BEAPHAR VERMICON DOG M - KROPLE SPOT-ON DLA PSÓW, NA PCHŁY I KLESZCZE dostępne do wyczerpania zapasów
search
BEAPHAR VERMICON DOG M - KROPLE SPOT-ON DLA PSÓW, NA PCHŁY I KLESZCZE dostępne do wyczerpania zapasów

BEAPHAR VERMICON DOG M - KROPLE SPOT-ON DLA PSÓW, NA PCHŁY I KLESZCZE dostępne do wyczerpania zapasów

Beaphar

Krople spot-on na pchły i kleszcze, przeznaczone dla psów ras dużych

  • Wielkość opakowania: 3x3ml
  • Dostawa nawet w 24h 24h robocze (kurier i InPost) 1-2 dni robocze (ORLEN paczka) ?
  • EAN: 8711231119035
Wybierz wariant
47,99 zł
Brutto
Ilość

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Zamów telefonicznie
22 256 99 50
(od pn.-pt.: 9:00 - 17:00)

Przeznaczenie preparatu Beaphar Vernicon Line-on

BEAPHAR VERMICON DOG M
Preparat na ektopasożyty (pasożyty zewnętrzne), w formie kropli spot-on, przeznaczony dla psów i szczeniąt o wadze od 15 do 30 kg. Nie należy stosować produktu w czasie ciąży ani w okresie laktacji. Produkt przeznaczony dla psów w wieku powyżej 12 tygodni.

Opakowanie zawiera 3 pipety z kropelkami, po 3 ml każda.

Jedna pipeta chroni psa przez okres czterech tygodni.

Charakterystyka Beaphar Vermicon dla średnich psów

Beaphar Vermicon to preparat, który wykorzystuje substancję o nazwie dimetikon - nie będącą ani lekiem, ani środkiem biobójczym. Jest zatem zupełnie bezpieczny dla psa, jak i jego otoczenia, ludzi i środowiska. Jednocześnie jego skuteczność jest udowodniona naukowo i równie efektywna, co silnych leków. Dimetikon jest też szeroko stosowany w wielu produktach przeznaczonych dla ludzi, do leczenia w przypadkach inwazji wszy.

Dimetikon - tworzy pewnego rodzaju powłokę, która uniemożliwia poruszanie się pasożytów, tworząc wyjątkowo nieprzyjazne środowisko. Ten produkt usunie pchły, kleszcze i inne owady oraz pasożyty zewnętrzne wykorzystując jedynie mechanizm działania oparty na zjawisku fizycznym. Substancja czynna, którą jest dimetikon tworzy cienką powłokę na powierzchni, która uniemożliwia poruszanie odnóżami, blokując połączenia stawowe i skutecznie działając
niczym lepka pułapka.

Kleszcze po znalezieniu się na zwierzęciu wędrują, by znaleźć dogodne miejsce infestacji. Złapane w swoistą pułapkę Vermiconu, szybko obumierają. Jego działanie jest czysto fizyczne, zatem nie jest szkodliwy ani dla innych zwierząt w mieszkaniu, ani dla dzieci, które głaszczą zwierzę. Preparat działa także na pchły we wszystkich stadiach ich życia.

Dodatkowo Vermicon wpływa pozytywnie na wygląd oraz funkcjonowanie skóry i sierści, dzięki zawartości aloesu - wykazuje działanie kojące i nawilżające.  Dodany do preparatu aloes znany jest z działania wspomagającego w gojeniu ran i z właściwości przeciwbakteryjnych. Aloes pomaga w leczeniu różnorodnych problemów skórnych.

Zawarty w preparacie ekstrakt z aloesu działa pielęgnacyjne na skórę, łagodzi podrażnienia powstałe po ukłuciu pasożytów lub wywołane świądem u zwierząt. Aloes kojąco działa na podrażnioną skórę a sam dimetikon sprawia, że włosy stają się gładkie i jedwabiste oraz łatwiej się rozczesują.

Uzupełnienie produktu nutą zapachową uwalnia dodatkowo przyjemny, cytrusowo- miętowy zapach, który umila proces aplikacji.Zapach utrzymuje się jeszcze kilka dni po aplikacji, bez problemu jest akceptowany przez zwierzę.

Substancja czynna Vermiconu działa jedynie na powierzchni skóry psa, nie przenika do wnętrza organizmu i nie zakłóca jego funkcjonowania. Vermicon zmienia jedynie właściwości fizyczne okrywy włosowej uniemożliwiając pasożytom atak, dzięki temu jest tak bezpieczny.

Zalety:
•  Beaphar Vermicon nie jest ani lekiem, ani środkiem biobójczym.
•  Substancja czynna preparatu jest szeroko używana w kosmetyce, jej innowacyjne zastosowanie w zoologii umożliwia skuteczną profilaktykę przeciw pasożytom zewnętrznym
• Jest zupełnie bezpieczny dla otoczenia: zarówno dla ludzi, jak i innych zwierząt.
• Posiada dodatkowe właściwości oddziałujące na sierść i skórę: wygładza włos, działa tonizująco i kojąco na podrażnioną skórę.

Sposób stosowania preparatu Beaphar Vernicon

Produkt przeznaczony dla psów w wieku powyżej 12 tygodni.

Nie należy stosować produktu w czasie ciąży ani w okresie laktacji

Aplikować 1 pipetę co 4 tygodnie.

Czas osiągnięcia równomiernego stężenia na całej powierzchni skóry to około 1 doba. W tym okresie cząsteczki dimetikonu tworzą jednolitą warstwę ochronną na całej powierzchni skóry

Zakładając jak typowy produkt Line-On, nakrapiając na skórę, po odgarnięciu włosów w linii prostej od łopatkę do nasady ogona.

Produkt tylko do użytku zewnętrznego. Nie należy go aplikować na uszkodzoną skórę.

Unikać kontaktu z oczami. W przypadku kontaktu z oczami należy obficie przemyć je wodą.

Każdy intensywny kontakt z wodą może zmniejszać skuteczność zabezpieczenia przed pasożytami, dlatego po każdej kąpieli, nawet jeśli nie upłynął okres 4 tyg. od ostatniej aplikacji, dawkę Vermiconu należy powtórzyć.

Warunki przechowywania:
Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C w oryginalnym opakowaniu.
Nie schładzać ani nie zamrażać.

Skład preparatu Beaphar Vernicon

Dimetikon, aloes, substancja zapachowa


Opis

Wielkość zwierzęcia
Średni
i Komentarze dotyczące produktów są moderowane

Dodaj opinię