{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Smycz flexi dla psa

Przeglądając popularne fora i blogi internetowe, łatwo zauważyć jak wiele kontrowersji krąży wokół niepozornej smycz Flexi. Niektórzy uważają ją za prawdziwy cud technologiczny, dzięki któremu spacerowanie z pupilem stało się przyjemniejsze i dużo prostsze. Inni natomiast widzą w niej przyczynę wszystkich złych i kłopotliwych nawyków spacerowych u swoich czworonogów. Kto ma rację? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, zobaczmy czym właściwie jest smycz Flexi, kiedy można jej używać, a przede wszystkim, jak poprawnie z niej korzystać.

Smycz Flexi dla psa – co to takiego?

Firma Flexi to jeden z najpopularniejszych na rynku producentów smyczy automatycznych dla psów. Akcesoria tej marki słyną nie od dziś ze swej jakości, wytrzymałości, a przede wszystkim dużego komfortu użytkowania. Wykonuje się je z mocnej linki lub parcianej taśmy, dostosowanej do wagi i gabarytów konkretnego zwierzaka. W ofercie sklepów zoologicznych znajdziemy smycze Flexi o różnej długości, od 3 do nawet 8 metrów. Smycz automatyczna Flexi zapewnia psu bezpieczeństwo i swobodę podczas spaceru. Dzięki niej zwierzak może odbiec na większą odległość, do woli węszyć i poznawać nową okolicę, a przy tym wciąż podlegać pełniej kontroli swego właściciela.

Jak działa smycz automatyczna Flexi?

Smycz Flexi działa na zasadzie całkiem prostego mechanizmu, który pod wpływem nacisku zwija lub rozwija linkę na pożądaną długość. Linka wraz z regulującym ja mechanizmem, ukryta jest w plastikowym pudełku wyposażonym w wygodny, poręczny uchwyt. Smycz rozwija się automatycznie, kiedy pies oddalając się ciągnie za linkę i zwija na nowo, gdy wraca. Smycz Flexi posiada także specjalny przycisk blokady, który zatrzymuje rozwijanie taśmy. Daje nam to większą kontrolę nad poczynaniami pupila. Dzięki blokadzie linka zachowa odpowiednią długość zawsze wtedy, gdy swoboda psa powinna być ograniczona, na przykład na ruchliwym, miejskim chodniku czy parkowej alejce.

Zalety smyczy Flexi dla psa

To więcej niż pewne, że każdy czworonóg polubi spacery ze smyczą Flexi. Dzięki regulowanej lince zwierzak zyska większą swobodę ruchów oraz pewną niezależność od swego właściciela. Smycz automatyczna sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pies nie powinien biegać samopas, całkowicie spuszczony ze smyczy. Nadaje się zarówno na spacer po parku, jak i wypad za miasto, do lasu, w góry czy na łąkę. Spacerujący na niej zwierzak wybiega się do woli, zbada nową okolicę, a przede wszystkim załatwi swoje potrzeby.

↓ FLEXI SMYCZ AUTOMATYCZNA DLA PSA NA LINCE ↓

Automatyczna smycz dla psa » zapewnia także maksimum bezpieczeństwa naszemu pupilowi. Wytrzymała konstrukcja i mocna linka właściwie uniemożliwiają mu zerwanie się i ucieczkę, a przycisk blokady daje pełną kontrolę nad jego zachowaniem. Jeśli pies za bardzo się oddali lub zanadto zainteresuje go inny zwierzak czy podejrzany przedmiot, możemy po prostu zablokować mechanizm i zwinąć linkę.

Warto wspomnieć, że smycz Flexi jest również doskonale dopasowana do każdej dłoni, dzięki czemu trzyma się ją wygodnie i stabilnie. Opływowy kształt uchwytu, a także możliwość jego regulacji w niektórych modelach, zapewnia większą kontrolę nas psem oraz bezpieczeństwo w czasie spacerów.

Smycz Flexi – dla jakiego psa?

Skoro smycz Flexi jest tak genialnym wynalazkiem, to skąd tyle niepochlebnych opinii na jej temat? Wystarczy przejrzeć jakiekolwiek forum poświęcone psim akcesoriom, by dowiedzieć się, iż smycz automatyczna to przyczyna wszelkich problemów, jakich nasi pupile przysparzają nam podczas spacerów. Skąd biorą się te opnie? Przykro to stwierdzić, ale większość tego rodzaju teorii wysuwają osoby, które nie potrafią poprawnie używać smyczy Flexi lub prowadzą na niej psa nieprzeszklonego i nieznającego zasad chodzenia na smyczy (dowiedz się, jak nauczyć psa chodzenia na smyczy KLIK).

↓ FLEXI SMYCZ AUTOMATYCZNA DLA PSA NA TAŚMIE ↓

Pamiętajmy, że smycz automatyczna zupełnie nie sprawdzi się podczas nauki posłuszeństwa i chodzenia przy nodze. Do nauki spacerowania na smyczy lepiej użyć zwykłej, tradycyjnej linki, która nie wyrobi złych nawyków u pupila (sprawdź, jaką smycz wybrać dla psa KLIK). Kiedy nasz zwierzak nauczy się poprawnego zachowania podczas spacerów, ładnie reaguje na komendy i nie ciągnie smyczy, możemy przestawić go na automatyczną smycz Flexi.

↓ SMYCZE AUTOMATYCZNE I AKCESORIA DLA PSA MARKI FLEXI ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu