Pokarmy dla gryzoni i królików

Pokarmy dla gryzoni i królików

W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele rozmaitych pokarmów dla gryzoni i królików. Naszym zwierzętom możemy, a nawet powinniśmy, jednak podawać inne pożywienie, takie jak owoce czy warzywa.

Gotowe pokarmy dla gryzoni i królików

Są to pokarmy wieloskładnikowe, które dostarczają wszystkich lub prawie wszystkich składników odżywczych. Wśród karm tych znajdziemy:

  • pokarmy „uniwersalne”, czyli przeznaczone dla pewnych grup zwierząt,
  • pokarmy dla konkretnych gatunków.

Ponadto karmy te możemy podzielić na:

  • mieszanki,
  • granulaty,

Mieszanki dla gryzoni i królików

Składają się w dużej mierze z produktów nieprzetworzonych, czyli całych ziaren, kawałków owoców, itp. Oczywiście skład mieszanki zależy do tego, dla jakich zwierząt jest przeznaczona.

Pokarmy dla większości gryzoni

W ich skład wchodzą przede wszystkim ziarna różnych zbóż, słoneczniki, orzechy, warzywa, owoce.

Pokarmy dla koszatniczek, szynszyli, świnek morskich i królików

Głównym składnikiem powinny być przede wszystkim zioła, trawy, itp.

Oczywiście skład zależy również od producenta karmy.

Granulaty dla gryzoni i królików

Granulat jest karmą całkowicie przetworzoną. Oczywiście produkowaną na bazie naturalnych składników, jednak mającą postać kulek, pałeczek, itp. Jest pożywieniem treściwym i zwykle pełnowartościowym. Łatwo się ją przechowuje i dozuje. Skład granulatów zależy od gatunku dla którego są przeznaczone, i od producenta.

Inne pokarmy dla gryzoni i królików

Zioła dla gryzoni i królików

Są jednym z głównych składników diety koszatniczek. Powinny być podawane królikom, świnkom morskim, szynszylom i myszoskoczkom. W naszych sklepach dostępne są w postaci suszonej.

Kora i gałązki z drzew liściastych dla gryzoni i królików

Niezbędny składnik diety koszatniczek. Doskonały pokarm uzupełniający dla innych gryzoni i królików. Gryzonie i króliki mogą otrzymywać korę i gałązki w postaci nieokorowanych gałązek albo suszone w jakiej jest sprzedawana w naszych sklepach. Produkty te dostarczają zwierzętom wiele cennych składników odżywczych. Poza tym gryzonie i króliki tępią sobie na nich siekacze.

Owoce dla gryzoni i królików

Jako pokarm uzupełniający podaje się je wielu gryzoniom oraz królikom. W naszych sklepach owoce sprzedawane są w postaci suszone. Oczywiście mogą być świeże. Podawać można niemal wszystkie owoce, które sami zjadamy: winogrona, jabłka, gruszki, banany, kiwi, melony, arbuzy, pomarańcze, mango, itd. Gryzoniom i królikom można podawać owoce w dużych kawałkach lub w całości.

Warzywa dla gryzoni i królików

Warzywa wchodzą w skład codziennej diety wielu gryzoni i królików. Doskonałe są oczywiście warzywa świeże, ale mogą być suszone, takie jak te, sprzedawane w naszych sklepach. Podajemy między innymi: marchew, brokuły, kalarepę, brukselkę, kapustę pekińską, buraki, itd. Gryzoniom i królikom można podawać warzywa w całości lub pokrojone na duże kawałki.

Zielenina dla gryzoni i królików

Zielonki mogą wchodzić w skład codziennej diety świnek morskich i królików. Podawać można np. natkę pietruszki, trawy, liście mlecza, koniczynę, itd. Można podawać je w całości.

Siano dla gryzoni i królików

Podstawa diety świnek morskich, koszatniczek i królików. Nie jest zbyt pożywne, ale dostarcza zwierzętom substancji balastowych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego.

Proso senegalskie dla gryzoni i królików

Nazwa „proso senegalskie” jest myląca, ponieważ z proso senegalskie z prosem ma niewiele wspólnego, jest tylko jego dalekim krewnym. Właściwa nazwa gatunkowa brzmi: włośnica ber. Proso senegalskie sprzedawane jest w całych kłosach. Jest chętnie zjadane przez wiele gryzoni.

Słonecznik dla gryzoni

Jest chętnie zjadany przez wiele gryzoni. Jest jednak pokarmem wysokokalorycznym, dlatego nie powinno go się często podawać.

Kolby dla gryzoni i królików

Tak zwane kolby produkowane są z ziaren z dodatkiem różnych innych składników: owoców, ziół, miodu, itd. Dobre urozmaicenie diety, ale nie powinno się ich podawać zbyt często, ponieważ są bardzo kaloryczne Są bowiem bardzo kaloryczne. Mają jednak tę zaletę, że gryzonie i króliki tępią sobie na nich siekacze.

Owady i ich larwy dla gryzoni

Wiele gatunków gryzoni potrzebuje białka zwierzęcego. W naturze dostarczają go rżnego rodzaju drobne bezkręgowce. Zwierzętom można podawać również żywe owady i ich larwy, które dostępne są w naszych sklepach na działach akwarystyczno-terrarystycznych.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu