KILTIX OBROŻA DLA PSA PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM
search
KILTIX OBROŻA DLA PSA PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM

KILTIX OBROŻA DLA PSA PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM

Elanco

Obroża dla psa, zapobiegająca inwazjom kleszczy i pcheł.

  • Wielkość opakowania: 38cm
  • Dostawa nawet w 24h 24h robocze (kurier i InPost) 1-2 dni robocze (ORLEN paczka) ?
  • EAN: 5909997008103
Wybierz wariant
62,99 zł
Brutto
Ilość

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Zamów telefonicznie
22 256 99 50
(od pn.-pt.: 9:00 - 17:00)

Przeznaczenie obroży Kiltix

Obroża przeciw kleszczom i pchłom Kiltix 38cm przeznaczona jest dla dorosłych psów ras małych i szczeniąt od 3 miesiąca życia.

Obroża Kiltix® 38cm jest skuteczna przez 6 miesięcy, jeśli jest używana nieprzerwanie.

Charakterystyka obroży Kiltix dla psów

Obroża Kiltix zwalcza i zapobiega inwazji kleszczy z gatunku Rhipicephalus sanguineus oraz Ixodes ricinus, jak też pcheł Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis.

Dwie substancje czynne zawarte w obroży przeciw kleszczom i pchłom Kiltix® działają już po 24 godzinach od jej założenia. Substancje czynne w obroży przeciw kleszczom i pchłom Kiltix® są równomiernie uwalniane, a dzięki ruchom Twojego psa docierają do najdalszych części jego ciała niezależnie od jego rozmiaru.

Podczas noszenia obroży przez zwierzę substancje aktywne uwalniają się w sposób ciągły i rozprzestrzeniają w jego sierści, działając na pchły i kleszcze w sposób kontaktowy. Wchłanianie obydwu składników przez skórę psów jest znikome i nie stanowi żadnego zagrożenia dla zwierząt. Długość okresu działania, jak i skuteczność zależy m.in. od długości i gęstości sierści, stanu utrzymania zwierzęcia, intensywności inwazji kleszczy. Zawilgocenie obroży, spowodowane częstymi kąpielami czy działaniem deszczu może ograniczać skuteczność jej działania. Działanie preparatu rozpoczyna się w ciągu pierwszej doby od założenia i utrzymuje się do sześciu miesięcy.

BAYER KILTIX


Jak działa obroża przeciw kleszczom i pchłom Kiltix

Obroża dla psów przeciw kleszczom i pchłom Kiltix® łączy w sobie siłę dwóch substancji czynnych. Obroża przeciw kleszczom i pchłom Kiltix® zawiera flumetrynę, która należy do grupy syntetycznych pyretroidów, oraz propoksur, który jest klasyfikowany jako karbaminian. Obie substancje są skuteczne przeciw pchłom i kleszczom, ale to flumetryna znana jest ze swoich właściwości roztoczobójczych (odstraszających kleszcze). Substancje te wzmacniają wzajemnie swoje działanie. Aby zapewnić stały poziom substancji czynnych, obroża dla psów przeciw kleszczom i pchłom Kiltix® powinna być noszona bez przerwy, zarówno podczas odpoczynku jak i w czasie biegania.

Substancje czynne zawarte w obroży przeciw kleszczom i pchłom Kiltix® są uwalniane równomiernie i docierają do najdalszych części ciała psa pod wpływem jego ruchów. Dla zapewnienia stałego poziomu substancji czynnych obroża przeciw kleszczom i pchłom Kiltix® powinna być noszona nieprzerwanie, co zapewni jej skuteczność zarówno w czasie spoczynku, jak i podczas biegania. Dwie substancje czynne zawarte w obroży przeciw pchłom Kiltix® zapewniają ochronę całego ciała psa już po 24 godzinach od założenia.

Obroża przeciw kleszczom i pchłom Kiltix® jest skuteczna do 6 lub 7 miesięcy, jeśli jest używana nieprzerwanie. Skuteczność oraz czas działania obroży są zależne od jakości i stanu sierści zwierzęcia oraz ilości pasożytów w środowisku. Przed założeniem obroży zaleca się wykąpanie psa z użyciem szamponu jeśli jest on brudny lub ma tłustą sierść.

W związku z tym, że psy dobrze tolerują obrożę przeciw kleszczom i pchłom Kiltix®, może ona być stosowana już w przypadku 3-miesięcznych szczeniąt.

Obroża Kiltix® może być stosowana  u ciężarnych suk lub podczas laktacji. Nie wykazuje działań embriotoksycznych, mutagennych  czy rakotwórczych.

Jak nakładać zwierzęciu obrożę przeciw kleszczom i pchłom Kiltix
  • Wyjmij obrożę przeciw kleszczom i pchłom z plastikowego opakowania. Sprawdź, czy nie jest uszkodzona i pozbądź się plastikowych łączników. Po owinięciu obroży wokół szyi psa przełóż jej końcówkę przez klamerkę.
  • Upewnij się, że obroża nie jest zbyt luźna, ponieważ pies będzie mógł ją łatwo zdjąć. Zaciśnij ją na tyle, by zmieścić dwa palce między obrożą, a szyją psa.
  • Gdy obroża jest założona odpowiednio ciasno, pozostaw jedynie 2 cm zapasu, a resztę odetnij.

Skład obroży Kiltix

Obroża o masie 12,5 g (dł. 38 cm) zawiera 1,25 g propoksuru oraz 0,28 g flumetryny.

Odtrutka:
Propoxur - siarczan atropiny; Flumetyrna - leczenie objawowe (brak specyficznej odtrutki).

Obroża dla psów przeciw kleszczom i pchłom Kiltix® zawiera flumetrynę która należy do grupy syntetycznych pyretroidów, oraz propoksur, klasyfikowany jako karbaminian. Flumetryna znana jest ze swoich właściwości roztoczobójczych (jest to środek odstraszający kleszcze).

Jak stosować obrożę Kiltix

Dla uzyskania optymalnego poziomu zabezpieczenia zaleca się wykąpać psa i następnie dokładnie go wysuszyć, po czym założyć obrożę. Obrożę należy wyjąć ze szczelnego opakowania, rozwinąć i usunąć plastikowe ograniczniki na gładkiej wewnętrznej stronie obroży, trzymając za końce kilkakrotnie lekko rozciągając dla ułatwienia wydostawania się substancji aktywnej, a następnie założyć luźno na szyi zwierzęcia przeciągając przez klamerkę. Obroża powinna być noszona stale z wyjątkiem kąpieli. Można ją założyć ponownie gdy sierść wyschnie. W pojedynczych przypadkach w czasie noszenia obroży możliwa jest inwazja kleszczy, które odpadają najpóźniej po trzech dniach bez ssania krwi. Obroża Kiltix przeznaczona jest wyłącznie do stosowania zewnętrznego.

Przed kąpielą zdejmij psu obrożę przeciw kleszczom i pchłom Kiltix® i załóż ją z powrotem po wyschnięciu sierści zwierzęcia. Pozwala to na natychmiastowe wznowienie uwalniania substancji czynnych i zapewnia ochronę już w ciągu 24 godzin od kąpieli z użyciem szamponu. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Zalety obroży Kiltix:
  • Skuteczna ochrona psów przed kleszczami i pchłami
  • Połączenie dwóch substancji czynnych
  • Skuteczność już po 24 godzinach od założenia
  • Nawet 7 miesięcy ochrony psów przed kleszczami i pchłami w przypadku średniej i dużej obroży Nawet 6 miesięcy ochrony psów przed kleszczami i pchłami w przypadku małej obroży

Przeciwwskazania
Nie stosować u psów z ranami skóry.
Nie stosować u zwierząt w przypadku istnienia mechanicznej niedrożności w obrębie układu pokarmowego lub moczowego, astmy oskrzelowej bądź innych
dolegliwości płucnych oraz sercowo - naczyniowych ponieważ karbaminiany mogą wyzwalać skurcz mięśni gładkich.
Nie stosować u szczeniąt poniżej trzech miesięcy życia.
Nie stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych

Kiltix dla małych psów, 1,25 g + 0,28 g, obroża
Kiltix dla średnich psów, 3,02 g + 0,68 g, obroża
Kiltix dla dużych psów, 4,5 g + 1,013 g, obroża

Podmiot odpowiedzialny
Bayer Animal Heath GmbH, 51368 Leverkusen, Niemcy

Zawartość substancji czynnej (-ych) i innych substancji
1 obroża o masie 12,5 g zawiera:
Substancje czynne: propoksur 1,25 g, flumetryna 0,28 g
1 obroża o masie 30,2 g zawiera:
Substancje czynne: propoksur 3,02 g, flumetryna 0,68 g
1 obroża o masie 45 g zawiera:
Substancje czynne: propoksur 4,5 g, flumetryna 1,013 g

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Opis

Wielkość zwierzęcia
Mały
i Komentarze dotyczące produktów są moderowane

Dodaj opinię