Przysmaki dla kotów

Przysmaki dla kotów

Przysmaki dla kotów, choć mogą uzupełniać ich dietę w pewne składniki odżywcze, są tylko miłym urozmaiceniem codziennych posiłków. Nie są suplementami diety dla kotów! Ich asortyment w sklepach zoologicznych jest znacznie mniejszy niż przysmaków dla psów. Ale też kotom nie podaje się takich smakołyków, jak wędzone uszy wołowe czy kości. Jakie przysmaki lubią koty?

Czy kotom trzeba podawać przysmaki?

Czy kotom trzeba podawać przysmaki? Nie, nie trzeba. Nie są przecież niezbędnym składnikiem ich diety. Ale można. Szczególnie, że taki smakołyk dla kota może być doskonałą nagrodą podczas nauki pozytywnych zachowań.

Jakie mamy przysmaki dla kotów?

Przysmaki dla kotów to głównie różnego rodzaju „dropsy” i mięsne „ciasteczka”. Wiele z nich wzbogacana jest o witaminy i inne substancje odżywcze. Szczególnie polecane są dropsy z tauryną, na które koty mają duże zapotrzebowanie.

Mleko dla kotów również trzeba potraktować bardziej jako przysmak niż pożywienie. Dorosłe zwierzęta nie potrzebują go życia. Choć mleko dostarcza cennych składników odżywczych jest tylko smacznym uzupełnieniem kociej diety.

Czy przysmaki dla kotów mogą być niezdrowe?

Niestety tak. Kiepskiej jakości smakołyk, którego głównymi składnikami są sztuczne substancje smakowe i barwniki oraz sztuczne konserwanty z pewnością nie wpływają korzystnie na zdrowie zwierząt. Dlatego przy wyborze smakołyku dla kota powinniśmy dokładnie przeczytać informacje podane na opakowaniu.

Niektóre smakołyki dla kotów mogą być ponadto bardzo kaloryczne. Nie nadają się zatem całkowicie dla kotów z nadwagą. Jednak nawet zwierzętom o prawidłowej masie ciała powinny być podawane z umiarem.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne
Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 44 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »
Zoologiczny sklep internetowy
Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»
Prezenty
Wybierz prezent do zakupów w e-sklepie! Obejrzyj katalog prezentów»
Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta
Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »
Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy
Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.

Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota » Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.

Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni » Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.

Wszystko dla ptaków egzotycznych » Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.

Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium » Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.

Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu