatelną rolę. Chcesz kupić smycz automatyczną dla psiaka? Sprawdź, czy w przypadku twego pupila będzie ona dobrym wyborem!

Jaki pies nie powinien korzystać z automatycznej smyczy?

Psi właściciele często decydują się na smycze automatyczne. Rozwiązanie takie kusi zwłaszcza wówczas, gdy zwierzakowi zaoferować chcemy nieco więcej swobody. W zestawieniu z modelami klasycznymi smycz automatyczna wydaje się wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. W praktyce opcja taka sprawdza się jednak tylko w przypadku niewielkich i grzecznych pupili (sprawdź, jak wybrać smycz dla psa KLIK).

Smycze automatyczne uniemożliwiają nam pełną kontrolę nad zwierzakiem. Stąd też wskazane jest, by zrezygnowali z nich właściciele psów agresywnych, silnych i niesfornych. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że nawet w przypadku niewielkich czworonogów model automatyczny nie nadaje się na pierwszą smycz dla szczeniaka. Mechanizm jego skonstruowany jest tak, że pies musi szarpnąć, by rozciągnąć zwinięty wewnątrz plastikowej rączki sznurek. To zaś wyrobić w nim może niewłaściwy i trudny do wyeliminowania nawyk nieustannego ciągnięcia podczas spaceru (dowiedz się co zrobić, gdy pies ciągnie na smyczy KLIK). Zanim sięgniemy więc po smycz automatyczną, nauczmy czworonoga grzecznie chodzić przy nodze.

Dobierz smycz do wagi zwierzaka!

Jeśli pupil nasz należy do psów stosunkowo małych, słucha wydawanych mu komend i grzecznie zachowuje się podczas spaceru, spokojnie sprawić możemy mu smycz automatyczną. Decydując się na takie rozwiązanie, na uwadze powinniśmy mieć przede wszystkim wagę psiaka – to do niej dobieramy model automatycznej smyczy. W razie wątpliwości pamiętajmy o tym, by wagowych parametrów nie zaniżać. Smycz dla nieco cięższego czworonoga zawsze sprawdzi się lepiej niż ta dla lżejszego od naszego zwierzaka.

Plusy smyczy automatycznych

Podstawowym atutem automatycznej smyczy jest jej regulowana długość. Rozwiązanie takie sprawia, że na spacer nie musimy zabierać dwóch różnych smyczy – jednej krótkiej umożliwiającej przechadzkę po zatłoczonym chodniku, drugiej dłuższej wykorzystywanej podczas wizyty w parku. Długość automatycznej smyczy spokojnie dostosowywać możemy do panujących warunków.

Smycze automatyczne dla psa » znakomicie sprawdzają się również wówczas, gdy pupilowi zaoferować chcemy większą dawkę swobody. Pies podczas spaceru musi mieć czas na to, by rozejrzeć się, powęszyć i wnikliwie zbadać okolicę. Dzięki smyczy automatycznej możemy pozwolić zwierzakowi na taki rekonesans, jednocześnie wciąż mając go pod kontrolą.

Smycz automatyczna zakończona jest wygodną plastikową rączką, która komfortowo leży w dłoni. Udogodnienie takie czyni ją niezwykle poręczną w użyciu.

↓ AUTOMATYCZNE SMYCZE DLA PSA NA LINCE ↓

Na co powinniśmy uważać przy automatycznej smyczy dla psa?

W sklepach dostępne są różne rodzaje automatycznych smyczy. Szczególnie ostrożnie obchodzić powinniśmy się z tymi, w których zamontowany jest cienki zwijany sznurek. W razie nagłego szarpnięcia nigdy nie łapmy za samą smycz. Tę w każdej sytuacji trzymać powinniśmy za rączkę, gdyż szybko przesuwająca się linka łatwo uszkodzić może dłoń lub palce.

Przy długiej smyczy warto zachować odpowiednią dozę ostrożności. W alejce parkowej sznurek przewieszony nad ścieżką bywa niemal niewidoczny. Dodatkowo pies znajdujący się od nas zbyt daleko, łatwo popaść może w mało przyjemne tarapaty.

↓ AUTOMATYCZNA SMYCZ DLA PSA NA TAŚMIE ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu