Poradnik: Legowisko dla psa

legowisko dla psa poradnik 6 - Poradnik: Legowisko dla psa

Każde żywe stworzenie potrzebuje snu. Jest on niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, chociaż jego długość i głębokość mogą się różnić w zależności od gatunku. Jednak tylko nieliczne zwierzęta mogą pozwolić sobie na prawdziwie głęboki sen, taki jak u naszych psów. Dlatego powinniśmy zapewnić im odpowiednie miejsca do spania. Oznacza to, że potrzebujemy dobrego legowiska dla psa ». Powinno być ono psim azylem, w którym poczuje się bezpiecznie i będzie miał zapewniony spokój. Czytaj więcej »

Legowiska dla psów

Żaden pies nie pogardzi wygodnym posłaniem. Jak powszechnie wiadomo – najlepiej w tej roli sprawdza się łóżko właściciela. Wydaje Ci się, że domowy czworonóg na dobre przejął we władanie twą sypialnię? Wbrew pozorom, czasem wcale nie tak wiele trzeba, by pozbyć się kłopotliwego współlokatora. Przytulne psie legowisko powinno na dobre rozwiązać sprawę!

Posłanie, a wielkość psiaka

Pies lubi uciąć sobie drzemkę w komfortowych warunkach. Jeśli chcemy, by nasz domowy pupil polubił swe noclegowe lokum, zadbać musimy o to, by było ono do niego odpowiednio dopasowane. Zupełnym priorytetem w tej dziedzinie jest wybranie legowiska należytej wielkości. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno wielkość naszego czworonoga, jak i jego nawyki. Niektóre zwierzaki śpią w pełni wyprostowane, inne lubią zwinąć się w kłębek. Tym pierwszym zdecydowanie bardziej do gustu przypadnie obszerniejszy materac. Te drugie dobrze będą się czuły w okrągłych legowiskach z podniesionym rantem. Zbyt duże posłanie naszemu czworonogowi wydać może się mało bezpiecznym i przytulnym kątem. Z rozmachem też nie powinniśmy… Czytaj więcej »

poradnik legowisko dla psa - Poradnik: Legowisko dla psa
poradnik legowisko dla psa 1 - Poradnik: Legowisko dla psa

Legowisko dla małego psa

Małe kudłacze zmieszczą się właściwie w każdy model legowiska, choćby było najdziwniejsze i kształtem przypominało konstrukcję z bazy kosmicznej. Ważne jest, aby takie posłanie dostosować do wymagań i charakteru zwierzaka. W przeciwnym wypadku nie zechce tam przebywać i cały zakup pójdzie na marne. Oczywiście, możemy wziąć pod uwagę także nasze kryteria estetyczne, ale pamiętajmy, że to psiak decyduje w pierwszej kolejności, jakie legowisko mu pasuje. Obserwujmy go na co dzień, a dowiemy się, jaki… Czytaj więcej »

poradnik legowisko dla psa 2 - Poradnik: Legowisko dla psa

Legowisko dla dużego psa

Nie podlega dyskusji, że rosły czworonóg potrzebuje do spania więcej miejsca, niż niewielkich rozmiarów pupil. Duży psiak nie wyciągnie się swobodnie na małym posłaniu. Warto pamiętać jednak o tym, że spore legowisko nie może być tylko okazalszą wersją zwykłego psiego łóżka. Czworonogi takich rozmiarów jak dog niemiecki, nowofundland, mastif czy labrador są nie tylko większe, ale i znacznie cięższe od wielu swych psich kolegów. W związku z tym potrzebne jest im łoże, które poradzi sobie z tak okazałą wagą. Podstawą musi być tu… Czytaj więcej »

legowisko dla psa poradnik 1 - Poradnik: Legowisko dla psa

Zdarza się, że domowy czworonóg to prawdziwy kanapowiec. Za dnia z chęcią przejąłby on we władanie wygodną sofę w dziennym pokoju, po zmroku zaś nasze własne łóżko. Niektórym psim właścicielom towarzystwo takie w ogóle nie przeszkadza – ze swoimi pupilami chętnie dzielą oni każdą domową przestrzeń. Jedni uważają, że futrzane zawiniątko idealnie ogrzać potrafi w zimne noce. Inni, że to doskonały stróż dziecięcego pokoju, dzięki któremu maluchy łatwiej zasypiają i czują się w pełni bezpieczne. Wielu z nas, choć dozgonną miłością kocha swego… Czytaj więcej »

Koc dla psa

Kompletując wyprawkę dla psa myślimy przede wszystkim o misce, smyczy, obroży lub szelkach. Bywa, że w ferworze zakupów sięgniemy jeszcze po jakąś zabawkę czy gryzak, by pupil miał się czym zająć. Tymczasem zapominamy o innym, niezwykle praktycznym gadżecie. O czy mowa? Oczywiście o kocyku. Ten niepozorny rekwizyt przydaje się w wielu sytuacjach, a czasem potrafi znacznie ułatwić życie zarówno nasze, jak i czworonoga.

Koc dla psa może pełnić wiele ról i z pewnością sprawdzi się w niejednej sytuacji. Przede wszystkim spełni funkcję legowiska. Wylegiwanie się na miękkim kocyku jest znacznie przyjemniejsze, niż leżenie na zimnych kafelkach. Żaden psiak nie pogardzi drzemką na wygodnym i ciepłym posłaniu.

poradnik koc dla psa - Poradnik: Legowisko dla psa

Dostawa nawet w 24h

Transport gratis od 89zł

Katalog prezentów

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.