Rasy psów dla dzieci

Rasy psów dla dzieci

Towarzystwo zwierząt ma dobroczynny wpływ na rozwój dzieci. Czworonożny kompan może wnieść w życie maluchów wiele radości. Obcowanie z psiakiem to również dla najmłodszych niezwykle ważna lekcja odpowiedzialności i empatii. Jakie czworonogi idealnie odnajdują się u boku maluchów? Przedstawiamy najlepsze rasy psów dla dzieci.

Jakie cechy powinien mieć pies dla dziecka?

Marzenie o psiaku towarzyszy wielu dzieciom już od pierwszych lat życia. Sporo rodziców ma jednak wątpliwości, czy maluch i czworonóg to na pewno dobre połączenie. Dużo kontrowersji budzi też sama idea psa dla dziecka. Z pewnością kilku- czy nawet kilkunastoletnie dziecko nie jest w stanie wziąć pełnej odpowiedzialności za czworonożnego podopiecznego. Nie można oczekiwać od malucha, że będzie samodzielnie opiekować się pupilem, czy poświęcał mu ciągłą uwagę. Pies może być idealnym towarzyszem dla dziecka, ale rzeczywisty obowiązek wychowania zwierzaka i opieki nad nim zawsze spoczywa na nas. Zanim więc zdecydujemy się adoptować lub kupić czworonoga, zastanówmy się, czy będziemy w stanie poświecić mu wystarczająco dużo uwagi. Jeśli tak, z pewnością nic nie stoi na przeszkodzie, by wspólnie z dzieckiem zrealizować marzenie o przyjęciu pod swój dach pupila.

Pies, który ma być dziecięcym kompanem, powinien odznaczać się przede wszystkim bardzo zrównoważonym charakterem. Czworonogi po przejściach, nadwrażliwe, czy wykazujące gwałtowne i nieprzewidywalne reakcje, raczej nie będą odpowiednimi towarzyszami dla najmłodszych. Pies dla dziecka musi być cierpliwy, opanowany, przyjazny i łagodny. Niezbędne jest także, by dobrze tolerował dotyk. Pożądaną cechą czworonożnego przyjaciela malucha jest ponadto rozwinięty instynkt opiekuńczy. U boku dzieci bardzo dobrze czują się z reguły psy aktywne, energiczne, skłonne do zabawy i psot. Wiele zależy jednak od indywidualnych cech dziecka. Nieśmiałe maluchy będą czerpały sporo korzyści z kontaktów z uczuciowymi czworonogami, z kolei dla starszych dzieci nie lada atrakcją może być ucznie inteligentnych psiaków sztuczek. Skoro już wiemy, jakie cechy powinien mieć pies dla dziecka, to przyjrzyjmy się teraz konkretnym rasom.

Najlepsze rasy psów dla dzieci – ranking

1. Golden retriever

Goldeny to istne ucieleśnienie psiej łagodności. Przyjazne i tryskające życiową radością czworonogi mają prawdziwie terapeutyczny wpływ na dzieci. Są wspaniałymi pocieszycielami i wiernymi przyjaciółmi. Pomagają przełamywać nieśmiałość, zarażają optymizmem. Golden retrievery kochają aktywność niemal w każdej formie. Są skore do współpracy nawet z najmłodszymi domownikami. Z pewnością chętnie zaangażują się w dziecięce zabawy, a także pouczą się fantazyjnych sztuczek.

2. Labrador retriever

Labradory nie bez powodu uznawane są za jedne z najlepszych ras psów dla dzieci. Są bardzo wyrozumiałe i cierpliwe, a na dodatek szybko nawiązują kontakty społeczne. Czworonogi te cieszą się ogromną sympatią najmłodszych również z powodu swojego energicznego i radosnego usposobienia. Na zaproszenie do zabawy zawsze reagują wyjątkowym entuzjazmem.

3. Cavalier king charles spaniel

Cavalier king charles spaniele to towarzyskie i bezkonfliktowe zwierzaki, które wspaniale wywiązują się z funkcji psów dla dzieci. Czworonogi tej rasy stronią od agresji. Są bardzo przebojowe i towarzyskie. Lubią szalone harce i naukę sztuczek. Będą zachwycone, jeśli znajdą się w centrum zainteresowania. Cavaliery są również wielbicielami pieszczot, dlatego zwykle z łatwością zaakceptują dziecięcą czułość.

4. Berneński pies pasterski

Berneńczyki to psiaki, które z powodzeniem zaliczyć można do grona łagodnych olbrzymów. Choć na pierwszy rzut oka czworonogi te mogą budzić respekt, w rzeczywistości noszą w sobie ogromne pokłady czułości. Są przyjazne, cierpliwe i bardzo kontaktowe. Nie lubią samotności. Wobec dzieci potrafią być niezwykle opiekuńcze i delikatne.

5. Buldog angielski

Buldogi angielskie to wesołe i skore do zabawy czworonogi. Choć ich przodkowie to psy bojowe, buldogi nie zwykły rozwiązywać problemów siłą. To bardzo łagodne, tolerancyjne, a przy tym wrażliwe, zwierzaki. Buldogi nie lubią samotności, dlatego świetnie czują się otoczone zainteresowaniem maluchów. Mają umiarkowany temperament i do szczęścia nie potrzebują ekstremalnych ćwiczeń. Ich uczuciowość i radosne usposobienie sprawiają, że świetnie dogadują się z dziećmi.

6. Beagle

Beagle’e uchodzą za doskonałą rasę psów dla dzieci głównie z powodu swojego zamiłowania do aktywności i zabawy. Psy tej rasy nienawidzą się nudzić. Wymagają mnóstwa rozrywek, stymulacji fizycznej i intelektualnej. Nie tylko chętnie włączają się do zabawy, ale nierzadko same zapraszają innych do harców. Są sprytne, czujne i spostrzegawcze. Będą czuły się fantastycznie w towarzystwie dziecięcych rozrabiaków. Warto jednak pamiętać, że beagle’e bywają niezależne, dlatego ich wychowaniem musi zająć się dorosły opiekun.

7. Pudel

Choć pudle, z powodu swojej urody, zyskały opinię psów do podziwiania, w rzeczywistości są one przede wszystkim niebywałymi czworonożnymi inteligentami. Są bardzo towarzyskie, radosne i chętne do współpracy. Potrafią w mig nauczyć się nawet skomplikowanych sztuczek. Dodatkowo wyróżniają się nieprzeciętną zręcznością i sprawnością. Stworzą bardzo zgrany duet ze starszymi dziećmi, które fascynuje szkolenie czworonogów.

8. Owczarek szkocki collie

Owczarki szkockie collie zyskały ogromną popularność za sprawą książki „Lassie, wróć!”. Nic więc dziwnego, że wiele dzieci marzy właśnie o tych psiakach. Owczarki szkockie w towarzystwie dzieci czują się zresztą bardzo dobrze. Są delikatne, towarzyskie i niezwykle oddane. Wobec dzieci potrafią być bardzo opiekuńcze. Ze względu na zamiłowanie do aktywności mogą być świetnymi kompanami zabaw.

9. Samojed

Samojedy to wyjątkowo urodziwe czworonogi, obdarzone charakterystycznym uśmiechniętym wyrazem pyska. Ich rozczulający wygląd ma sporo wspólnego z charakterem. Samojedy to idealne psy dla rodzin z dziećmi. Na co dzień unikają konfliktów i nie przejawiają agresji. Są łagodne i cierpliwe. Lubią bliskość fizyczną, dlatego nie będą raczej sprzeciwiać się długiemu głaskaniu i przytulaniu przez dzieci.

10. Bichon frise

Bichony to niewielkie, urocze psy do towarzystwa. Silnie przywiązują się do ludzi i uwielbiają spędzać czas z opiekunami. Kochają pieszczoty, dlatego przytulanie przez dzieci może sprawić im ogromną radość. Bichony są bardzo żywiołowe i radosne, dlatego nietrudno namówić je na psoty. Łatwo nawiązują kontakty z maluchami i same inicjują zabawy. Są jednak dość wrażliwe, dlatego towarzystwo najmłodszych dzieci może okazać się dla nich zbyt przytłaczające.

↓ KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: canva.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz
  1. Olek
    maj 21, 2020 - 01:06 PM

    Bardzo fajna topka 🙂 Podoba mi się

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu