BUNNY RABBIT DREAM YOUNG POKARM DLA KRÓLIKÓW MINIATUROWYCH dostępne do wyczerpania zapasów
search
BUNNY RABBIT DREAM YOUNG POKARM DLA KRÓLIKÓW MINIATUROWYCH dostępne do wyczerpania zapasów

BUNNY RABBIT DREAM YOUNG POKARM DLA KRÓLIKÓW MINIATUROWYCH dostępne do wyczerpania zapasów

Bunny

Karma dla królików miniaturek do 6 miesiąca życia Ekstrudat

  • Wielkość opakowania: 750 g
  • Dostawa nawet w 24h 24h robocze (kurier i InPost) 1-2 dni robocze (ORLEN paczka) ?
  • EAN: 4018761250035
Wybierz wariant
44,99 zł
Brutto
Ilość

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Do ulubionych

Musisz być zalogowany/a aby dodać produkt do ulubionych.

Zamów telefonicznie
22 256 99 50
(od pn.-pt.: 9:00 - 17:00)

Przeznaczenie karmy Bunny

Bardzo smaczna, doskonale zbilansowana, pełnoporcjowa sucha karma dla  młodych królików miniaturek, do 6 m-ca życia.

Ekstrudat to pokarm w postaci granulatu, bez wyodrębnionych poszczególnych składników. Zwierzę nie może wybierać tylko tego co lubi, ale musi przyjąć wszystkie składniki zawarte w granulkach. Dzięki takiej formie pokarmu mamy pewność, że pupil jest odpowiednio odżywiony.

Charakterystyka karmy dla królika

Dieta królików, jako zwierząt roślinożernych, to długa lista różnych roślin zielonych. Naturalnym uzupełnieniem jadłospisu są korzenie, warzywa i owoce. Zachowania królików w naturze to doskonała inspiracja dla stworzenia i rozwoju karm Bunny Nature.

Karmy pełnoporcjowe, czyli takie, które pokrywają zapotrzebowanie zwierzęcia na wszystkie składniki pokarmowe, opracowane zostały zgodnie z indywidualnymi potrzebami zwierzęcia.

Wieloletnie badania i obserwacje, pozwoliły na stworzenie idealnego składu karmy, ale także na utworzenie odpowiedniego jej kształtu. Pokarm został dostosowany do charakterystycznego sposobu pobierania pokarmu przez króliki. Rośliny poddawane są w prasie innemu, bardziej delikatnemu działaniu, w sposób, który zapewnia zwierzętom bogatsze doznania smakowe.

Dzięki temu udało się osiągnąć wysoką smakowitość, która w połączeniu z wyraźną, zauważalną przyjemnością, płynącą z gryzienia, przyczynia się do ścierania zębów
i utrzymania ich optymalnej długości.

W górnej i w dolnej szczęce królików znajdują się po dwa siekacze. Dwa dodatkowe zęby, zwane kołkami,znajdują się tuż za górnymi siekaczami, nie pełnią one żadnej specjalnej roli. Jedna wspólna cecha dotyczy króliczych siekaczy i trzonowców - rosną one przez całe życie zwierzęcia, średnio po 8 mm w ciągu miesiąca. Istotne jest, aby zęby były ustawione równo, naprzeciw siebie, co umożliwia im ścieranie się i chroni przed ich niekontrolowanym wzrostem. Ważne jest aby królik miał możliwość ścierania zębów. Aby właściwie dobrać karmę, która jest istotnym czynnikiem dla zapewnienia warunków optymalnego ścierania się siekaczy i trzonowców. Poszczególne frakcje włókna w granulkach karmy Bunny pozwalają na odpowiednie ścieranie zębów.

Naturalne składniki i duża zawartość włókna pokarmowego, która pozwala na utrzymanie odpowiedniej przemiany materii i mikroflory w jelitach. Takie zwierzę jest odporniejsze na choroby, nie ma problemów z wypróżnianiem i utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

Zastosowana w pokarmie formuła Tri Mello to:
• Zrównoważona receptura długiego życia:  karma dostarcza wszystkich niezbędnych składników, we właściwej dawce i w odpowiednich proporcjach.
• Mieszanka trzech frakcji włókna: 3 różne frakcje włókna dla ścierania zębów oraz dla zdrowej flory jelitowej
• Optymalny stosunek zawartości włókna surowego do skrobi co chroni przed nadwagą i otyłością
•  Doskonały wybór, najlepsza karma dla Twojego pupila
• Jedzenie do woli bez dawkowania
• Radosne zwierzę = satysfakcja hodowcy
• Nie zawiera konserwantów, wzmacniaczy smaku, aromatów, barwników i cukru.
• Zdrowy wzrost: pokarm zawiera odpowiednią ilość wapnia
• Bioróżnorodność: 42 różne gatunki roślin z naturalnych łąk

Żołądek królika ma słabo wykształconą błonę mięśniową, łatwo napycha się treścią. Z tego powodu trudno jest przemieszczać pogryziony pokarm do kolejnych partii przewodu pokarmowego bez jakiejkolwiek pomocy. Zadanie to spełnia po części kolejny posiłek, który wypycha wcześniejszą porcję do jelit. To właśnie dlatego króliki jedzą średnio 80-120 małych posiłków w ciągu doby. Wszystkie one muszą być zbilansowane z uwzględnieniem potrzeb dietetycznych, zarówno dorosłych królików, jak i tych młodych, będących w fazie wzrostu.

Jelito ślepe jest niczym kadź fermentacyjna. Najdrobniejsza frakcja włókna ostatecznie trafia tutaj i z udziałem bakterii jest przekształcana w białka, witaminy z grupy B i witaminę K. Końcowy wynik tych przemian to miękkie ekskrementy (cekotrofy), które ponownie trafiają do przewodu pokarmowego królika. Bardzo ważne jest aby właściwie dobrać karmę, która jest istotnym czynnikiem dla zapewnienia warunków i trzonowców = pożądany duży udział
dorosłych królików, jak i tych młodych, będących w fazie wzrostu.

Składniki karmy Bunny

Rośliny z łąk ekologicznych (tymotka łąkowa, kostrzewa łąkowa, wyczyniec łąkowy, życica trwała, kostrzewa czerwona, wiechlina łąkowa, kupkówka pospolita, kłosówka wełnista, wiechlina roczna, mietlica rozłogowa, tomka wonna, perz, śmiałek darniowy, mozga trzcinowata, koniczyna biała, koniczyna łąkowa, liście mniszka lekarskiego, ziele krwawnika, babka lancetowata, kminek zwyczajny, trybula leśna, wiązówka błotna, rogatek sztywny, przytulia, przetacznik macierzankowy, wyka płotowa, żywokost, ostrożeń polny, bluszczyk kurdybanek, stokrotka pospolita, przetacznik ożankowy, przywrotnik, biedrzeniec wielki, wyka wąskolistna, skalnica ziarenkowata, pięciornik wiosenny, przetacznik polny, wiosnówka pospolita, brodawnik jesienny, mietlica pospolita, pierwiosnek lekarski, koniczyna drobnogłówkowa), otręby owsiane w peletkach, otręby pszenne, śruta po eks trakcyj na słonecznikowa, wytłoki z o wo ców, wytłoki z marchwi, śruta po ekstrakcyjna z lnu, śruta po ekstrakcyj na rzepakowa, lignoceluloza, siemię lniane, węglan wapnia, nać pietruszki, ziele krwawnika, liście mniszka lekarskiego

Analiza składu karmy Bunny dla królika

Białko surowe 14%, oleje i tłuszcze surowe 2,7%, włókno surowe 20%, skrobia 5,7%, popiół surowy 8,5%, wapń 0,9%, fosfor 0,5%, sód 0,2%

Dodatki dietetyczne na kg:
Witamina A 12.000 j.m. ∙ witamina D3 840 j.m. ∙ witamina E jako octan d-alfa-tokoferolu 72 mg ∙ miedź jako siarczan miedzi, (II), pięciowodny 7,2 mg ∙ jod jako jodan wapnia, sześciowodny 1,08 mg ∙ żelazo jako siarczan żelaza (II), je dno wo dny 60 mg,
cynk jako tlenek cynku 72 mg ∙ mangan jako tlenek manganu (II) 48 mg ∙ selen jako selenian sodu 0,22 mg

Opis

Wiek zwierzęcia
Dorosły
Senior
Rodzaj pokarmu
Granulat
Podstawowy
i Komentarze dotyczące produktów są moderowane

Dodaj opinię