BUNNY GUINEA PIG DREAM BASIC POKARM DLA ŚWINEK MORSKICH dostępne do wyczerpania zapasów
search
BUNNY GUINEA PIG DREAM BASIC POKARM DLA ŚWINEK MORSKICH dostępne do wyczerpania zapasów

BUNNY GUINEA PIG DREAM BASIC POKARM DLA ŚWINEK MORSKICH dostępne do wyczerpania zapasów

Bunny

Karma dla świnek morskich, powyżej 5 m-ca życia Ekstrudat

  • Wielkość opakowania: 750 g
  • Dostawa nawet w 24h 24h robocze (kurier i InPost) 1-2 dni robocze (ORLEN paczka) ?
  • EAN: 4018761253234
Wybierz wariant
42,99 zł
Brutto
Ilość

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Zamów telefonicznie
22 256 99 50
(od pn.-pt.: 9:00 - 17:00)

Przeznaczenie karmy Bunny Basic

Bardzo smaczna, doskonale zbilansowana, pełnoporcjowa sucha karma dla  dorosłych świnek morskich, powyżej 5 miesiąca życia.

Ekstrudat to pokarm w postaci granulatu, bez wyodrębnionych poszczególnych składników. Zwierzę nie może wybierać tylko tego co lubi, ale musi przyjąć wszystkie składniki zawarte w granulkach. Dzięki takiej formie pokarmu mamy pewność, że pupil jest odpowiednio odżywiony.

Charakterystyka karmy dla świnki morskiej

Karmy pełnoporcjowe, czyli takie, które pokrywają zapotrzebowanie zwierzęcia na wszystkie składniki pokarmowe, opracowane zostały zgodnie z indywidualnymi potrzebami zwierzęcia.

Wieloletnie badania i obserwacje, pozwoliły na stworzenie idealnego składu karmy, ale także na utworzenie odpowiedniego jej kształtu.

Karma została dostosowana do charakterystycznego sposobu pobierania pokarmu przez świnki morskie.

Delikatniejsze działanie prasy wyciskającej rośliny wraz z kawałkami marchwi i papryki sprawia, że nowe pokarmy stały się niezwykle wyrazistym doznaniem smakowym. Dzięki temu udało się osiągnąć wysoką smakowitość.

Odpowiednie ścieranie się zębów, spożywanie karmy w optymalnej ilości i wyjątkowa smakowitość- wszystko to w jednym opakowaniu karmy.

Wysoka dawka stabilizowanej witaminy C w karmie
Świnki morskie nie są w stanie samodzielnie syntetyzować witaminy C. Niezwykle istotne jest więc to, aby witamina C znajdowała się w ich diecie.

Naturalne składniki i duża zawartość włókna pokarmowego, która pozwala na utrzymanie odpowiedniej przemiany materii i mikroflory w jelitach. Takie zwierzę jest odporniejsze na choroby, nie ma problemów z wypróżnianiem i utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

Zastosowana w pokarmie formuła Tri Mello to:
• Zrównoważona receptura długiego życia:  karma dostarcza wszystkich niezbędnych składników, we właściwej dawce i w odpowiednich proporcjach.
• Mieszanka trzech frakcji włókna: 3 różne frakcje włókna dla ścierania zębów oraz dla zdrowej flory jelitowej
• Z roślinami z kraju pochodzenia świnek morskich:  komosa ryżowa, szarłat, aronia & maca-maca
•  Doskonały wybór, najlepsza karma dla Twojego pupila
• Jedzenie do woli bez dawkowania
• Radosne zwierzę = satysfakcja hodowcy
• Nie zawiera konserwantów, wzmacniaczy smaku, aromatów, barwników i cukru.
• Bioróżnorodność: 42 różne gatunki roślin z naturalnych łąk
• Wysoka dawka stabilizowanej witaminy C: Witamina C w stabilnej postaci –pokrywa zapotrzebowanie całkowicie i nieprzerwanie

Wiedza o potrzebach żywieniowych świnek morskich i doświadczenie producenta w tworzeniu karmy to atuty marki Bunny. Właściwe działanie przewodu pokarmowego jest dla świnek morskich niezwykle istotne, aby zapewni im zdrowe, aktywne życie.

W górnej i w dolnej szczęce świnki znajdują się po dwa siekacze. Zęby te rosną przez całe życie zwierzęcia, podobnie jak i trzonowce. Zęby te powinny być ustawione równo, naprzeciw siebie, co umożliwia im ścieranie się i chroni przed ich niekontrolowanym wzrostem.

Właściwy dobór karmy jest istotnym czynnikiem dla zapewnienia warunków optymalnego ścierania się siekaczy i trzonowców = pożądany duży udział szorstkiej, strukturalnej frakcji włókna.

Żołądek świnki morskiej ma słabo wykształconą błonę mięśniową, łatwo napycha się treścią. Z tego powodu trudno jest przemieszczać pogryziony pokarm do kolejnych partii przewodu pokarmowego bez jakiejkolwiek pomocy. Zadanie to spełnia po części kolejny posiłek, który wypycha wcześniejszą porcję do jelit. Zatem optymalny pokarm dla zwierząt tego gatunku ma niską zawartość energii i uwzględnia potrzeby dietetyczne, zarówno dorosłych świnek morskich, jak i tych młodych, będących w fazie wzrostu.

Jelito ślepe jest niczym kadź fermentacyjna. Najdrobniejsza frakcja włókna ostatecznie trafia tutaj i z udziałem bakterii jest przekształcana w białka, witaminy z grupy B i witaminę K. Końcowy wynik tych przemian to miękkie ekskrementy (cekotrofy), które ponownie trafiają do przewodu pokarmowego świnki morskiej.

Składniki pokarmu Bunny dla świnki morskiej

Rośliny z łąk ekologicznych (tymotka łąkowa, kostrzewa łąkowa, wyczyniec łąkowy, życica trwała, kostrzewa czerwona, wiechlina łąkowa, kupkówka pospolita, kłosówka wełnista, wiechlina roczna, mietlica rozłogowa, tomka wonna, perz, śmiałek darniowy, mozga trzcinowata, koniczyna biała, koniczyna łąkowa, liście mniszka lekarskiego, ziele krwawnika, babka lancetowata, kminek zwyczajny, trybula leśna, wiązówka błotna, rogatek sztywny, przytulia, przetacznik macierzankowy, wyka płotowa, żywokost, ostrożeń polny, bluszczyk kurdybanek, stokrotka po spolita, przetacznik ożankowy, przywrotnik, biedrzeniec wielki, wyka wąskolistna, skalnica ziarenkowata, pięciornik wiosenny, przetacznik polny, wiosnówka pospolita, brodawnik je sien ny, mietlica pospolita, pierwiosnek lekarski, koniczyna drobnogłówkowa), tymotka łąkowa, otręby owsiane w peletkach, śruta po ekstrakcyjna słonecznikowa, cała roślina kukurydzy, wytłoki z marchwi, śruta po eks tra kcyj na z lnu, śruta poekstrakcyj na rzepakowa, marchew, wysłodziny browarniane, lignoceluloza, papryka,
siemię lniane, drożdże piwne, komosa ryżowa, szarłat, wytłoki z aronii, korzeń maca-maca

Analiza składu karmy Bunny dla świnki morskiej

Białko surowe 13%, oleje i tłuszcze surowe 2,5%, włókno surowe 21%, skrobia 6%, popiół surowy 8,5%, wapń 0,6% · fosfor 0,4%

Dodatki dietetyczne na kg:
Witamina A 10.000 j.m. ∙ witamina D3 700 j.m. ∙ witamina E jako octan d-alfa-tokoferolu 60 mg ∙ witamina C jako sól sodowo-wapniowa monofosforanu ascorbylu 600 mg ∙ miedź jako siarczan mie dzi (II), pięciowodny 6 mg ∙ jod jako jodan wapnia, sześciowodny 0,9 mg ∙ żelazo jako siarczan żelaza (II), je dno wo dny 50 mg ∙ cynk jako tlenek cynku 60 mg ∙ mangan jako tlenek manganu (II) 40 mg ∙ selen jako selenian sodu 0,18 mg

Opis

Wiek zwierzęcia
Dorosły
Senior
Rodzaj pokarmu
Granulat
Podstawowy
i Komentarze dotyczące produktów są moderowane

Dodaj opinię